Stretli ste sa niekto s tukovým vankúšikom na pipíku?

adikia10
18. apr 2011

Ahojte, prosim Vas stretli ste sa niekto s takym bielym tukovym vankusikom pod kozickou na pipiku, objavili sme ho po kupani, ked sme skusili pretiahnut kozicku. Potrebujem sa uistit, ze to nie je nic vazne, kym pojdeme s malym na rocnu prehliadku k pediatrovi. Dakujem.

pink_lady
18. apr 2011

ano stretli, treba pretahovat a cistit ... 😉

strapco13
18. apr 2011

je to nahromadenie smegmy medzi 2 vrstvami predkozky. kym je to uzatvorene, tak je to sterilne, takze sa nemusis bat zapalu...cize nie je to tukovy vankusik /tam sa nema ako spravit, tuku vela na tom organe nie je 😉/
Pomalicky jemne pretashuj predkozku, iba potial pokial to pusti, nie nasilu a ono sa to uvolni. Niekedy naraz, niekedy po troskach. Nemusis nicim natierat, ani nejak preplachovat, len vodickou umyjes z vrchu.
My sme to tiez mali

bubinkaaa
20. nov 2012

Ahojte,chcem obnovit tuto temu,budem rada za kazdu reakciu,co robit...
Mojmu 2,5 rocnemu synovi som poprvykrat (asi cca 2mes dozadu ) zbadala taktiez pocas sprchovania a umyvania pipika,take nieco vacsie biele pod kozickou na pipikovi zospodu...2 x sa mi to podarilo aj pri pretahovani vybrat mu to uplne ,nieco take ako zmaknuta bielozlta skrupinka,ani makka ,ani tvrda...mozno nahromadeny hnisik,mozno to bol tuk ani neviem...predvcerom som sa ale normalne zlakla,ked som zbadala,ze syn to uz ma akesi vacsie cca 1,5 cm opat zospodu ,ale uz sa nam to nedari vybrat von...co to moze byt mamicky??mate skusenost s niecim takym??nas urolog robi len v pia s detickami,takze asi pojdeme v najblizzsi piatok za nim...hm??poradte..vdaka

enya00
20. nov 2012

moj to ma to je ten maz skus mu to rozmasirovat,ani jemu to nejde von pokial sa to nezapali je to ok,hm len aby mu ho urolog nestrhol co asi urobi ☹

evinaz
21. nov 2012

@bubinkaaa kočky, aj my sme mali takéto "trable" so synátorom. Boli sme s ním aj u urológa (nášho rodinného známeho) a ten povedal, že to je úplne normálny stav, treba len pipíka normálne podrobovať hygiene, predkožky sťahovať len do takej miery, ako to pustí, určite nič nasilu nerobiť. Ten maz (smegma) postupne odchádza a keď sa nový vytvorí, opäť po čase výjde von. Nie je to nič hrozné. Nám sa stalo, že sa celý pipík zapálil, nechápem, ako to je možné, ale bohužial sa stalo. Tak sme samozrejme frčali k dr., ten nám dal vodičku na preplachovanie a do 3 dní bolo všetko ok. Urológovia (najmä tí starší, ktorí už robia milión rokov) zvyknú chlapcom predkožku nasilu preťahovať, čo je absolútne nesprávne, lebo sa na nej zvyknú vtedy robiť trhlinky a to je už je nezvratné... Následne bývajú v dospelosti problémy počas erekcií... Takže moja rada - pokiaľ pipík hnilobne nesmrdí a maz je v ňom uzavretý alebo aj po troche či naraz vychádza von, urológa navštevovať netreba. Ráno a večer v sprche jemne umyť a to je všetko 😉

pencilka
13. apr 2015

aj mojmu malemu 2,5 rocnemu som nasla na boku pipika tiez taku hrcku pohybujucu sa a tiez vyzera ze pod kozkou je asi biela a tiez neviem co to je,nic ho vraj neboli,ale pred tyzdnom bol prechladnuty trochu so spodu,tak neviem co s tym,mam ist k doktorke s tym,?

effkaa
13. apr 2015

ano, stretla som sa s tym, kedze sa to zapalilo, sli sme k urologicke a ta nam poradila a vysvetlila ako striekackou repikom preplachovat, ale ta smegma uz bola takmer vonku. Postupne to vyslo von cele. Ak sa to zapali, scervenie, urcite by som sla aspon k pediatricke, nech poradi ako dalej.

prechtlova
16. apr 2015

Tiez sme to mali,krpcovi to prasklo,ked sme sli k doktorke,povedala ze je to v poriadku,kupal sa v repiku a natierali sme to framikoinom,lebo ho to stipalo.