Syn je po nástupe do školy často chorý

6. máj 2023

Ahojte. Mate to niekto podobne? Syn bol 6 rokov zdrave dieta, jedine, co ho trapilo, boki sople, ktore si nosil zo skolky. Nikdy nemal horucku, anginu, nic, len tie sople. Do skolky chodil od 3 rokov. Od nastupu do skoly je to vsak kolotoc chorob. Kazda choroba je sprevadzana horuckami. Je zdravy dva tyzdne a potom zas ochorie. Som z toho uplne zufala, takuto zmenu som necakala, praveze v skolaci by uz mali byvat menej chori. U nas je to naopak.

danielahamar
6. máj 2023

Nemal covid?

autor
6. máj 2023

@danielahamar ano, v juli…

janage
6. máj 2023

My takto s dcérou bojujeme už takmer 12 rokov. Ako na hojdačke. Nie je týždeň, aby som čosi neriešila.
Odporúčam imuno vyšetrenie a aj v prípade hraničných výsledkov nasadiť lieky na imunitu. Horúčky by mali prestať.
Ak dýchacie cesty, robiť denne s kanvickou výplach nosa.
Ak bruško, koža diéta.
Obmedziť hromadné podujatia a priestory ako nákupné centrá a pod.
Do autobusu rúško, respirátor, hygiena rúk aj v škole.

migynka
6. máj 2023

@danielahamar Myslis, ze by to mohlo nejako suvisiet s covidom? Vsimla som si totiz, ze aj moj syn je od covidu castejsie chory... 🤔🙄

scila
6. máj 2023

Je toho teraz veľmi veľa. Syn je prvák, včera ich bolo v škole len 9 z 19, dnes už má aj on horúčku. Do školy chodil 2 týždne. Predtým bol dva týždne doma, mali v triede nejaký vírus, boli v triede deti, ktoré sa z toho dostávali aj 3 týždne. Neviem či to súvisí s Covidom (syn ho tiež mal a detská dr. hovorila, že má pocit, že deti po ňom majú oslabenú imunitu), alebo tým, že deti počas covidu neprichádzali toľko do styku s chorobami a nemajú protilátky, alebo tým, že sa začalo zas veľa cestovať a zas sa nosia choroby zo vsetkých kútov sveta, ale je to otras. Už som z toho zúfalá. A to mám deti tri a každé nosí zo svojho kolektívu niečo iné a potom to chytia jeden od druhého.

mogaa
7. máj 2023

nuž musí si tým prejsť...naozaj sú deti ktoré to majú takto, buď si chorobami prejdú počas škôlky alebo až po nástupe do školy....naa chodí do škôlky tretí rok....prvé 2 roky bola ok, občas nejaká viróza či kašel ale chorá bývala málo....tento rok má 5rokov a je to čistá katastrofa....v kuse chorá...ale podľa lekárov je ok, pediatrička jej brala krv, poslala ju na ORL a aj na alergológiu, z jej hľadiska je to zdravé dieťa...ibaže stále choré🙂 ale sama hovorila že tým že bol covid, bolo veľa detí doma, veľa ich nosilo rúška, v škôlkach bol ráno filter a tým sa jednoducho zamedzovalo prenosu tých detských vírusov a teraz to tie deti dobehlo....

danielahamar
7. máj 2023

@migynka áno, akurát sme to minule preberali s mudr, že strašne veľa detí po covide opakovane choroby kašle/priedusky, sople, imunita v p... My dospeláci sme od augusta boli chorý každý mesiac, toto je prvý mesiac, keď sa to nám dospelakom vyhlo, ale deti od 2-20 boli doma chore

janage
7. máj 2023

@danielahamar no neviem my sme všetci bolo voči kovidu zaockovani, ja aj proti chrípke. Pubertacka aj dospelí zdravi a v pohode. Mladšia čo mala problémy aj pred covidom, sa ešte prvý polrok držala bez horucok, potom mala v decembri chrípku a odvtedy až po preliecenie imunity horúčky každé 2 týždne. Tak ťažko povedať

danielahamar
7. máj 2023

@janage ak myslíme tu chrípku, z kt. sa málokto dostal do mesiaca tak sa nečudujem. Je to názor jednej mudr., za o 11 hodine mala v ordinácii už 40 deti a to denno denne skoro, preto ta úvaha, že proste deti sú chorlavejsie a dlhšie trvá ta choroba, ako kedysi.

janage
7. máj 2023

@danielahamar ona sa z tej chrípky dostala rýchlo. Zo dva dni 40 čo nešli zraziť, potom ešte horúčka, teplota, slabosť, ale po 5 dňoch ako prišlo, tak odišlo.
Akurát odvtedy vkuse chorá, horúčky, bolesti brucha, kašeľ desivý, že nevedela spať a stale niečo.
Po prelieceni imunorom, už bez teplôt, ale dačo každý týždeň. A to brali krv, crp, vytery, moč a vlastne nič nezistili.

20erika07
7. máj 2023

Aj moj syn je posledné mesiace často chorý, mal 2x covid a odvtedy je to s imunitou hrozné,stale dačo chyti. On od 2.triedy nebol tolko chory co teraz posledny ročník na zš

danielahamar
7. máj 2023

@janage moje deti málokedy mali teploty, vždy len deň a to bolo všetko a bolo to jedno ci je len viroza, alebo zápal pľúc /priedusiek

jakub40
28. aug 2023

môj syn bol tiež stále chorý po nástupe do školy, za mesiac bol dakedy aj dvakrát. Na internete som objavil toto a od kedy to berie je na tom výrazne lepšie.