Prilepená predkožka 9-ročného syna

1_kika_1
30. dec 2022

Ahojte
potrebovala by som znova poradiť , ide o prilepenú predkožku môjho 9 ročného syna.
Písala som tu s tým približne pred dvoma mesiacmi.
Ako mi viaceré mamičky poradili :
- sťahovali sme poctivo denno denne
- pravidelne aj sedavé kúpele v sleze
- aj pinda masť sme skúšali , no tá nepomohla
- pri sťahovaní sme používali detský olejček
- Poradila som sa aj s lekárkou ale povedala len že musíme
ďalej sťahovať alebo ísť na obriezku.

Predkožka sa vpodstate trocha odlepila , zo začiatku nešla stiahnuť vôbec , teraz mu ide stiahnuť tak 1/4 až 1/3 (keď mu ju sťahujem ja ide aj do 1/2 ) no posledné dva týždne stojíme na mieste , predkožka nejde stiahnuť viac ani menej.
Keď stiahne trocha viac už sa sťažuje že bolí (nie vždy ale občas aj plače keď trocha omylom pritlačím ) Je zlé keď sťahovanie predložky boli ?
Predsa keď sa rozťahuje koža musím že to musí cítiť.

Akurát minulý týždeň so. Kúpila detský olejček keď už nič nepomáhalo lebo viem že mi jedna mamička tak radila...
Jedine kedy ide predkožka zasiahnuť trocha viac je keď používam ten olejček , vtedy skoro vôbec nekričí no po chvíli začnú kĺzať prsty a tým sťahovanie končí (to predsa nemôže ani pomôcť s rozťahovaním keď stiahnem tú predkožku len 3 až 5 krát a koniec, nie? )
Chcem sa preto opýtať či nemáte nejakú alternatívu k oleju ktorá by tak nekĺzala.
Mali ste podobný problém (že predkožka sa odlepovala ale zrazu ste stáli na mieste ?)
A celkovo či nemáte akúkoľvek radu ktorá by nám mohla pomôcť 🙏

doriiis
30. dec 2022

A kam sa akože ponáhľas? Daj tomu čas...poctivo pokračujte a ona povolí.Este sú to len dva mesiace

kikulienkadd
30. dec 2022

Ahoj, 1.daj tomu čas a každý deň kožu naťahujte 2.ak sa ti to zdá pridlho, išla by som k detskému urologovi. So starším synom sme to riešili až cca do 7 rokov,lebo pediatrička nám vôbec neporadila, ako sa má zachádzať s predložkou už u bábätka. Ale urológ to vyriešil, máme pokoj. Je to ale obrovský rozdiel, ako to šlo u 2.syna. Keď mal 1 rok,pediatrička mi povedala, že pomaly treba začať sťahovať predkozku. Povedala mi,že to môže ísť pomaly,v rámci kúpania,ako hru,vlastne môže to aj malý sám. Prečo to píšem? Lebo celý proces stiahnutia trval pomaly 1 rok. Takže vec sme vyriešili sami doma,bez zásahu lekára. Je to obrovský rozdiel medzi našimi 2 deťmi a pritom išlo len o to,nás rodičov správne nasmerovať. Prajem všetko dobré 🍀

taga
30. dec 2022

Prepac, nechcem sa ta dotknut, ale az mi bolo trapne toto docitat do konca... tie tvoje opisy stahovania mi pridu dost uchylne fakt

Daj mu nacas pokoj, aj uplne, nechapem, naco je dobre, aby sa uz malym chlapcom dala uplne stiahnut predkozka.... pride puberta, zasiahnu hormony a rucna praca a bude to vybavene...

1_kika_1
autor
30. dec 2022

@taga bojím sa že sa to do puberty nevyrieši ....
Čo potom ? Pôjde 15 ročný na obriezku ?

