Štvortýždňové bábo má koliky

anka2103
16. dec 2015

Baby mam specificku otazku. Mam 4 tyzdnove babo a chcela by som vediet ci to niekto tak nemal. Pre koliky nam dr.napisala anticolic nutrilon s tym ze musim zahustovat nutritonom lebo vracka. No vracia by som povedala este viac nez predtym davala som bebh mesiac ha. No kojim aj tak dva krat za cely den. No grca vela z rozmyslam vi ked by som kupila hipp,france lait...sunar obycajny ci by sa to trosku nezlepsilo. Ma urcite reflux no nato mi daju iba sr mlieko a to je rste horsie lebo teraz ma problem kakat nieto este s ar mliekom. Nikto sa tu nenajde s podobnou skusenostou? Moj prvy tiez velmi vrackal no mam pocit,ze az tak isto nie

seahorse27
16. dec 2015

Ak normalne pribera a prospieva aj napriek grckaniu, nemusis to riesit AR mliekom ani Nutritonom. Moj maly tiez vela grckal, mala som sice kupeny Nutriton , ale ani raz som ho nepouzila, pretoze priberal viac nez dost. AR mlieko a Nutriton podla mna mozu aj zhorsit koliku..Radsej by som zvolila nejake len cisto antikolikove mliecko a nicim ho nezahustovala, ak samozrejme ten reflux nie je zdravie ohorzujuci.

anka2103
autor
16. dec 2015

Mame cisto antikolikove mlieko od nutrilonu,len on grcka riadne,,sable,, na to sa samozrejme budi a rozculuje a vzdy je mokry aj ked davam fakt bacha. Skor rozmyslam nad obyc.sunarom ci by nespravil lepsie,alebo hipp

seahorse27
16. dec 2015

@anka2103 Ja neviem, ci je dobre tato striedat mlieka. Treba mu davat pit mlieko po malých mnostvach a vzdy nechat odgrgnut a potom znova...je to zdlhave, ale oplati sa. Po napapani, ak pocas pitia zaspi, nechat v tej istej polohe, pripadne mierne vyvisenej - napr. na vankusi, aby bol v 45 st. uhle. Na koliky davate aj nejake kvapky? Espumisan napr.? Probiotika?

anka2103
autor
16. dec 2015

@seahorse27 mala som sab simplex teraz espumisan aj coliprev

seahorse27
16. dec 2015

@anka2103 A pribera teda ako? Tie koliky nemusia vôbec suvisiet s druhom mlieka. Moj bol kojeny, aj tak mal koliky do 4. mesiaca 😅

anka2103
autor
16. dec 2015

Pribral za 2 tyzdne pol kila ale nemozem pozerat ako velmi z neho ide

seahorse27
16. dec 2015

@anka2103 Tak to je v pohode, evidentne mu to grcanie nevadi..teda okrem toho nepohodlia a ze je furt mokry a musis ho stale prezliekat. My sme mali to iste a prezili sme 😉 Denne som ho niekedy prezliekala aj 4x komletne, aj zavinovacku menila...no mile casy to boli 😀 Nezavidim ti. To grcanie sa postupne zmiernovalo, ale uplne zmizlo az v 6. mesiacoch, ked sme zaradili prikrmy.

slniecko_7
16. dec 2015

Skus kupit dr brown flasu

anka2103
autor
16. dec 2015

Aj my sme to tak mali pri prvom,ze potom to vymyzlo no ja by som mu najradsej pomohla aj tera aby to bolo miernejsie

anka2103
autor
16. dec 2015

@slniecko_7 cim je lepsia. Mam avent novu antikolic

slniecko_7
16. dec 2015

@anka2103 ma v strede taky filter modry akoby. Nam pomohla dovtedy sme museli do kazdeho jedla davat kvapky sab simplex a odkedy mame tuto tak nedavame kvapky. Takze nieco v sebe musi mat co pomaha. Skus jednu kupit a potom uvidis. My sme dali raz a boli stresy ale presla hodina dve tri a maly v pohode. A to nehovorim o mlieku. Mali sme asi tri druhy a nakoniec sme na beba 1. Dokonca z antikolikoveho nutrilonu to bolo este horsie.

boozlesk
16. dec 2015

moj maly mal koliky 4,5 mesiaca, plakal od rana do vecera.. skusali sme kombinaciu: sab simplex, pupik na brusko (vmasirovat), cvicenie s nozickami.. niekedy pomohlo, niekedy nie.. prajem pevne nervy.. .je hrozne pozerat sa na babatko ako trpi a samozrejme jeho plac od rana do vecera je velmi vycerpavajuci :(

janulik2008
16. dec 2015

Nasu tiez z france lait zapekalo a doktorka citujem ... Malej netreba pomahat nech sa vykaka sama. Lenze chudatko ona sa tak pucila a take tvrde kakala ze sme sa nasrdili a dali jej cipok a mlieko vymenili. Inak tie brown mame aj my flasky a pomohli co sa koliky tyka ...

