Môže byť riedka stolica u novorodenca spôsobená materským mliekom?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

mám doma 3-týždňové bábätko a nemám dostatok mlieka. Prikrmujeme žltým Nutrilonom proti kolikám. Keď papal Nutrilon a nemala som ešte mlieko, tak mal stolicu žltú kašovitú ako praženica. Od doby ako nejaké mlieko mám, tak má stolicu riedku ako riedka krupičná kaša. V plienke vyložene stojí taká kašička a je zeleno-hnedá a striekavá. Vyslovene to z neho vyletí.

Je možné, že mu nerobí dobre moje mlieko?

Inak problémy nemá, bruško ho nebolí a je spokojný.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše mlieko mu určite nerobí zle. Stolica môže byť aj zeleno-hnedá striekavá, ak synček dobre prospieva (priberá si na váhe), nemá žiadne obtiaže, v aktívnom čase vníma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas