Strata náušnice a zarastenie uška

kxrxn16
6. aug 2018

Ahojte, prosím vas o radu. V 2mes sme dali preichnut uska u pani doktorky, problemy sme nemali, teraz ma dcera rok a min tyzden som zbadala ze nema nausnicu...po 3 dnoch sme ju nasli. namocila som ju do liehu a chcela nasadit ale absolutne to nejde...asi jej zarastlo usko. Co robit? nasa doktorka ma dovolenku az do 17.8....mam ist dat nastrelit alebo cakat az kym sa vrati?Alebo kde v Trenčine by jej to nasadili?dakujem

dominika6
6. aug 2018

@kxrxn16 po 3 dnoch by sa jej malo dať náušnica v pohode do uška,treba len pritlačiť,neboj sa ..

asia83
6. aug 2018

@dominika6 Možno áno. Treba skúsiť opakom ihly pretlačiť.

kxrxn16
autor
6. aug 2018

@dominika6 praveze nejde a dnes je to 4.den :(

kxrxn16
autor
6. aug 2018

@asia83 myslis mam cakat na doktorku? alebo ist do nejakeho tet. studia kde nastreluju?

alobalka
6. aug 2018

@kxrxn16 zavolať na pohotovosť, či by ste s takouto vecou mohli prísť, keď vaša dr dovolenkuje? Rsp ju niekto zastupuje, tak tam ísť. U nás aj pediatricka prepichuje uši.

ingrid2304
6. aug 2018

@kxrxn16 ak tedá dierku naozaj nemá, dala by som nastreliť. Ja som síce mojim dcéram dávala nastreliť ako malým bábätká (6 a 3 týždne), ale moja mama si dala nastreliť už niekoľko náušníc a hovorila, že v pohode. Že na tom lalôčiku to ani necítiť, že horšie je to cvaknutie, že sa skôr bábo zľakne... Určite by som nedávala prepichnúť...

asia83
6. aug 2018

@kxrxn16 Najprv to skúste prepichnúť opačnou stranou ihly. Ak nepôjde, počkať na doktorku. Ju už malá aj pozná, podľa mňa je to bezpečnejšie.

dominika6
6. aug 2018

@kxrxn16 chod do zlatnictva

stanulienkat
6. aug 2018

@alobalka srandujes,ze ma zneuzivat pohotovost na usne dierky,preboha??!! Autorka nech skusi ss ihlou,ale z opacnej,teda zadnej dierky prepichnut

alobalka
6. aug 2018

@stanulienkat autorka píše, že jej to nejde a ak navštívi svoju dr až po jej dovolenke o niekoľko ďalších dní, dierka zarastie a neviem či sa bude dať prepichnut na tom istom mieste. Našej malej tam (v mieste zarastenia) zostal taký hrbolcek. S nastrelovanim nemám skúsenosti.

denisa098
6. aug 2018

@kxrxn16 nič jej tam nepichaj, keď malej nastrelovali uška upozornili nás, že ak sa menia náušničky tak treba meniť hneď, lebo dierka do jedného dňa zarastie, ak neveríš chod do centra a opýtaj sa, normálne jej to choď dať nastreliť, je to jeden cvak a hotovo,nepichaj jej tam ihlu ani nasilu náušnice nech nedostane infekciu.

denisa098
6. aug 2018

@denisa098 v Petržalke pri Draždiaku je centrum zdravia ci ako sa to volalo, tam to robili malej, pekne jej to precvakne rovnako, neboj aj o mesiac, je to už jedno, má to zarastené, nerob paniku s pohotovosťou veď by vás tam zožrali.