1_kika_1
autor
30. dec 2022

@kikulienkadd ďakujeeeem , upokojila si ma dosť , takže najlepšie bude asi dať tomu čas

1_kika_1
autor
30. dec 2022

@taga mimochodom v príspevku som napísala len že predkožka sa mu dá stiahnuť do 1/2 a že ho to bolí a že občas kričí pri sťahovaní .... Neviem čo už len na tom vidíš úchylné to bude asi problém inde .....

simsalabim
30. dec 2022

Nasmu tiez neslo stiahnut, urolog chcel hned obriezku, ale manzel povedal, ze malemu dietatu sa nema preco dat stahivat, ze on si z detstva pamata, ako sa mu to v puberte same uvolnilo a ze odmieta zakrok. Lekar sa velmi hneval, na papier napisal, ze zakonny zastupca nespolupracuje… V 12.rokoch na prehliadke mu to slo stiahnut uz bez problemov. Ja myslim, ze vacsinou to naozaj iba chce cas.

sojorez
30. dec 2022

V puberte, vplyvom hormonov a prebudzajucej sa sexuality, sa bude mlady muz realizovat sam. Ak nepovoli ani neskor a bude mat problem pri sexualnych aktivitach, pojde k urologovi, kde ma moznosti od kortikoidnych kremov, po ciastocnu, az celkovu obriezku...

euka210
30. dec 2022

@1_kika_1 cas, pravidelne a pomaly...trochu boliet to moze, ale nie az tak aby 9r od toho plakal. A mal by to robit sam podla mna, on najlepsie citi hranicu bolesti.

danieladugard
30. dec 2022

Skus si precitat clanky z UK/US web stranok… NIKDE sa toto tolko neriesi ako na SR. Podla mna je to strelene az, matky su tym strasne vystresovane.
Ano, urcite su pripady, ked to dopadne zle. Ale, ma sa pockat do puberty - hormony atd, ako je napisane vyssie ^^ mame dvojcata chlapcov, nezijeme na Slovensku, doktor na mna pozrel ako na debila, ked som sa len informacne opytala, ze co a ako.. preto som si vela o tom citala.

1_kika_1
autor
31. dec 2022

@euka210 Áno tak by to bolo lepšie , no už raz sme sa dohodli že sa bude sám o to starať a vždy keď som mu to kontrolovala išlo stiahnuť menej a menej , takže bolo jasné že na to proste úplne kašľal .Musela som sa preto zasa tomu začať venovať ja...

majka12321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1_kika_1
autor
3. jan 2023

@evivb Ďakujem za radu a zdieľanie vašej skúsenosti.
Presne ako píšeš , treba sťahovať pravidelne inak sa znova zlepí (ja som vtedy myslela že má porazí 🤦 a to sme nesťažovali len 1 deň ..) Mastičky a krémy nepomohli ani nám, používam už len olejček aby sťahovanie išlo jednoduchšie.
Od dnes začíname sťahovať aspoň 2-krát denne, snáď to pomôže. Ešte raz ďakujem za radu a držím vám palce.

stulrajterova
3. jan 2023

@taga nie vzdy, par muzov v mojom okoli tak krachlo manzelstvo...rucna praca ako si to nazvala tam mimoriadne boli aj klasika pri sexe...nepodcenovala by som to

stulrajterova
3. jan 2023

@sojorez synovec ma obriezku...brutal bolest...

1_kika_1
autor
3. jan 2023

@stulrajterova a aj napriek tomu niektorý berú obriezku ako prvú možnosť ... Ja myslím že je vždy lepšie skúsiť bez zákroku

stulrajterova
3. jan 2023

@1_kika_1 skúsiť isto rozcvičiť..naši 2 mali prirastenú, našťastie sa tohto ujal môj manžel..už je to na poriadku..slezový krém z justu..a finito

beronsche
3. jan 2023

@1_kika_1 ma cas do cca 12r (to uz pomozu aj hormony). ak to nepojde ani potom, mozete to riesit zakrokom.
Hlavne nikdy neist cez bolest (mozu sa vytvorit mikrotrhlinky a to uz problem je) a nevytvarat chlapcovi stres (tiez velmi dolezite).

