Riedka stolica dvojmesačného bábatka. Je to normálne?

burina111
23. okt 2010

ahojte baby, je normálne, že moja dvojmesačná dcérka má uplne riedku stolicu, skôr ako hnačka,okrovo žltú-žltohnedú. má ju tak ale stále, od narodenia každý deň, bez bolenia bruško, kolík, proste bez problémov. kojím ju od narodenia, teraz už musíme občas dokrmovať, je poriadny papkáčik. myslíte, že by som s ňou mala isť na vyšetrenie či je to normálne? ďakujem za každú radu a názor 😵

latvia
23. okt 2010

riedka stolica u malych babatiek je normalna, najcastejsie vyzera ako prazenica, zlta, riedka s akoby hrudkami tvarohu. pri umelom mlieku je potom casto zelensia a hustejsia.pokial divne nezapacha, nema teploty, bolesti, a stolica nieje ako voda (plienka nasiaknuta zelenou tekutinou) tak je to v poriadku

zuzanka.j
29. okt 2010

moj stanko ked bol malinky tiez tak divne kakal, - akoby taku zafarbenu do zltohneda, troska zahustenu vodu. bol plne dojceny. taku klasicku "prazenicu" mal hadam 3x. teraz uz papa zeleninku a kadi normalne hovienka 😀

katka1981
29. okt 2010

ja si inu stolicu u kojenych deti ani neviem predstavit....

carmen86
29. okt 2010

myslim ze u kojenych deti ani ina stolica nebyva pokial su zdrave, takze ziadny strach 😉

emka1
29. okt 2010

moja mala tak kakala az do konca 4.mesiaca, potom sa to trosku zredukovalo, a uz nekakala pri kazdom kojeni, niekedy len raz za den 🙂. Stale ju kojim, ale uz papame aj prikrmy. Bud rada, ze tak kaka 🙂 ... po prvych prikrmoch bude mat stolica babatka tuhsiu konzistenciu a aj aroma bude podstatne odlisna od tej sucasnej.

fraufrt
29. okt 2010

aj ja som mala tento problem, ale ukazalo sa, ze zbytocne.Moja mala mala stolicu aj 4xdenne, bola spinava od pupku po chrbatik, dostavala MM aj UM. Vsetci, ktori to videli, hovorili, ze je naozaj dost riedka,ale dr. to neriesila, lebo nemala ine problemy:ani horucku, priberala sice pomenej, lebo dost vrackala (reflux). Zacala som jej varit ryzu , ktora stahuje ale neako to nepomahalo. Nakoniec som to prestala riesit a postupne sa to upravilo samo. Teraz mame 6 a 1/2 mesiaca, stolicu 1 x denne uz hustejsiu lebo prikrmujeme. Takze si myslim, ze ak si to povedala svojej dr. a ona to nepovazuje za problem, tak to bude asi OK. Nasa znama pediatricka ma tiez vtedy upokojila, ze pokial nieje kazda plienka spinava, tak to nieje hnacka.

miska246
30. okt 2010

Aj my sa kojime a riedka stolica bola od zaciatku, najprv som tiez stresovala, ci je to ok. Teraz uz papame aj polievocky a prikrmky, tak aj stolica sa nam zacina zahustovat... 😉

hanka274
30. okt 2010

tiez si neviem predstavit inu stolicu u kojenych, ci dokrmovanych deti... z coho by bola normalna?
ved to je ako u dospeleho, tiez ked je clovek ci chori, ci po riadnej opici 😀 a nic do seba nedostane...len vodu cely den...tak?
ked dieta zacne papat po pol rocku normalnu tuhsiu stravu /zeleninku, masko, cestovinky...../ tak sa stolica zmeni tiez na tuhsiu 😉 😉

oacka
30. okt 2010

moja mala tiež skoro vždy riedku stolicu, doniesla som lekárke plienku,povedala,že u kojeného dieťaťa je to normál... teraz má 4 mesiace a už je trochu hhustejšia.

1234567jordanka
17. apr 2021

Ahoj te poradíme zijde sa mi každá rada lebo už som na pokraji zrútenia moja malička ma 3mesiace ale od narodenia mala hnačky tak jej zmenili u.m.na laktozove ale objiavila sa tam ešte aj krv tak na gastre zas zmenili mlieko na allegi ger,ale stále má riedku stolicu úplne a ma tam hlieny ale bez bolesti bruška bez kolikov a aj priberá krásne len už neviem čo na tu riedku stolicu.zide sa mi kazka rada