Má dcéra šarlach?

miirkka1
17. sep 2022

Už som tu mala príspevok o dcérke.Uz 6den ma teploty bez priznakov,predvčerom na pohotovosti jej nič nenašli.
Dnes som bola zase,už prestala jest a je veľmi malátnosť.
Crp dobre,ale ze ma ústnu dutinu červenú aj cervene hrdlo,dali jej antibiotika.Hlavne,že vraveli,že to bude vírus.
Môže byť sarlach a crp dobre? Ja už sa proste bojím,že jej to nezaberie a nebude to ani sarlach.

Je toto jazyk pri sarlachu?Nemá žiadne vyrazky

kiki68
17. sep 2022

@miirkka1 robili pcr na covid? Syn mal podobne priznaky a jazyk pri covid. Do toho mal par hodin divny vytok z nosa a velmi cervene oci. Inak nic extra

anica
17. sep 2022

@miirkka1 šarlach vyvoláva baktéria, CRP by mala vysoké,
moze to byť nejaká vírusová infekcia...ak má červené hrdlo, tak ma napadá mononukleoza, test na covid ma negatívny?

vlucifuk
17. sep 2022

@miirkka1 Nie som lekár, takže neviem, ale náš syn mal šarlach. Mal vysoké teploty, nemohol vôbec polykať, hrdlo a jazyk mal úplne hnisavé biele a nevládal stáť na nohách, do ambulancie ho manžel niesol. Navyše mal výsyp na bruchu, z čoho lekárka usúdila, že má šarlach. Dostal ATB, ktoré hneď zabrali. Ako sprievodný jav mu však po šarlachu zostalo vysoké ASLO, s ktorým bojujeme už 3 roky. Držím dcérke palce a verím, že ATB zaberú.

miirkka1
autor
17. sep 2022

@kiki68 robili jej len z nosa antigen.Ona nemá ani nádchu ani kašeľ ale vysoke teploty,prvé dni boli 40.
@anica ja už neviem,povedali všetci,že vírusové,no dnes vravela na pohotovosti,že ma cervene hrdlo a dasna.Ustnu dutinu ma ozaj červenú.
Staršia mávala streptokoky,a crp bolo vysoké.Ona ma 6.den crp 8.Tak nechápem,Keby som videla dnes aspoň zlepšenie,ako to býva pri viroze,ale od včera je malátna, leží ani nehrá.Nevedia jej nanič prísť.
@vlucifuk ved práve,že hnisave nieje.Ani vyrážky.Tak som chcela vedieť,či ona je výnimka,či co

sojorez
17. sep 2022

Dcera mala sarlach, hrdlo zahnisane, vysoke teploty, cela schvatena, vyslo i crp vysoke, mala vysyp na hrudi, dostala atb. Toto moze byt kludne virusova angina, mononukleoza...

miirkka1
autor
17. sep 2022

@sojorez podarilo sa mi hrdielko odfotit.Mala nevie dobre po nozkach chodiť a od včera je nevladna.Ja neviem,či vírus by bol takýto.Bez soplov ,kasla.Co myslíte?

777januska777
17. sep 2022

Moje dieťa malo tiez takto veľmi vysoké teploty nedávno, crp negatívne, žiadne iné príznaky nemalo, len veľmi vysoké teploty, odmietalo mi aj jest aj piť, lebo malo usta úplne vyhadzane výťažkami. Teploty trvali asi 4 až 5 dní už presne neviem. A netuším absolútne co to bolo, ale dávala som vitamíny a nejaké umrtvovacie spreje do ust, aby mohlo aspoň piť.

miirkka1
autor
17. sep 2022

@777januska777 viem co myslite,to je slintavka,moja to mala asi pred 2mesiacmi,teraz nemá vyrazky

siska53
17. sep 2022

@miirkka1 na sarlach je speci rychlotest, ak ten je pozitivny, ma sarlach, ak nie, tak sa musi potvrdit alebo vyvratit vytery. Nasa mala to mala a dr.na nu kukla, ona videla vysyp aj na telicku taky, na zaklade ktoreho padlo podozrenie, ktore sa potvrdilo. Crp jej vtedy nerobila, len tento rychlotest. Sarlach je velmi nebezpecny, nepodcenovala by som to. Nam dala take opatrenia, vrstane kontroly po, krv, moc, pocuvanie srdiecka.. dcera musela mat velmi kludovy rezim. Museli sme to aj do skolky nahlasit.. normalne bol oznam na triede.

sense
17. sep 2022

Môže mať sarlachovu angínu. Keď to mala moja tak jej nerobili ccrp ale test na sarlach.
Jazyk mala ako jahoda červený a také pupienka. Zapálené hrdlo,... Výsev. Musela brat ATB. A museli sme to hlásiť v škôlke

sushi1234
24. jan 2023

@vlucifuk co je aslo prosim

vlucifuk
24. jan 2023

@sushi1234 Ahoj, prikladám link, kde je to celkom rozumne vysvetlené...
https://lekar.sk/clanok/co-znamena-zvysena-hlad...
Mne lekárka vravela, že limit u dieťaťa je hodnota 150, syn mal po šarlachu skoro 1300 a ani dnes po takmer štyroch rokoch ho nemá v norme.

loliki
24. jan 2023

@sushi1234
@vlucifuk Je to zo sept. 2022 Asi sa už vyliečili.

vlucifuk
24. jan 2023

@loliki Ja som reagovala na @sushi1234 otázku z dneška.

sushi1234
24. jan 2023

@vlucifuk ja sa len tak pytam Lebo mam stravu zevraj v triede dcery niekto nahlasil ze je doma Lebo ze ma sarlach, tak sa bojim Teraz .. normalne ju aj do skoly davat ..

vlucifuk
24. jan 2023

@sushi1234 Paradox je, že ja mám dvojčatá a jeden syn bol na korčuliarskom kurze, druhý nešiel, tak išiel v ten deň do zbernej triedy a tam sa nakazil, lebo tam bol šarlach. Doma sa už od neho nik nenakazil.Hmm...

vlucifuk
24. jan 2023

@sushi1234 A ono asi nie každý po šarlachu musí mať problém s hodnotami ASLA. Niekto sa proste vylieči ako z angíny a je v pohode.

miirkka1
autor
25. jan 2023

@siska53 tak moja mala nakoniec kliestovu encefalitídu. Aj keď som stále vravela ze deň predtým som jej vybrala kliesta z hlavy,tvrdila,že tak skoro nenastúpili priznaky.No moja dcérka prekonala obe fazy

siska53
25. jan 2023

@miirkka1 no pekne.. ach..