Strabizmus 6,5 ročného syna

malamyska
16. aug 2015

ahojte maminy, viem ze je tu takychto tem vela ale nikde som sa nedocitala to co hladam..moj syn ma 6,5 roka v sept nastupuje do prvej triedy a mame odklepnutu operaciu strabizmu na pravom oku..je to podla vas az taky problem ze prvak stravi par dni mimo skoly? podla mna su deti ktore kvoli roznym chorobam vymeskaju aj ovela viac a zvladaju to..v mojom okoli vsetci na mna pozeraju a vycitaju mi to ze preco? ale zivot prinasa vselico aj ked zdravie je prvorade viem a este pod otazocka nemocnica Trencin, Banska Bystrica alebo Bratislava..dakujem za kazdu vasu odpoved ci skusenost

renab
16. aug 2015

U nás bola operácia otázka dvoch dní hospitalizácie. Po prepustení sme fungovali v normálnom režime, len boli častejšie kontroly na očnom. Určite veľa nevymešká.

janinah
16. aug 2015

zo psych. dôvodov sa strabizmus rieši obvykle pred nástupom do školy,ale chápem,že nie vždy sa tak dá....alebo cez prázdniny,ale je problém,lebo to nie je akútne a aj my z operačiek chceme dovolenku 😉 to len aby si bola v obraze.......kedy je tá operácia? vhodnejšie by bolo neskôr,ked sa v škole akotak adaptuje napr. v decembri,nie v sept.- bude to na neho náročné si myslím....z nemocníc BB ,ale nehľadala by som nemocnicu,ale recenzie na konkretneho operatéra,držím prsty

mircalla
16. aug 2015

zdravie je prednejsie, ako par dni skoly, ved nevymeska vela.....poznam ludi, co im vypadne vlas a idu na pnku...ak je padny dovod, tak je to priorita..urcite by som sa rozhodla rovnako

cicimon
16. aug 2015

pobyt v nemocke je 3 dni, to zvladne hocikedy a operacia cim skor tym lepsie

janulap
16. aug 2015

Odporucam BB,skvelá primárka,sestricka....v utorok pridete a vo stvrtok,ak bude vsetko ok pojdete domov 🙂 Drzim palce 😉

malamyska
autor
16. aug 2015

dakujem kocky za vase slova, konecne niekto kto zmysla ako ja ;). termin.operacie este znamy nie je cakame na vysetrenie primarkou v bojniciach ale tam ho isto operovat nedam..bolibste niekto operovany aj v takomto veku? doktor tvrdi ze uz je na to velky..je to tak?

sojorez
16. aug 2015

@malamyska ahoj,dcera bola operovana na lave ocko ako prvacka...termin sme si s dr dohodli na februar,kedy uz bola viac menej v skole rozkukana... 3 dn.hospitalizacia,chvilu/asi tyzden marodila doma,po kontrole normalne do skoly s oslobodenim od tv...k tomu veku-nasa dr povedala,ze kym dieta rastie,vyvija sa aj zrak,my konkretne sme oddrbali 3 roky u predchadz.dr,kt.to riesila konzervativne,korekciou dioptriami a k nicomu to neviedlo... po operacii neskutocny rozdiel nielen v postaveni oci,ale aj v pisme-pismenka predtym lietali hore dole po riadkoch... rodina ma odhovarala,ze nedat ju operovat,lebo manzel mal ako dieta strabizmus a jemu to korigovali brylami(dodnes napr.ked je spolocensky unaveny 🙂 mu oko zabehne),ale som rada,ze sme do toho slu...je mozne,ze bude potrebna este operacia druheho ocka,ale zatial je dr spokojna a ja tiez..