Svrbenie v zadočku 4 ročného syna

tanja61
16. jan 2012

ahojte baby bude vediet niekto poradit?moj syn ma 4 roky a stazuje sa uz asi tyzden na svrbenie v zadocku a je s toho nervozny.....po kazdej stolici sa ho snazim sprchovat a zadok dokladne vycistit ked niesme doma tak s vlhkymi servitkami tak neviem o co ide....zadok ma dost podrazdeny a cerveny a teraz neviem ci je to tym ze sa skrabe alebo zo stolici?napadli ma aj chlisty ale nevidela som nic ....mam navstivit lekarku alebo ste sa s tym niekto uz stretol a nieje to nic vazne?dakujem za odpovede

tinki
18. jan 2012

@tanja61 ahoj, ja keď som mala podozrenie, či moja nemá parazity, tak mi doktorka tiež nechcela brať stery a to žijem na Sk. Ale odporučila mi, dať malej jesť niečo kyslé. A pár dní, nič sladké. Ak by parazity boli, tak by začali vychádzať von, pretože neznášajú kyslé prostredie. A to by ich bolo vidieť v stolici. A nič také nevyliezlo, svrbenie prestalo samé od seba za pár dní.

rainbow0508
18. jan 2012

@tanja61 Tak vela stastia pri lieceni...drzime palce 😉

mihouk
18. jan 2012

@tanja61 Ako hovori @anjelicek26, vsetko nafukni a urob z toho halo. My tiez zijeme v uk, mam stastie ze u nas je polsky doktor, tak s tym sa da, ale musis na neho cakat aj tyzden. Ked to nie je velmi vazne, tak idem aj k Indovi a to je taky mumak, ze ja mu vzdy poviem co potrebujem a on napise recept. Snad mu to urcili spravne a butede v poriadku.

tanja61
autor
18. jan 2012

@mihouk no uvidim ako zaberie masticka a ked to nebude pomahat tak pojdem znova a nafuknem 😀

tanja61
autor
18. jan 2012

@tinki maly mi nic kysle nezie 😒

filipal
19. jan 2012

konecnik byva vlhky, tak ta plesen je najpravdepodobnejsia. (nestava sa to aj vam?) mne sa zase zda, ze u nas sa to trosku prehana s tymi vysetreniami, vsak treba zacat jednoduchsimi rieseniami. ked pomoze krem proti plesni naco hned odber krvi?

adanov
31. jan 2012

píšeš, že už sú výsledky a doktor potvrdil pleseň, to je vlastne kandida. Má to aj naša malá, nie je to nič príjemné a hlavne dosť zdĺhavé liečenie, nám ako prvé nasadila lekárka probiotiká, ale špeciálne zamerané na toto ochorenie "Pearls YB", brať aspoň 1/2 roka ak to je možné bez antibiotík a hlavne nič sladké, ale ozaj nič, plesne sa živia cukrom. Viem aké to je náročné takto stravovať dieťa, nezabudni na skryté cukry teda škrob...Máme šťastie, že naša malá nechodí do škôlky tak sa do dalo ustriehnuť a stálo to za to. Snaž sa vyliečiť ho čím skôr kým nemá rozšírené plesne až vyššie teda črevá, potom je to oveľa horšie. Naša to už mala veľmi rozšírené a prišli sme na toto ochorenie keď sme pátrali prečo má vyrážky na riťke až po stehná a na tvári okolo úst, máme "skvelú" kožnú za 1/2 roka to nevedela vyšetriť tak som išla na detskú gastroenterologiu, tam stačil doktorke jeden pohľad a vedela čo ďalej. Ak budeš potrbovať poradiť napíš, pevné nervy!

silvia2104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigamarek
21. okt 2016

Ahojte chcela bi radu mam 7 ročného sina sťažuje sa každí večer ze ho svrdi v brdeli má tam trosku červene. Mislite ze to múze bit Chlisti

mija22
21. okt 2016

My sme mali taky problem v lete...rozbor bol ok,parazity nemal,preventivne vsak hned dostal na predpis Vermox...ale nakoniec som to pripisala Hemoroidom...tie vznikaju tiez z nepravidelnej stolice. Bolelo ho pri kakani,tak odmietal chodit,zadrziaval to jak.mohol,vyriesili sme avenoc cipkami

zigamarek
21. okt 2016

Ja znim racej pojdem u dohtora .

stankot
3. sep 2022

@adanov ahoj prosim ta aku masticku ti dali?

adanov
4. sep 2022

@stankot ahoj, mastičky sme nemali, to sa asi mýliš, iba probiotiká a diétu