Reflux. Pomohli lieky Costi?

katarina12
29. apr 2011

Môjmu synčekovi zistili reflux keď mal 1 rok, lebo sa mu opakovali nádchy a kašeľ. Za pol roka sme vybrali 4 antibiotiká (som z toho veľmi smutná), tie nám na kašeľ pomôžu, ale noštek máme sústavne upchatý. Na reflux berieme od včera lieky a Costi a máme vynechať kravské mlieko a všetky mliečne výrobky, lebo mu vzali aj krvičku, či nie je alergický na kravské mlieko. Som veľmi smutná z toho, že sústavne berie lieky-antihistaminiká, už sme brali aj kortikoidné kvapky do nosa... a lekárka povedala, že ak nepomôžu tieto lieky na reflux, tak nám dá nejaký kortikoidný inhalátor. Veľmi ťažko sa mi to píše, lebo ja som asi nikdy toľko liekov nebrala ako môj jeden a pol ročný synček. Poraďte mi hoci nejaké babské recepty alebo niečo, aby sme nemuseli lieky. Alebo nám ten liek Costi pomôže?

milka2008
29. apr 2011

Ahoj,
môjmu synovi pomohol liek Costi a ešte bral aj Venter, len už neviem presne v akom poradí. Synovi dávali 24-hodinovú sondu do žalúdka a na základe výsledkov stanovili liečbu . A myslím, že tieto lieky pomohli. Liečba sa opakovala 2x - po roku. Držím palce, a koľko má tvoj synček teraz rokov? Môj syn absolvoval liečbu medzi 5-6 rokom.
A tiež predtým mával kašle, rôzne sirupy bral, ATB ani nie. A viem si predstaviť, že je to dosť nepríjemné, lebo ja teraz v tehu mám kyselinu a tiež kašlem už asi 4. mesiac... 😝

sisaha
29. apr 2011

@katarina12 moja starsia dcera tiez brala Costi a Venter a tiez okolo piateho roku, kvoli castemu kaslu. Tusim brala 3 mesiace Costi a potom 3 mesiace Venter. A reflux sa nacisto stratil. Takze nam to pomohlo.. 😉

katarina12
autor
30. apr 2011

Vďaka za odpovede. Náš synček má len rok a pol a som zúfalá z toho, že do neho tlačím rôzne lieky, veď je ešte maličký. Dúfam, že toto nám už pomôže. Aj keď mi lekárka povie, že antihistaminiká sa berú dlhodobo, lebo stále má upchatý noštek, aj tak je to "chémia". Veľmi si želám, aby to už boli posledné lieky.

katarina12
autor
3. máj 2011

Ženy, mám riešiť iba reflux a potom sa stratí aj kašeľ a upchatý noštek? Dr. ´mu chce dať kortikoidný sprey, ja to nechcem. Malý mi tu babre do PC.

sylvia78
24. jan 2012

@katarina12
ahojcek, pisem asi neskoro a dlho po tom ako si sem pisala ty, mam tu istu situaciu ako si mala ty, ale my na vysetrenie len cakame mame 15 mesiacov, kasel sople a dokola. Vsetky vysledky mame neg a dr. uz nevie od coho to moze byt tak ideme na toto vysetrenie ci nema pretrvavajuci reflux, ked bol mensi takho mal. N snad sa najde dovod, lebo uz som nestastna kolko liekov papa.. Ako ste pochodili s liekmi, zabrali, ake je to vysetrenie u deticiek, bojim sa
Dakujem

katarina12
autor
25. jan 2012

ahoj, no my sa mame tuto zimu veľmi dobre. Ale minulu zimu bral syncek v priebehu pol roka 6 antibiotik, posledne bral v marci 2011.Bola som z toho zúfalá, lekári vraveli, že je to nutné. Na gastre mu zistili reflux, keď mal rok. Asi 3 mesiace bral Costi, ale tie lieky na reflux (ešte stále ho má), asi nepomohli, no súčasne bol kvôli kašľu a zahlieneniu liečený na pľúcnom, kde bral 5 mesiacov Singulair(lieky pre astmatikov). Pomohlo mu to, ale na gastre mu v lete zistili alergiu na vajíčka a kazeín (zložka každého mlieka). TAkže po vysadení týchto potravín sa nám stav zlepšil, od mája 2011 nekašle, nie je zahlienený. Mal aj nádchu aj kašeľ túto zimu, ale vďaka Bohu sme sa z toho dostali veľmi dobre, už si vie vyfúkať noštek, ani veľmi nezvracal pri kašli. JA som veľmi rada, že je to takto, hoci papá sojové jogurty aj mlieko, ale dá sa to vydržať. A vyšetrenia boli v pohode, USG nebolí a brali mu krv. On je síce veľký bojko, len čo vošiel do ambulancie už plakal, no teraz sa to už zlepšuje, už nechodíme veľa k lekárovi.
Takže u nás je tým spúšťačom asi mliečko, ho tráviace ťaťkosti z neho nemá, ale radšej zatiaľ nedávame.
Držím palce, nech ste rýchlo zdraví, alebo starší, keď už má dieťa lepšiu imunitu. Ja mám ešte stále strach, keď začne nádcha a kašeľ a dúfam, že sa nám už tie mesiace kašlľa, zvracania, zahlienenia nevrátia.
PA

