Reálne skúsenosti s Diazepamom

lenocka84
8. máj 2012

mamičky prosim Vas o Vasu realnu skusenost kedy ste podavali diazepam, pri vysokych horuckach. ako to deticky znasali. nas trapia od vcera horucky, mame ho doma, ale bojim sa ho dat. dr. kazala pri teplote vyssej ako 38,5 podat pol tabletky, maly ma 39 a viac, zabalmi to znizujeme, chvilu sa podari a zase ide hore. crp mal negativne. dakujem.
a naozaj prosim len o realne skusenosti s jeho podavanim.

katren
8. máj 2012

@lenocka84 a ja zas davam aj do 38....viem ako sa citim ja, ked mam horucku, tak preco nie drobcovi....ale nasi celkovo su po tatinovi a ked im nieco je, spia 😀 😀 😀

mummy01
8. máj 2012

@maca_p na to je skor ditiaden dobry 😉

minewka
8. máj 2012

@katren 😉

lenocka84
autor
8. máj 2012

@mummy01 pocas dna mu lieky drzali teplotu dole max 3hod viac nie, a potom zase isiel na 39

lenocka84
autor
8. máj 2012

@katren ja ani sebe nejako extra lieky nedavam, kym uz fakt nepadam na hubu

hajanka
8. máj 2012

@lenocka84 co vsetko si skusala na zrazanie teploty?

hajanka
8. máj 2012

@katren antipyretikum ci diazepam? 🙂

lenocka84
autor
8. máj 2012

@hajanka vlazna sprcha, zabaly na hrudniku, nurofen sirup, neskor padanol sirup, teraz na noc dostal cipok, a po 1,5hod od podania ma teplotu 38,2 (naschval som isla merat)

katren
8. máj 2012

@hajanka 😕 nee, Panadol alebo Nurofen sirup.....viem, ze sa nemusi, ale aj mne je lepsie, ked si trosku pomozem

tea333
8. máj 2012

@lenocka84 totalne aktualna otazka, my sme od piatku do nedele zrazali 40tky, vcera sa maly vysypal (siesta choroba). Diazepam sme podali preventivne, pricom sme to mali odkonzultovane so 4 lekarmi ( volali sme 155, pohotovost v TN na telefone a nakoniec sme boli na Kramaroch v Ba osobne 2x) vsetci vysvetlili diazepam tak, ze on uvolnuje svalove napatie, a teda aj predchadza febrilnym krcom.
kedze sme do maleho ale nechceli pchat tabletky len tak, podali sme mu diazepam 2x, ked uz sme nevedeli zrazit teplotu a po zabaloch a liekoch bola nad 39

karmelka77
8. máj 2012

Baby nehadajte sa, ako ma niekto zistit ci je jeho dieta nachylne na ferbilne krce??? ma to skusit nechat tak a ked zacnu a nebude mat nic po ruke cakat ako dopadnu a nabuduce si zabostarat diazepam??? ak nejake nabuduce bude...alebo nasledky z toho na cely zivot??? mam kamosku ktora dodnes lutuje a dcera ma 16 rokov ze nemala po ruke diazepam...ak mu to poda a je to prvy krat v zivote cim mu ublizi???? Podla mna je horsie cakat na krce ako dat polku tabletky...ach jaaaj tema jak vysita pre matky ktore ani panadol nepodaju pri takej teplote...

minewka
8. máj 2012

@hajanka 🙂Dobre. Dieťa ti nedýcha a podáš diazepam. Fajn 🙂 Ja som to videla na vlastné oči - a preventívne to už nechcem vidieť nikdy. Každý sme nejaký.

@katren - čítaš?? dieťa..dúfam, že teraz už som správna matka 🙂

bambibam
8. máj 2012

Moja Stella dostala tieto lieky lebo mala 3deň vysoké horúčky nad 39-39,5 ☹ a tak divne jej trhalo na jednej nožičke sval. Boli to vraj začínajúce krče ,takže lekárka mi kázala jej dať 1 tabletku ,ale našťastie viac ich nemusela ,lebo teplota začala klesať,keby jej vraj neklesla teplota museli by sme do nemocnice ☹

hajanka
8. máj 2012

@lenocka84 pije dostatok tekutin? vetras miestnost? nie je prehriata? nechyba cerstvy vzduch? nie je dieta prilis naobliekane? alebo poprykryvane? vyskusaj...
okrem striedania antipyretik skus namocit vreckovku (do normalnej vody, nie studenej! len aby to bolo mokre, nie studene) a prilozit na pulzujuce miesta, ruky, nohy..

lenocka84
autor
8. máj 2012

@tea333 ja pevne verim ze polovicou tabletky mu nijako neublizim
vobec sa mi nepaci ze po 1,5hod co dostal cipok stale 38,2 co som teraz namerala
nato ze dostal lieky stale vysoka teplota ☹

tea333
8. máj 2012

@hajanka
@lenocka84 ked sa vam dari zrazat pod 38,5 tak by som sa diazepamu vyhla. my sme to davali az ked sme sa nevedeli po podani lieku, podani zabalov dostat pod 39, pricom sme isli z teploty cez 40, takze sme mali fakt obavu.