Najlepsie urobis, ked ty uberies z aktivity, ziadne 2x denne, ziadne intenzivne venovanie sa problemu. ved mu vyrobis psychicky blok..

synovi vysvetli, ze ma sice kopu casu, ale je to velmi dolezite, tak nech to skusa sam, denne, ale nie bolestivo.. ty mu uz nestahuj, je sice super, ze ti doveruje, ale toto uz fakt nerob. Rozpravajte sa o tom, vysvetluj, preco a naco, uisti ho, ze za tebou moze prist kedykolvek s akykolvek intimnym problemom, ale stahovanie predkozky uz 9r chlapec zvladne.

A hlavne ziadnu paniku.. stahovanie predkozky dobre, ze nie od babatka a okamzite operative riesenie u malych chlapcov, to je akoby taky folklor post komunistickych krajin.. nie vsade takto premotivovane zasahuju ..

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beronsche
3. jan 2023

@stulrajterova ty mas teda zaujimave vedomosti o intimnych problemoch muzov vo svojom okoli..
Len ci nemali problemy prave kvoli nasilnemu stahovaniu v detskom veku.. ale to uz sa nedozvieme..

stulrajterova
3. jan 2023

@beronsche nie v detskom veku...ale o tom, že sa to má riešiť skôr....a treba keď tak čítať aj literatúru..nie znevažovať tieto ozaj chúlostivé veci...nie každý o tom hovorí....otvorene....a predstav si, obe strany to priznali...boli to naši známi..keby o tom boli medzi sebou hlavne komunikovali mohli to riešiť inak...

taga
3. jan 2023

@1_kika_1 a tebe pride normalne nasilu stahovat synovi predkozku az tak, ze pritom place a krici??? V tom naozaj nevidis absolutne ziadny problem???

beronsche
3. jan 2023

@stulrajterova pozri ja nepopieram, ze sa to stava..
mna Len prekvapilo, ze tvrdis , ze vies o VIACERYCH pripadoch, kedy bol tento problem tak vazny, ze sposobil sexualnu disfunkciu a nasledny rozpad manzelstiev (mnozne cislo!).

A ziaden chulostivy stav predsa nikde neznevazujem. Som za to (a aj to pisem), ze ak sa to do / v ramci puberty nevyriesi, je potrebne to riesit operative. Ale s tym, aby chlapec situacii rozumel.
A poznamka o nasilnom stahovani a moznych neskorsich problemoch bola smerovana na to, ze je zname, ze nasilne stahovanie predkozky moze sposobit mikrotrhlinky, cize zhrubnutu, menej elasticku kozu. V takom pripade velmi , velmi vyrazne stupa riziko fimozy. Cize ano, moze to mat aj taky vazny dosledok ako u tvojho znameho..
Plus prava, vrodena fimoza je velmi zriedkava. Ale to vsetko zrejme uz z dostupnej literature vies.

madeline1
15. jan 2023

chlapec mi pride dost velky, aby mu mama stahovala predkozku. rieste to s lekarom a chirurgicky, inak bude mat traumu

bobo1983
25. aug 2023

@stulrajterova Ahoj..prosim Ta, ako ste pouzivali ten krem? Mal by mi prist buduci tyzden. Dakujem!

stulrajterova
25. aug 2023

@bobo1983 mate svojho poradcu? Mal by vysvetlit ..., mo nemam s tym vobec problem...cize kremik vytlacite na prst...velkost hrasku..po kupeli pekne postupne vmasiruvate a pomalinky pretahujete 5 az 10x kolko vas pusti...zvycajne do 2 tyzdnov zelany vysledok na svete...drzim palce

beronsche
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobo1983
25. aug 2023

@stulrajterova nemam svojho poradcu...kamaratkina znama robi s touto znackou a odporucila mi to lekarka...dakujem Vam velmi pekne ❤ dufam, ze mu to zaberie

stulrajterova
25. aug 2023

@bobo1983 aj nasa pediatricka ho odporuca, mate skvely zaklad od lekara, nech pomoze....ak nieco, pokojne mi piste...ci volajte 0904 354 195.