alba24
7. nov 2012

@katarina12 Ahoj Katka, mozem sa opytat, je to vyse roka, co si pisala, pomohli synovi vtedy costi? Ako sa mate? My sme v podobnej situacii, syn ma 14.mesiacov, stale ma reflux, ale on ma problemy so spankom. Akoby mal reflux pocas spania. Nemoze spat, vecne unaveny. Asi bude nutna PH metria, ci naozaj ide o reflux. Ako vam zistili reflux v roku? Dakujem Sasa

alba24
7. nov 2012

@katarina12 Aha, uz som si precitala, costi nepomohli, stale ste bez mliecka? Ako sa mate? Syn totiz ma vsetky testy na alergie negativne. Hoci ma i problemy so stolicou..

katarina12
autor
8. nov 2012

Ahoj, nám vtedy costi naozaj nepomohli, reflux mu zistili ultrazvukom. On vtedy vynechal vsetko mliecne aaj vajicka. To asi na rok. No on bol súčasne liečený aj na pľúcnom, kvôli tomu kašlu, čo mal a tam mu dali lieky Singulair (prášky), a ja si myslím, že toto mu pomohlo. Zároveň mal oslabenú imunitu, tak bral lieky na posilnenie. Ja už ani neviem, čo všetko pomohlo, ale som rada, že od toho mája 2011 už takéto problémy nemal a keď mal nádchu a kašel, tak nebral antibiotiká a pomohol mu sirup Bronchipret. My sme boli aj v Chorvátsku v júni, tak možno aj to pomohlo. Ale držím vám palce, nech sa z toho dostanete. Ja som veľmi vďačná, že je tu u nás ok.

alba24
10. nov 2012

@sylvia78 Ahoj, mozem sa opytat, co sa nakoniec u tvojho dietatka zistilo? A ake vysetrenia ste absolvovali? My tiez nevieme prist, co je synovi, ma vyse 14. mesiacov. Reflux, alergie, nemoze spavat.. Nieco toto, ale konkretne sa neda zistit bez invazivnejsieho vysetrenia :( kasel ani sople nemava. Vdaka!! Sasa

alba24
10. nov 2012

@katarina12 ahoj, dakujem za odpoved, mozno fakt ta alergie na mlieko urobila taku sarapatu i v plucach i celkovo. Je to dnes velky problem diagnostikovat :( najma u malych deticiek. Drzim i vam palce, nech je vsetko uz len a len lepsie!!!

sylvia78
11. nov 2012

@alba24 Ahojcek, , vybrali sme z jasiel, vybrali mu nosne mandle v maji, nasadili singulair a po 4 mesiacoch bol znova chorucky a nespaval a nejedol a bol jak sto certov, vysadil sa sinulair a zistili sme ze mu singulair neroi dobre. Potom chori nonstop, hnacky horucky a vsetky vysledky neg. este aj parazity. tak som sa vyziadala na gastro, tak cca tri mesiace sme cakali na gastro, tam nam pani doktorka povedala malabsorpcni syndrom co znamena alergia ba nlieko alebo laktozu alebo celiakia alebo parazity zobrali krv a cakame na vysledky. Hlavne sa nenechvaj odbit lekarmi ze mu nic nie je. a invazivne vystrenia sa robia az po krvi a najlepsie je ze my sme rastli aj priberali ukazkovo.

alba24
11. nov 2012

@sylvia78 Ahoj, aha, takze stale cakate, hm??? No, aj moj maly pekne rastie, pribera, dobre je, az prilis casto. Je ale nepokojny, zle spi. Boli sme na jednom alter. vysetreni (nieco ako biorezonancia) a tam nam povedali, ze intolerancia laktozy a psenice. Tak teraz sme na bezlep. a belaktozovej diete. Stolice sa dost zlepsili i ked sa opat este pritrafi nejaka ta kysla riedka stolica :( stale zle spi, chudokrvnost. Na alergo robili testy IgE vysoke, ale nepotrvrdena ziadna alergia na nieco z toho, co sme testovali :( takze skusam ako ked bol maly po jednej potravine. Vychadza mi skorica, citron, mozno rasca, sosovica.. Ale takto sa to moc neda zistit. Fakt neviem ako dalej, ako to zistime. Odkial ste? My v BA chodime po lekaroch.. Drzte sa!!!

