Sťahovanie predkožky

helen334
18. apr 2023

Ahojte mamičky, obraciam sa hlavne na tie ktoré mate synčekov, dr kázala sťahovať predložky, nenásilne, len ako pôjde, chvíľku som nesťažovala tak to vôbec nešlo, ale.nakoniec sa podarilo, tak už sťahujem pravidelne po kúpeli. Zdá sa.mi že jedna strana drží a tá druhá je už pekne pod zaludom
Prosím vás, moja otázka znie, pustí aj druhá strana, pravidelným sťahovaním? Videla.som že aj nejaký slez mastičku, máte skúsenosti? Ako sa nanáša ťa masticka? To mám stiahnuť pokiaľ nám ide a natrieť tam kde to nejde? Ďakujem vám za odpovede

aromilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzume
18. apr 2023

pravidelným sťahovaním to časom pôjde samozrejme nie na sucho je na to super slezový krém z justu, my to máme odskúšané mám 2 synov..

vkatush
18. apr 2023

@helen334 pripnem sa. A kedy s tým začať?

zorkahorka
18. apr 2023

Kolko rokov ma syncek?

helen334
autor
18. apr 2023

@zuzume a ako sa používa ten krém.prosim vás, mám stiahnuť pokiaľ mu ide a natrieť ?

helen334
autor
18. apr 2023

@zorkahorka 11 mesiacov

zuzume
18. apr 2023

@helen334
natrieť a sťahovať ten slez to uvoľňuje

helen334
autor
18. apr 2023

@zorkahorka ja som bola ohľadom tohto dosť nerozhodna, mám 6 bratov a mamina to nerobila ani jednému, ale to boli 80 roky, už je iná doba a som videla že keď som to prestala robiť tak ma vystrašilo že to vôbec nešlo keď to predtým slo, tak som radšej začala, malý mal asi 7 mesiacov keď sa.mu stiahla prvý krát na preventívke.
Ale vravím že jemne, pokiaľ šlo, vôbec nie násilne, to by som nedovolila

zorkahorka
18. apr 2023

@helen334 to maaas caaas, jasne, ze to casom pojde. I ked - mojmu synovi to neslo... Ale na 1 rok by nas urolog povedal, ze to ma v adekvatnom stave

zorkahorka
18. apr 2023

@helen334 ano, staci, ze par dni nestiahnes a ona sa rychlo zuzi a ides zasa od zaciatku. Som prekvaoena,ze v 80-tych rokoch ju neinstruovali. Vtedy na to praveze dost dohliadali a prizvukovali. Teraz sa od toho upustilo, lebo su ine postupy a metody

helen334
autor
18. apr 2023

@zorkahorka ďakujem pekne

nikpa
18. apr 2023

@helen334 to kto videl sťahovať 11mesacnemu?! Veď má ešte tak 2 roky čas. Načo takto násilne v jeho veku?! Nechaj mu to prosím ťa tak kým mu ublížis a bude ho to bolieť. Nesťahovala som ani jednému a krásne im to ide samé. Staršiemu asi od 1,5r. teraz má 5 a pretiahne si celú predkozku. A mladší má 2 a tiež už mu to trošku ide, máličko ale určite mu do toho nebudem baštrngovat, má čas.

helen334
autor
18. apr 2023

@nikpa áno, názory sa líšia dosť som si prečítala o tom, niektoré mamičky to robia niektoré nie, nechajte na zvážení kazdej

snehulak77
18. apr 2023

Nám kázala pediatricka po roku. Ja sice vždy dám na dr, ale s týmto som nebola naozaj stotožnená. Rozhodli sme sa s mužom, že nie. Že to necháme tak. Jemu nešlo vôbec, ešte sa má pýtala, či nemá problém s cikanim, či sa mu balónik nerobí a podobne.
Nechali sme to tak, on si to tam niekedy naťahoval, keď bol po kúpaní a pod.sam.
No a teraz ma skoro 2 roky, občas som mu to skúsila, že ako je na Tom a teraz pekne ide. Takže za mňa to nechať tak.. ale ako píšeš, každý rodič sa rozhodne podľa seba.

julia2121990
11. mar 2024

Ahojte pozerám že je tu téma o sťahovaní predkožky. Chcem sa opýtať 3,5 ročnému synovi sme od narodenia po trošku sťahovali predkožku. Teraz sa mu tam urobila takzvaná smegma taká biela hmota pod predkožkou pomaly sa uvoľnila a niečo vyšlo von, zbytok ostal mastili sme chvíľu pinďa masťou z lekárne. Lenže syn mi potom pipik nechcel ukázať a po čase sa dalo, teraz keď mu stiahnem pri kúpaní predkožku ukáže sa na tom mieste, kde bola ta smegma akoby vodnaty pľuzgier s úplne tenkou kožičkou. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za odpovede