Stretli ste sa s genetickou poruchou keratosis pilaris?

bajti1234
9. júl 2011

prosím vas, nestretol sa niekto s genetickou "poruchou" keratosis pilaris? moj syncek mal okolo 7 mesiaca ked sa mu zacali objavovat pupienky na ruckach, teraz ma skoro 11 mesiacikov a konecne som zistila co to vlastne je, ani lekari mi nevedeli povedat. chcela som sa opytat ak mate skusenosti, ako ste zmiernili to zacervenanie, resp. zabranili rozsirovaniu. budem rada za vase diskusie. vopred vdaka

sony44
1. feb 2015

@bajti1234..neviem či je to ešte aktuálne, ale aj nám to teraz zistili...prosím Vás, ako ste s tým bojovali...máme to aj na tváričke (vyzerá to ako akné, ked sa to zapáli) a aj na ramenách a stehienkach z vonkajšej strany...vraj je to forma atopického exému, ale účinné prípravky na atopák nám vôbec nezaberajú

natalushka
15. júl 2016

Maminky..aj my mame tuto diagnozu..z liciek sa to akosi stratilo samo..ruky a nohy mame vyhadzane stale..kozna pisala aj kortikoidy,to som malemu nedala..len miesanu mast z lekarne a nam pomaha rada Atoderm od biodermy..ako sa vam dari s tym bojovat?ja sa obavam,ci to nebude prejavom celiakie u syna..len sa akosi stale nevien odhodlat ist na vysetrenia s nim

ingrid16
25. nov 2016

moj syn ma 8 rokov a strasne ruky , postiate vyrazkami. a tiez nam kozna povedala, ze je to
keratosis pilaris, a ze sa toho nikdy nezbavime. neviem, mne sa to ale nepozdava. to ma mat cely zivot taketo ruky? niekedy su tie pupence cervene,niekedy aj biele akoby s hnisom ☹((
nema niekto skusenosti, hlvne u vacsich deti?

natalushka
25. nov 2016

Tak asi moc nas tu s touto dg neni🙂nas maly to ma presne tak ako pisete..raz cervene,raz s ciapockami..raz menej raz viac..spajam to aj s jedlom..pred nedavnom som maleho zacala natierat inou kozmetikou a pozorujem zlepsenie..i ked si vravim,ci to nie je je aj zmenou rocneho obdobia..tiez si s tym nevieme rady,kozna tiez..este si vravim,ze dobre,ze nie je dievcatko..

danisophia
13. apr 2019

Ahojte tiež ju mám a nedá sa toho zbaviť začalo to keď som mala asi 12 či 13 rokov pupáky krupicovej kaše ktoré mám doteraz na rukách a nič neodišlo a na čele je ževraj na to aktivátor ale to by ste museli bez vysadenia inak by sa to vrátilo resp chirgickou laserovou operáciou inak to nejde a pri dospievaní sa príznaky zvyšujú a ževraj az v 30tke by sa mali zmierniť je to genetická mutácia takže úplne preč to asi nezmizne :/ a odporúča sa na to aj kyselina salicylová uff tiež sa mi to nepáči ale žijem s tým... :(

bosorka3113
14. apr 2021

@danisophia mam 32 a nezlepauje sa to...skor vekom zhorsuje