hajanka
8. máj 2012

@karmelka77 ona ho ale po ruke ma a v pripade potreby moze pouzit
zbytocne ju strestujete este viac nez je

katren
8. máj 2012

@minewka ano, citam.....a ty si precitaj svoje prispevky na predchadzajucich stanach.... 😉

mummy01
8. máj 2012

@minewka febrilne krce niesu nebezpecne,neohrozuju dietatko na zivote.Vyzeraju sice strasne to ano a rodic co nevie co ma robit tak je v soku.Preto odporucam absolvovat kurz prvej pomoci,vela veci sa tam da dozvediet,ako reagovat,co je nebezpecne a co len nebezpecne vyzera.Dieta ktore nikdy krce nemalo dopovat liekmi,no uplny nezmysel-sice predidem krcom ktore by aj tak na 98% neprisli ale aj ohrozim dieta neziaducimi ucinkami.Ja v tom logiku nevidim 😉

karmelka77
8. máj 2012

@hajanka no ja ju nestresujem urcite🙂)))

hajanka
8. máj 2012

@lenocka84 rob ako myslis 🙂 ja by som urcite nedala, ked ti to TO tvoje nekludne svedomie ukludni, tak daj

lenocka84
autor
8. máj 2012

@hajanka tak a pulzujuce miesta sa maju aj pri ochladzovani vynechat, iba hrudnik sa bali, aby sa predislo prudkemu poklesu, ktory na pulzujucich miestach prave nastava.
to mi vyslovene na pohotovosti zakazali

olifcek
8. máj 2012

ja mavam 1x-2x do roka od mala 40horucku, vzdy presne 2 dni, diazepan mam zakazany, zdoraznovali mi to i ked moja oliv mala cez 39. Ako na pohotovosti, tak i obvodak, ci neuro, kam sme nastastie iba preventivne chodili. Diazepan sa podla ich slov nema davat preventivne. Ze feb.krce nastupia u dietatka s ich predispoz.uz pri nizsich teplotach, ze tam ide o prudky narast teploty. Sebe zrazam zabalmi, ked mala i olivka teplotu, tak vlaznou sprchou. Teplotu do 38ani neriesim. Tu sme mali i 3dni, dokonca i 38,5. Nesla ani zrazit, po 3dnoch vysyp, a potvrd.6 choroba.

hajanka
8. máj 2012

@lenocka84 ved som napisala len mokru, nie chladnu, prave preto aby nenastal sok a nedoslo k prudkemu znizeniu 😉 preto som to tak aj napisala, som si toho vedoma, ale ak inak nie je teplotu mozne zrazit, ochladzuje sa na pulzujucich miestach, alebo si myslis, ze ked das dieta do sprchy, pulzujuce miesta vynechas?

minewka
8. máj 2012

@mummy01 dobre - ako by si zaregaovala, keĎ vidíš, ako dieťa sfialovie a nedýcha?

My sme dali umelé dýchanie. A čo by si robila ty? Pouč ma.

Ďakujem.

estterka
8. máj 2012

@olifcek suhlasim,co ja viem,aj z literaturi,febrilne krce su pri nastupe horucky,nie pri vysokej. ja sa vysokej nebojim uz.

minewka
8. máj 2012

@katren 😵 😵 😵 😵 😵

tea333
8. máj 2012

@lenocka84 ono diazepam je dost bordel, takze by som sa mu vyhybala ako by som mohla. ak nezabral cipok, a teplota bude stupat, tak radsej zobudit a zabaly. 38,2 by som este liek nedavala, pri takej teplote krce nehrozia.
@hajanka ti pise dobre otazky a rady, skusim to teda sformulovat do toho co nam pomahalo

- lahsie oblecenie, nikdy nie take, aby sa dieta prehrievalo
-miestnost vyvetrana, s chladnejsim vzduchom
-dieta by sa malo co najmenej hybat a hrat
-neprykryvat kym nemusis
-lieky paralen a brufen po 3 hodinach striedat, poriadne prestudovat davkovanie
-zabaly hrudnika - vlazna mokra handra alebo plienka, ale na to zabalit do tepla telicko uterakom, prestriedat po cca 5-10 min, robit zabaly aj dlhsie kym teplota nie je zrazena
-vyhnut sa zimnici, teda velkemu ochladzovaniu, aby zas nebolo dietatu zima, lebo akonahle ma zimnicu, teplota stupa

lenocka84
autor
8. máj 2012

dakujem za nazory, po debate s dalsou dr. som pol tablety podala, aj teplota sla mierne dole, zrejme konecne zabral cipok.

tajne dufam ze bude klud do rana, aby sa aj krcek vyspal. a ja bola aspon kludna.

ja viem ze nazory sa roznia, preto som chcela niekoho kto liek realne podal, a nie kto ho nepodal.
ale dakujem za vsetky nazory.

pekny vecer, resp. noc

tea333
8. máj 2012

@olifcek
@estterka my sme dostali opacne pokyny k diazepamu, teda podavat ak teplota velmi stupne..