Šarlach bez príznakov v hrdle

12. jún 2023

Dobrý deň,maminky prosím vás,tie čo prekonali vaše detičky šarlach,aké mali príznaky ? Mal niekto aj tak,že len vysev na tele a teploty ? Lebo väčšinou,že zvykne aj hrdlo bolieť tá angína sarlachova a povlak na jazyku. Moja dcéra ma len vysyp na tele a teploty mala,ale hrdlo absolútne čisté a kľudne jazyk pekný ružový.Dakujem za odpovede🍀

terezka1631
13. jún 2023

A určite mala sarlach? Potvrdený?

autor
13. jún 2023

@terezka1631 nie nemala,čakali sme na výsledky,preto som chcela vedieť skúsenosti 🙂 lebo Dr sa priklonila k tomu,ale ja som si nebola 100% istá kvôli tomu hrdlu

terezka1631
13. jún 2023

Moja dcéra mala teraz sarlachovu angínu, vyšiel jej z vyteru pyogenny streptokok. Nebol to sarlach, pretože nemala vysyp, iba bolesť hrdla a teplotu. Dr. Sa vyjadrila že sarlachova angina

lenieta25
23. jún 2023

@terezka1631
@terezka1631 prosím vás pekne a aké vysoké mala teploty a koľko dní, ďakujem? A teda ten výsyp ste vôbec nemali?

terezka1631
24. jún 2023

@lenieta25 moja mala dva dni okolo 38 -38.2 potom teploty prešli zostala len bolesť hrdla. Po atb ustúpilo, brala 10 dni Penbene , ale následne o 4 dní sa jej to vrátilo tá bolesť hrdla, dostala ďalšie atb sumamed, po nich už mala výter negatívny aj krv v poriadku. Rovnaký scenár mala aj mladšia dcéra, tiež 10 dni Penbene, nezabralo až následne dostala sumamed

terezka1631
24. jún 2023

@lenieta25 a vysyp nemali ani jedna, obidve mali potvrdený z vyteru pyogenny streptokok

ivec16
12. júl 2023

moje deti mali prvy krat obaja sarlach bez teplot, len vyrazka, malinovy jazyk na 3-5 den… syn bol opuchnuty velmi… mali okolo 3 rokov… syn mal potom este aj druhy krat ked mal 8 rokov a tam uz boli 40
horucky aj bolest hrdla aj vysyp

vlucifuk
12. júl 2023

Môj syn mal šarlach. Nemohol vôbec polykať, vysoké teploty, výsyp a malinový jazyk.