sylvia78
11. nov 2012

@alba24 My sme tiez vz BA, byvame v Starom meste. Ja tiez s malym beham od lekara k lekarovi a uz som veru zufala ja som musela nastupit aj do zamestnania ked mal 1 rocik, a to uz som viac na ocr ako v praci, este ze mam supis riaditela...

simca06022011
11. nov 2012

@alba24 Inak ak by ste sli na gastro vylucit tu alergiu, prestante drzat dietu bezlepkovu a bezlaktozovu, vraj to skresluje vysledky... len tak mimochodom. http://www.gastroenterolog.com/

sylvia78
11. nov 2012

@simca06022011 my sme boli teraz v stredu a tiez mi dr nakazala davat kravske mlieko a na gastre mi povedala, ze to som vobec nemusela, aj tak by sa to ukazalo

simca06022011
11. nov 2012

@sylvia78 no ako povie, ja som len tak aby ste mali info.. ale tento gastrac to tam dobre vsetko opisuje. Inak nie je detsky... ale myslim, ze je velky odbornik, radi rodicom s detickami s celiakiou aj online🙂
Drzim palce, nech to nie je nic vazne.. a radsej ziadna alergia 🙂))

sylvia78
11. nov 2012

@simca06022011 ja som tym chcela povedat len tolko, ze kazdy dr ma ine liecebne metody a na vsetko iny nazor, ako pri mojich lietackach badam, jeden povie tak druhy onak. No ja tiez velmi dufam, ze to celiakia nebude a ani alergia na KM lebo len tak som nakukla na ceny a teda skoro ma vystrelo....

simca06022011
11. nov 2012

@sylvia78 ceny.. ale tie obmedzenia a strach, ved dieta pojde do kolektivu a postraz stravu v skole a skolke.. to musi byt strasne. A metody maju ine a potom len vykrikuju ze vo vysledkoch nic nie je.. a dietatu je napriek tomu zle 🙂)) Ja to poznam, 2 roky ledva stojim na nohach a som vraj zdrava a kazdy lekar povie nieco ine... 🙂))))))

alba24
12. nov 2012

@simca06022011
@sylvia78
ahojte ano viem, ze diety skresluju, ale zatial mi nikto ine nic neporadil a po vyleceni psenice sa fakt stolice zlepsili, lebo inak by som nemala tucha co mu skodi. Psenicu by som teda nepokladala za problem.. Chodite s deckami na Kramare, ci kam? Ja uvazujem o Srobarovom ustave v Tatrach, nepoznate niekoho, kto tam bol s takym rocnym dietatkom? Dik Sasa

sylvia78
12. nov 2012

@alba24 ahoj Saska, no my chodime na Kramare a dalej sa uvidi co bude. O Srobarovom ustave som doteraz ani nepocula, to je pre celiatikov nejaky ustav?

onellyo
30. mar 2013

@alba24
@sylvia78 pisem asi neskoro ale my sme boli v srobarovom,,na komplexne vysetrenie,,
nic sa nam nepotvrdilo ale priznaky mame ako vy zahlienenie,,silne plny nostek,,
uvidime teraz po 3 roku co ukazu testy,,,ale urcite daco bude,,ked sa tak zahlienuju ,,
reglux nam zistovali 2 kryt iba ultrazvukom,,ph,,,asi nedam robit najmanej do 5 rokov zda sa mi to
drasticke na take male dieta,,radsej rengonom

brinkley
6. apr 2013

Prosim vas ako dlho sa moze uzivat Gastrotuss a ak uz problemy vymizli ci ho mozem vysadit a nevrati sa to?

minka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka1010
21. máj 2017

Ahojte, moj syn ma silný reflux a sme liečený na plucnom, no chudne a vracia stale... Syn ma 14mesiacov a 7,5kg :( zatial sme bez liekov, no nieco uz asi treba na to... Ma nonstop kasel, sopel, bronchitidy ... Chystám sa do srobarovho ústavu, mate dáke referencie??? Co od toho mozem čakať?

cherry19811
3. mar 2020

@hanka1010 prosim ta ako ste dopadli s refluxom? Brali ste nato lieky?

hanka1010
4. mar 2020

@cherry19811 ahoj, brali sme iba sirup gastrotus myslim, Risi ma 3 roky, vracia uz menej