Suchá koža u skoro 5-mesačného bábätka

little_star01
17. mar 2024

Ahojte.
Prosím Vás čo na takúto suchú kožu? Stretli ste sa s niečím takým? Čo Vám pomohlo?
O týždeň a dačo bude mať 5 mesiačikov, zuby sa prerezavali od 3mesiacov. Myslite, že to samo prejde až po zubkoch a mozu byt na vine? (To vraví svokra, jej obaja synovia to tak mali).
Zatiaľ skúšam hutný krém od Sebamed a po kúpaní Kokosík od wolfberry.
Je len kojený a pije veľa a často zatiaľ. (Niekedy sa stane že veľa nepije kvoli prerezávaniu zúbkom)
Toto je foto rano po kokosiku a sebamed kreme.

zuzulka558
17. mar 2024

Vajicko z oriflame ja som objednala 10 rocnej vajicka teraz iba to jej uz pomaha na suchu kožu

pribinak
17. mar 2024

@little_star01 nám dala pediatrička toto

https://etabletka.sk/obchod/balneum-hermal-500m...

Strieka sa do vody na kúpanie, vytvorí to na pokožke taký jemný mastný film. Potom už len jemnucko utries bábätko. Nie suchat.
Pomohlo. Výborne to je.

Určite nie žiadne oleje, ktoré kožu ešte viac vysušia

little_star01
autor
17. mar 2024

@pribinak Ďakujem vyskúšam 🙏🏼
@zuzulka558 myslíte ten “balzam na perý” dávate na kožu? Iba to som našla na internete 🙂

zuzulka558
17. mar 2024

@little_star01 jasne ten je na všetko,, to malé ružové vajíčko z oriflame ale už ich je viac druhov

biglovemom
17. mar 2024

Balneum do kupela mozes skusit plus Bioderma Atoderm

Moja mala tiez suchu pokozku Bioderma Atoderm pomohla. nejake balzamy na pery by som isto vynechala🤦🏼‍♀️

miskamisiq
17. mar 2024

Môj syn mal presne takéto suché nôžky. Skúsili sme veľa rôznych krémov, nič nám nepomáhalo. Nakoniec čo mu zabralo tak bol krém na telo z Justu. Po týždni mal nôžky hladké a držia sa stále také.

zuzulka558
17. mar 2024

@biglovemom tak my sme si z ekzémom odzili svoje, to vajíčko si dáva iba na suchu kožu nikam inam pre masti ju to,, za 10 rokov viem co si môžem dovoliť a co pomôže,, nám značky bioderma atd to len zhorsovali,, každému pomôže niečo iné,,, včera som napríklad zistila suché salámy aký sú bordel a keďže ich ľúbi doteraz problémy neboli,, ceny sú držia ale zloženie otras asi začali robiť

anavixy
17. mar 2024

Kokosik urcite nie, preco to vobec predavaju a odorucaju neviem… 🫣 La roche posay lipikar alebo vyborny je aj od Spiridea mast s mandlovym olejom, Bioderma Atoderm, alebo kyselina mliecna na predpis (da sa aj bez) .
Preco nie oleje si precitaj tu
https://www.instagram.com/p/CN7w0Z3rFyN/?igsh=M...

little_star01
autor
17. mar 2024

@miskamisiq dobrý večer vedeli by sme mi aj poradiť ktorý krém Just? Je ich viacero druhov

little_star01
autor
17. mar 2024

@anavixy doktorka mu predpísala mastičku v ktorej bola (alebo to bola čistá, neviem) kyselina mliečna a bolo to super aj celý deň to vydržalo, nemáte skúsenosti/nevedeli by ste mi poradiť ktorú vyskúšať? Na trhu ich je tak veľa že človek ani nevie 🫤🙏🏼

anavixy
17. mar 2024

@little_star01 najlepsia je vraj prave ta na predpis zarabana v lekarni, ale niekde sa da kupit aj bez predpisu, skusila by som v kamennej lekarni sa popytat, ale predpisat ju moze aj pediater, nie len kozny lekar, takze to by som skusila ako prve. Najlepsia by mala byt tato https://www.pilulka.sk/krem-s-kyselinou-mliecno..., co je vlastne to co zarabaju na recept 🙂

miskamisiq
17. mar 2024

@little_star01
Používame Slezove maslo. Bioderma, LA Rocher a ešte jednu značku čo sme mali nám nepomohlo. Ani nechtikova masť s Justu ale toto maslo je super. Dostali sme ho ako darček na Vianoce.