Seboroická dermatitída (mliečna chrasta) u novorodeniatka

mirkaknm
26. sep 2018

Mile maminky,stretli ste sa uz s koznym ochorenim seboroucka dermatida (mliecna chrasta) u novorodeniatok? Mojej dcerke to prepuklo zo dna na den,ma supinky nad obocim, na hlavicke v zatylku ma celu cervenu kozu,aj na krku ale najviac to postihlo chrbatik. Lekarka nam predpisala mast 2% kyselina salycilova ze natierat 2,3x denne. Neviem presne ako ju pouzivat, ci pred kupanim, ci moze ist aj na obocie,je to predsa blizko ociek Pripadne ine rady ako sa s tymto ochorenim popasovat? Co tak borova voda? Dakujem moc

janulla1
26. sep 2018

@mirkaknm aj my sme mali salicylovu masť keď boli deti malé na seboreu najlepšia, pekne vyčistí, dcéra má 8 rokov raz zy čas sa nám vráti a skúšali sme všetko možné ale táto nám zaberá najlepšie 🙂

mirkaknm
autor
26. sep 2018

@mirkaknm Zevraj je v Ba nejaky dobry homeopat,kt.vie s tym rychlo pomoct. Nemate na neho kontakt,nepoznate ho nahodou?

ma_mi
26. sep 2018

@mirkaknm my to mame.. moj maly dostal na tu mast reakciu.. kupila som aj sampon BEBE ale nezabera.. dala mi nejaky robeny olej nasa dr.. a tak vycesavam.. ale je to vraj na dlho 😊 moj to ma skoro na celej hlavke 😣

ma_mi
26. sep 2018

@mirkaknm este som zabudla.. na telo na cervene flaky davam holtov krem 😊 je super 😊 a teraz som si vyrobila bio mydielka tak dnes vyskusam 😊

mirkaknm
autor
26. sep 2018

@mirkaknm
@mirkaknm Pridala som foto. Dcerka zatial supiny nema len takyto chrbatik,ma to aj na brusku, ruckach a nozickach miestami. Neni som si ista ci doktorka urcila spravnu diagnozu.

janulla1
27. sep 2018

@mirkaknm isla by som na kožné čím skôr, lebo my sme mali len na tvaricke, vlasoch a trochu na rukách, nemali sme takú rozsiahlu, Na chrbte mala dcéra až oveľa staršia a to nam už kožná liečila aj liekmi, A nemali sme flaky len akokeby vyrážky,

mirkaknm
autor
27. sep 2018

@janulla1 A mali ste supinky vsade?

mirkaknm
autor
27. sep 2018

@janulla1 Aha citam ze na chrbatiku len vyrazky.

janulla1
27. sep 2018

@mirkaknm take rozsiahle sme nemali, ja by som sla na kozne radsej,skore uzdravenie🙂

ma_mi
27. sep 2018

@mirkaknm skuste ovseny kupel a tak isto kupel v dubovej kore.. mne to poradila na pohotovosti ked zareagoval na mast.. plus som natierala s tym holtovym kremom.. pomohlo.. 😊

mirkaknm
autor
27. sep 2018

@janulla1 A co ste teda mali? Potnicky ci tu mliecnu chrastu?

janulla1
27. sep 2018

my mame seboreu, ktora nam pretrvava doteraz....

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkaknm
autor
28. sep 2018

@kuravesele Dnes som bola opat u pediatricky nasej a iustila ma ze to je seborea,ku koznej ma neposlsla ;(

deni73
28. sep 2018

Ani mne sa to nezdá ako seborea, môj malý mal tú mliečnu chrastu na hlavičke, ale to boli šupinky, biele, ako dospelí majú lupiny. Išla by som s ňou ku kožnému tak či tak.

deni73
28. sep 2018

dodám, že kúpať LEN v čistej vode, žiadne kúpacie prípravky.

mirkaknm
autor
28. sep 2018

@deni73 Nic nepouzivam,len cistu vodicku.

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@mirkaknm Cim sa daju prosim vycesat tie lupinky z vlaskov?

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulla1
9. okt 2018

ano aj my sme tak, naolejcekovala som vlasky po kupani, nechala chvilu posobit a potom som s takym hrebencekom ako je vyssie povycesavala lupinky🙂

katikarcoolka
18. feb 2019

@mirkaknm máme presne takyto chrbatik. Čo vám.nakoniec pomohlo ?

mirkaknm
autor
19. feb 2019

@katikarcoolka Najskor som uvarila detsky cierny caj bez kofeinu a spravila obklady. Akoby som dcerku poumyvala tym cajikom na gaze,nechala ususit a potim natrela mastou kyselina salicyova,tu nam predpisala lekarka. Pekne to do tyzdna zmyzlo. Na vlasky este sampon babe. Najskor namastitcca 15min pred kupanim a potom umyt samponom. Ani sme to nemuseli vycesavat co to tak rychlo zmyzlo. Drzim palce. Este poradim, mamine nasadit hylak forte,jedna velka lyzica kazdy den dlhodobo,aj probiotika a tie aj bsbatku. My davame bio gaia. Kedze kozne problemy suvisia s crevnou mikroflorou. A ak uz davate prikrmy, vysadit mrkvu,batat.