Soplík u 6 mesačnej dcérky

radqa
21. jan 2015

Maminky viete mi poradit ako možem pomoct 6 mesacnej dcerke so soplikom? Je nieco co jej mozem dat? Kvapky morska sol? dakujem

karkana
21. jan 2015

morská soľ a vysavačom odsať, my sme mali vtedy soplíky ked sa jej zúbky začali ísť

mirkava
21. jan 2015

@radqa nasivin 0,01%, ak neprejde do 2 az 3 a bude sa zhorsovat sup k lekarke. Pozor na uska. Casto pri soplikoch bolievaju uska.

bosoriak
21. jan 2015

@radqa vysat vysavacom, cez den morsku vodu+vysat, na noc som davala nasivin pre novorodencov, aby sa vyspala. Moja mladsia mavala sople od 3 mesiacov od starsej.

jadeka
21. jan 2015

Tiez mame 6 mesiacov a na sopliky nam dr. doporucila striedat morsku vodu s nasivinom...

oladuna
21. jan 2015

@radqa existuje sprej do nosa.ale pre take male dieta len na uvolnenie zapchateho nosa a ked jej pojde soplik tak vysat vysavackou.ono to prejde po par dnoch.ak bude mat zvysenu teplotu tak daj detsky ibuprofen

katieg85
21. jan 2015

@radqa ked sa u dietata zacina nadcha treba kazdopadne zvysit vitamin c.su to kvapky pre deti cebion.a samozrejme do nosa nieco na uvolnenie 🙂

me_to_you
21. jan 2015

Pred odsavanim nakvapkat roztok z lekarne alebo morsku vodu - na zriedenie hlienov, chvilku povkat, odsat sopliky, po odsati som davala rste nadivin 2-3dni..neodsavat prilis casto (kazdych par minut-drazdi to sliznicu) po par dnoch ked sopliky hustnu davam solmucol aby nezlieuli nizsie. Inak vypolohovag matrac trosku vyssie aby v noci nezatekali hlieny 🙂 skore uzdravenie!

shania31
21. jan 2015

Physiomer sprej, odsavat jednoznacne vysavacom- a pripadne Nasivin kvapky davat. Vitamin C urcite, probiotika papat.

patricia2007
28. jan 2015

Najlepsie je ak kojis pri kazdom kojeni strieknut trocha mlieka do nosteka, toto som robievala ked som kojila, materske mlieko pomaha pri nadche