anka2103
autor
16. dec 2015

@slniecko_7 dik my sme mali od narodenia prikrmovane bebou ha,ale koli kolikam nam dr.dala tamto anticolic,ale rozmyslam fakt nad nejakym inym no hlavne koli grckaniu 😏 a dik za typ

anka2103
autor
16. dec 2015

@janulik2008 na ake mliecko ste presli

zuzanab32
16. dec 2015

my sme to mali, po kazdom jedeni som davala gastrotuss baby, to zahusti mlieko a tolko toh nevyjde von..dieta musi lezat len na bokoch..prip ak nemas dost mlieka, skus mlieko topfer lactana bio, maju aj AR myslim, je velmi kvalitne.este mozem odporucit coliprev, prip infacol pred kazdym jedenim..espumisan je na toto slaby a nam robil este horsie :(

janulik2008
16. dec 2015

@anka2103 mali sme nutrilon potom nutrilon ha potom france lait a nakoniec sme na obycajnej bebe ... Ja viem ake to je koliky ...plakala mala plakala som aj ja ...inak nasa ma styri mesiace a tiez sem tam z nej mliecko vyjde ...lebo v klude nebude furt musi byt v pohybe ...😀

anka2103
autor
16. dec 2015

@zuzanab32 to je ake mlieko topfer este som nepocula. Coliprev davam,ale neviem ci uspesne a gastrotus je na predpis? Vzdy ho mam len na boku a vyssie

lucus83
16. dec 2015

Môj syn ked bol maly, mal okolo 1 mesiaca silne koliky, ktore sice neboli sprevádzané zvracaním- on zvracal len velmi malo. Bol kojený, nakoniec bol problem v tom, ze sa prejedal. Ja som si myslela, ze každé dieta vie kedy má dosť ale on mohol jesť aj cely deň. Potom ma doktorka sprdla, ze priberá až vela (1200g za mesiac)a ze by mal bez mlieka vydržať aspoň 2,5 hod. Najprv ma to strašne urazilo, ale pomohlo to. Ja som ho kojila pri každej príležitosti, od hladu smeru, nudy bolesti 🙂. Potom co sme zmenili návyky- prešli mu zázračne aj koliky.
Zvracaním ide mozno von len prebytok, co uz nezvláda žalúdok- ked tak pekne priberá. Koľko Ti vypije a ako casto mu dávaš jesť? Mozno by pomohlo, len zmeniť režim. Zvracať moze aj z toho, ze este nema strávené máličko od minulého kŕmenia a nové mlieko mu príliš zaťaží žalúdok.

maris5
16. dec 2015

My sme aj grckali aj sme mali koliky, Na koliky pomaha antikolikovi cumel na dojcensku flasu, masirovanie bruska napr. s pupikom, potom lieky napr. Infacol (na noc sme davali max. davku), cvicenie s nozickami a vela, vela nosenia napr. v satke alebo v nosici.
Na grckanie sme tiez mali nutriton, aj sme mu to davali, ale grcal stale. Mlieko sme mali Nutrilon HA, nakolko je alergia v rodine. Na grckanie je dobre nosit po jedeni kym si neodgrgne a davat ho do zvysenej polohy, Na vankus v postielke, v kociari sa nam dala zvysit predna cast vo vanicke, takze hlavku mal vyssie a nevracalo sa mu tak.
Nam grcne este aj teraz niekedy a to uz ma rok. Aj ked sa to zle pocuva, chce to cas. A postupne sa to bude zlepsovat. Ja som to velmi tazko brala, lebo grcal stale a vsade. Den, noc treba byt v strehu ci mu nezabehne. Prala som kazdy den plnu pracku jeho oblecenia. Takze pevne nervy a snazit sa s tym zmierit. Pokial bude priberat doktor to nebude riesit, do jedneho roka sa vyvija traviaci system.
Ak mas moznost pouzivat monitor dychu. Ked velmi grcal potom sa nam monitor zapinal.

anka2103
autor
16. dec 2015

@lucus83 ved prave este grca a uz pyta znovu. Cca po 2,5-3 hodinach papa

zuzanab32
16. dec 2015

topfer je nemecke mlieko, ked tak si o nom precitaj, moc mamiciek o nom nevie, ale ja si ho neviem vynachvalit, druhemu dietatu ho davam a uplne super je..ked tak si precitaj hlavne zlozenie http://topfer.sk/. gastrotuss baby je volne predajny, je to sirup..

anka2103
autor
16. dec 2015

@zuzanab32 da sa kupit bezne v lekarni?

afrika
16. dec 2015

s kolikami a nekakaním mám bohužiaľ veľké skúsenosti. U nás síce nekakanie bolo vyvvoané chorobou hrubého čreva, no aj tak ti môžem poradiť 🙂 rektálnu rúrku sa vôbec neboj používať. Pri synovi som ju musela dávať 13 týždňov, niekedy aj 12 x denne.. áno, dobre čítaš.. krásne začal potom sám kakať 🙂 🙂 Nutrilon anti-colic je hustejší ako klasické mliečko, preto sa mu možno aj horšie kaká. možno by bolo lepšie iné mliečko a gastrotus sirup proti zvrackaniu.. ale na druhej strane striedanie mliečka naozaj nieje vôbec dobré..
ďalšia rada - neprekrmovať. Rozširujú sa brušné steny a bolieva bruško.. dieťa má vypiť cca 150-180 ml na 1 kg hmotnosti

afrika
16. dec 2015

@anka2103 ešte samozrejme vyvýšená poloha na spanie - na spodok matracu dať nejaké deky..

zuzanab32
16. dec 2015

@anka2103 bohuzial nie, objednavam cez pilulka24 maju za super cenu

afrika
16. dec 2015

@anka2103 a fľaška na pitie od DR Browns