Syn má opakovanú angínu, každý mesiac berie antibiotiká

rodinalel
3. júl 2022

Dobry den prosim Vas chcela by som nejaku radu ohladne ,,podpory imunity ,, ale nie na virusove infekty ale na bakterialne infekty... od decembra 2021 sa trapime skoro kazdy mesiac- dva mesiace s bakterialnou infekciou na ktoru samozrejme len antibiotika... uz som zufala z toho... v decembri angina, v marci angina, v maji hnacky - vsetky stery negativne a teraz zase angina.... vzdy ma syn CRP cez 100.... a teploty- horucky.... boli sme v nemocniciach aj ... ale neprisli na nic... chodime po roznych vysetreniach cez hamotologiu- reumatologiu- urologiu ( 2 krat v minulosti aj zapal obliciek) cakame na ORL a na imunologiu.... len sa chcem spytat ci je tu niekto s dietatkom co maju tak casto antibiotika a co im pomohlo na imunitu. Dakujem za kazdu radu... ( podotykam uz som bola aj u prirodneho liecitela) ktory skonstatoval ze mame parazity v brusku tak som ho aj odcervila.... ale bez ,, nejakeho zlepsenia zdravotneho stavu - imunity.... teraz mu uz davam za 3 roky ako ma 7antibiotika. Dakujem za pomoc a radu

janage
3. júl 2022

@rodinalel na imuno určite v takom stave, dajú lieky na podporu imunity napr.imunor (neviem síce od koľkých rokov môže, ale sú aj iné)
Zuby vyšetrené poriadne?
Kým sa dostanete k imuno, tak skus colostrum

janage
3. júl 2022

@rodinalel a mne ako dospelej veľmi pomáhalo pri hrdle čaj z čerstvého zázvoru s citrónom a medom.
Preventívne čaj zo slezu, harmanček repik a med so zázvorom, pastilky s obsahom lisajnika. Keď sliznice budú odolnejšie a v lepšej kondícii, tak ta baktéria sa tam horšie udrží a namnozi. Aspoň teda moja skúsenosť.

janage
3. júl 2022

@rodinalel a boli rok co tie ATB malo dieťaskoro každý mesiac.
Lebo septembri zápal slinnej žľazy, v októbri pľúcne chlamýdie, mykoplazmy, potom angína, potom zas kašeľ, potom fľak po kliestovi, podozrenie na boreliozu a medzitým MRSa na koži plus ďalšie repiracne ochorenia s teplotami, a koža na palcoch praskajuca do krvi, gastrovirozy aby to bolo pestrejšie.
Určite zvoľ vhodné probiotika a to colostrum, kým sa dostanete na imuno.
U nás to išlo od škôlky až po koniec prvého stupňa. Cez koronu paradoxne sa jej o dosť polepšilo.

alenamihal
3. júl 2022

Skus sa spojit s Andrej Medved na facebooku...on je vyborny v tychto veciach...hlavne nasadit kvalitne probiotika a mozno sa kuknut aj na stravu...Prekonali ste Covid??? My sme ho mali zac.decembra a mne uz 3.lekari (odbornici & profesori ) potvrdili,ze Covid je v niektorych chorobach ako rozbuska na virusy a bakterie...Ja som tak chodila s 9.r synom od marca vkuse kasel na koniec to bol zapal priedusiek a pediatricka mu urobila krvne testy a len kukala na vysledky,co on vsetko prekonal od marca..vsetky testy od chripky az po streptokoky atd boli pozitivne...a to bol syn od narodenia stale zdravy ,len sme bojovali dlho s ekzemom...Sme objednany na alergo-imuno,tak som zvedava ,co tam este povedia...

prasiatko30
3. júl 2022

Robili vam ster na detekciu streptokoka?

jankasamulko
3. júl 2022

@rodinalel nam pomohli len vybrat mandle. Odvtedy mame klud s hrdlom

rodinalel
autor
3. júl 2022

@janage dakujem pekne, my nie sme ani v skolke este ( pred rokom operovali syna na srdiecko mal vrodenu srdcovu chybu) urcite napisem tomu panovi na fb, u zubara sme este neboli... ma vsetky pekne bez kazu ale uz pomaly chystame aj tam... no stale nieco sa vysrsti a bojim sa tych antibiotik stale ze ich ma... aby nezostal rezistentny ..... dakujem este raz

rodinalel
autor
3. júl 2022

@jankasamulko a oboje vybrali ?

rodinalel
autor
3. júl 2022

@prasiatko30 robili vsetko ok... pokdeme na ORL a tam hadam spravia lepsie testy a stery

rodinalel
autor
3. júl 2022

@alenamihal nemali sme nikto covid.... a kolko krat ste brali antibiotika a ako sa teraz drzite?

banalu
3. júl 2022

A nerozmyslali ste vybrat mandle?
Ja som mala ako dieta opakovane hnisave anginy. Od kedy mi vybrali mandle tak uplna pohoda, mozno dva krat som mala zapal priedusiek a to uz mam po 30tke.
Mandle mi vybrali v 17tich.

alexnina777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rodinalel
autor
3. júl 2022

@banalu dakujem

rodinalel
autor
3. júl 2022

@alexnina777 dakujem

alenamihal
3. júl 2022

@rodinalel tak cca po 3rokoch mal zase ANTB ,len nedavno dobral,tak cas ukaze,ale stale ma kasel...idem to riesit s alergo-imuno,ci to nahodou nie je alergicka nadcha (senna nadcha) ...a to iste mam aj s 4r..ale ten PFAPA ( syndrom periodickej horucky ) a tiez od covidu sa jeho zdr.stav zhorsil...ale ten mal do teraz velmi vela ANTB,co imunolog mu povedal,ze do 18tky ma zakaz brat ANTB....

rodinalel
autor
4. júl 2022

@alenamihal a ten mladsi ma teda potvrdeny phapha syndrom? A kto mu nato prisiel? Lebo aj u nas sa to sklonuje no zatial sa toho nikto nechytil... ako s tymi antibiotikami som uz aj ja nestastna... velmi... napisala som tomu p. Medvedovi... som zvedava co odporuci... a tefa vy vyuzivate od neho produkty? A ak sa smiem spytat na toho mladsieho ... ake mal priznaky? Crp urcite vysoke, horucky... stale mu dali antibiotika? Dakujem za pomoc a info

alenamihal
4. júl 2022

@rodinalel ano ma ho potvrdeny...v zahranici im to trvalo rok ,vtedy bol stale na antb a az na svk 3r dozadu mu to zistili..Od p.Medveda mam vela veci aj pre seba aj pre deti...ten mladsi ma len vysoke horucku 2-3 dni a crp nad 100 ...sem tam ma hrdlo chytene,ktore liecime bez antibiotik ... on uziva derenel kazdy den,takze mu to potlaca zapaly...ale ako som spominala od Covidu sa mu pohorsilo,ci kasel ,zelene sople vkuse..takze pamycon skoro kazdy mesiac ...brrrr... a kasel nie a nie vyliecit..ale klop klop bez ANTB (zatial)

rodinalel
autor
4. júl 2022

@alenamihal tak drzim palce nech sa rychlo date po tom covide do poriadku vsetci... a s tym mladsim ste aj chodili po roznych vysetreniach? Ci vobec myslim ORL...

alenamihal
4. júl 2022

@rodinalel chodime do Martina k profesorovi Jesenakovi 1x za rok na kontrolu..