Suchý kašeľ bez iných príznakov

kris_tin257
7. júl 2022

Ahojte, syn začal asi 3 dni dozadu kašľať, má suchý dráždivý taký chraplavy kašeľ a deň čo deň sa to zhoršuje, okrem kašľa ale nemá nič ani sople teplotu neboli ho hrdlo nemá nechuť do jedla proste len kašeľ. Dávam mu stoptussin pred spaním ale moc to nezaberá, nejaké tipy čo to môže byť a čo s tým? Ďakujem

dzulli1980
7. júl 2022

Mojej dcére napr. Stoptussin zhoršuje kašeľ ... a nemá zadné sople? Ja zvyknem dávať Kalobu cez deň, na noc Zodac resp. nejaké iné antihistaminikum ... a pokiaľ po cca týždni nič, ideme na výtery ... alergiu nemá?
@kris_tin257

kris_tin257
autor
7. júl 2022

@dzulli1980 práveže žiadne sople mu netečú preto mi to nejde do hlavy a alergik nie je 🤔 nám zaberá dobre trifed ale už ho nemáme a je na predpis tak som rozmýšľala či zavolať doktorke nech nám ho predpíše

dzulli1980
7. júl 2022

@kris_tin257 Zadné sople netečú z nosa, stekajú hrdlom ... vieš podľa toho, že keď dieťa leží často prehĺta, je nekľudné, kašle z toho.

jani321
8. júl 2022

@kris_tin257 ahoj. My sme mali niečo podobné pred mesiacom. Kaslala suchým kašľom deň aj noc. Nepomahal stoptusin, tak som nasadila žltý trifed (1 deň uzivala) a na druhý sa jej spustili sople a kašeľ ustal.

kris_tin257
autor
8. júl 2022

@jani321 ten trifed aj nám najviac pomáhal, brnknem lekárke nech nám dá elektronický recept a dnes vyberiem snáď to pomôže ďakujem 😊