Syn máva cvrknuté v boxerkách

26. jan 2023

Ahojte mamicky, mame taky problem, syn od 2 rokov chodi pekne na wc, pyta sa, v noci tiez bez plienky, vsetko bolo super ….teraz bude mat tri roky …. Posledne dva tyzdne sa mu zacalo diat, ze sa vypyta klasicky, ideme na wc a ma troski cvrknute v boxerkach …. V skolke sa mu to nedeje, lebo tam chodia kazdu pol hodku na wc, aj ked da nepytaju … deje sa mu to len doma cez den …. V noci krasne drzi, sle teda doteraz sa mu ani toto cvrkanie nestavalo, posledne dva tyzdne to trva …. Mate taku skusenost? Co s tym? Ako ste to riesili? Ďakujem

yanni
26. jan 2023

Zacal Teraz chodit do skolky?

autor
26. jan 2023

@yanni praveze chodi od septembra už …. Len teda oni tam chodia kazdu pol hodinu a mna napadlo, ci sa mu to doma nestava prave preto, ze je z tej skolky zvyknuty, ze nemusi na to mysliet, ze stale chodia a tym padom doma povie uz tesne pred a cvrkne

bluka2
26. jan 2023

Nie je prechladnuty?

andreatytler
26. jan 2023

Nas syn ma 3 a tiez je uz dlho bez plienok ale taketo cvrknutia su u neho tiez bezne. Asi kazdy 2 den sa mu stane. Neriesim to. On to chudak velmi preziva, lebo neznasa ani kvapku mokreho na sebe a tak musime hned prezliekat a tak mu nechcem z toho robit este dalsi stres. Iba bez slova prezleciem a uistim ho ze je vsetko v poriadku. Stava sa mu to castejsie ked je chory, ked je zaujaty hrou alebo v noci.
Ale je mozne to co uvazujes o tom ze kedze v skolke nemusi sledovat svoj mechur lebo chodia pravidelne na zachod, tak ho prestal sledovat aj doma a caka ze ho niekto posadi pravidelne na zachod. U nas sa stalo presne to iste ale to bolo hned po odplienkovani a vtedy sa pocikal uplne, nielen ze cvrkol a neskor sa aj pokakal. Povedala som ucitelkam v jasliach aby ho prestali davat na zachod a cakali kym sa bude pytat a tie nehody prestali.

autor
26. jan 2023

@bluka2 nemyslim si, je teplo obleceny, doma mame teplo a v noci sa mu to nestane

autor
26. jan 2023

@andreatytler no prave jemu sa ani cvrkanie nestavalo, krasne da vypytal a vzdy az na wc zacal cikat …. Cize preto ma napadlo, ze ta skolka ho tak ako keby naucila a on sa vypyta ale uz tesne a cvrkne, asi im poviem, aby pekne čakali kym sa vypyta

dadka128
26. jan 2023

Moze byť prechladnutý, cez den ma dieťa viac fyzickej aktivity, cize sa viac pohybuje aj viac pije .. skús sa ho častejšie pýtať

yanni
26. jan 2023

Neries , je To normalne. Vela deti, ked zacne chodit do kolektivu, maju taketo reakcie . Nemusi to zacat hned, kludne aj pr tyzdnov su mesiacov neskor. Ako ako to Prislo, Tak aj odide.

mikadooo
26. jan 2023

Áno, mám. Dcéra cvrkala až do prvej triedy. Jednoducho je tak zažratá do hry alebo iného programu dňa, že cikanie posúva až na hranu, až keď cvrkla, tak si uvedomila, že už to ide samo von a utekala na wc 🤭. Ja som pre istotu s tým bola aj u pediatričky. Vyšetrila jej moč, všetko bolo ok, povedala, že to je vec dozrievania mozgu a uvedomenia si, kde je bezpečná hranica necikania 🤭 do 6r. je to ok. Ak by to pretrvávalo aj naďalej, potom máme prísť znovu. Ďalej sa to stáva synčekovi, keď je trochu nachladnutý, ešte nemusí mať ani príznaky nádchy.

andreatytler
26. jan 2023

Urcite skus povedat ucitelkam aby ho prestali davat na zachod. Podla mna je to velmi kontraproduktivne davat dieta sediet pravidelne na zachod alebo sa ho pytat kazdu polhodinu ci mu treba. Treba ich podporovat v tom ze si to musia sami sledovat.
Ale myslim ze v tych prvych rokoch su taketo male nehody normalne. Dieta si moze napriklad trenovat ze ako dlho dokaze zadrzat moc a tym sa uci ze kedy uz treba utekat a kedy sa da este pockat. Na zaciatku mozno utekal pri prvom nutkani, ale teraz skusa ze to dokaze aj oddialit.

autor
26. jan 2023

@mikadooo ďakujem, tak snaaad sa zasa vratime do normalu bez cvrkania časom ☺️

darinka7991
26. jan 2023

Môjmu 4,5 ročnému sa to stáva často ešte aj teraz. On je od mala proste taký "neposedko" a nemyslí na to, aj keď chodí sám takisto od 2 rokov na WC. Často sa spamätá, ak keď to už ide, a už len hlási - mami zas mi cvrklo 😅 a prezlečie si suché ...v škôlke sa mu to tiež stáva len málokedy. Ja by som to nejako neriešila, nemyslím si, že je to nejaký regres, skôr možno ozaj to, že v škôlke na to niekto myslí "za neho" a doma nie.

autor
26. jan 2023

@andreatytler ano, moze to byt aj tym skusanim teoreticky …. Ale skusim aj v skolke povedat nech cskaju kym sa vypyta, aby nebol nauceny ze ho davaju oni bez vypytania

autor
26. jan 2023

@darinka7991 no duuufam aj ja, lebo za noc da mu to nestane napriklad a ani tam teda, len doma, po tej skolke ako keby sa spolieha a vypyta sa na poslednu chvilku

marianarem
26. jan 2023

Aj mojmu sa to dost casto stava. Unho je problem, ze ho vzdy nieco zaujme a cikanie odklada do poslednej chvile, ked uz to ani nevie uplne udrzat. Unho ale vidno, ze uz preslapuje a vselijako sa vrti, takze ked to vidim, tak ho posielam na zachod.

autor
26. jan 2023

@marianarem ano, aj on asi povie na poslednu chvilku, lebo povie, utekame a trosku ma uz cvrknute, pred tym to hovoril načas …. Tak neviem preco teraz začal takto na poslednu chvilku ….

marianarem
26. jan 2023

No ist na zachod je asi prenho otrava, ked moze robit tolko roznych zaujimavejsich veci 🙂 Ja to tak trochu poznam, ked ma nieco fakt bavi, tak ma tiez strasne otravuje, ze musim st na zachod. Ja uz teda dojdem predtym, ako cvrknem, ale su to uz roky skusenosti 🙂

autor
27. jan 2023

@marianarem ano, moze byt, ze sa tak zabavi a potom caka do tej poslednej chvilky

marianarem
27. jan 2023

Ale ja myslim, ze sa to upravi. Casom proste asi pridu na to, do akeho momentu sa to da este hrotit a kedy uz fakt treba ist. Ono je mozne, ze na zaciatku im to pride aj trochu zaujimave, nove, tak sa snazia. Potom je z toho uz len nezaujimava nutnost a tak zacnu experimentovat a su tie nehody.