Synček zvláštne pasie koníky a rúčky často v pastiach

sirema
15. sep 2018

Ahojte, synček má 3 mesiace a 3 tyzdne, už možno aj dva mesiace pasie koníky tak, že sa nepodopiera rucickami, hlavu si drží, ale bez pomoci rúk, ruky má vzadu a ako keby ich nedokázal dať dopredu..neurologicka mi na to povedala, že je to štádium vo vývoji, že je to fyziologické, ale ani sa nepozrela ako to robí..s týmto má vždy odbije..no a fyzioterapeutka mi povedala, že má skratene medzilopatkove svaly a preto to robí, ukázala mi pár cvikov, ale za dva týždne zatiaľ žiadny rozdiel. A ešte ma trápi, že má synček často rúčky v pästiach, už síce chytá hračky, máva ich aj otvorené, ale často este zatvorené, najmä na ľavej ruke, na tej máva aj schovaný palcek, vysvetľovala som si to tým, že na pravej rucke si začal cumlat palcek skôr, na ľavej až teraz nedávno..ináč je to krásny usmievavý chlapček 🙂 fyzioterapeutka na ňom nevidela nič vazne neurologického characharakteru,neurologická akurát riešila, že pri trakčnej skúške mu vise

sirema
autor
15. sep 2018

Videla hlava, tak že ak po mesiaci na kontrole to bude rovnaké, tak nás pošle na rehabke, ale to sa upravilo už asi necelý týždeň po jej návšteve, už krásne drží hlavičku ☺️

sirema
autor
15. sep 2018

Nikto nič?

katkov
15. sep 2018

@sirema K tym pastickam (s inym nemam skusenost), moj maly tiez dlhsie drzal ruky v pastickach, najma lavu. Pravou uz chytal vsetko aj ju mal v klude otvorenu, ale ta druha v pasticke. Tiez som sa najprv zlakla, ale nakoniec som to nechala tak a pekne zacal postupne otvarat aj tu lavu. Takze asi treba nechat tomu cas a nebyt hned ustrachany. Ale viem sa vcitit do tvojej situacie, je som tiez hned prestrasena zo vsetkeho, co je inak, a to mam druhe babatko😉

sirema
autor
15. sep 2018

@katkov no veď ja mám toto tiež druhé, ale staršia dcérka všetko robila extrémne rýchlo, synček je úplne iný ☺️ ale mal aj tendencie asi prvé dva mesiace po narodení mať hlávku stále otočenu napravo, tak možno preto je tá ľavá rúčka ako keby "pomalšia"

vladkavd
15. sep 2018

Skuste si kupit knihy od evy koedroňovej. Su o spravnom psychomotorickom vyvoji. Co ma dieta v jednotlivych mesiacoch vediet robit so svojom telom.
V troch mesiacoch sa ma dieta vediet uz opierat o rucky, a podla mna to nie je fyziologicke ako vravela dr.
Ruky vpast su do isteho obdobia vporiadku az neskor sa zacnu otvarat a chytat hracky...
Mozno by nezaskodilo s nim cvicit. A mozno aj vymenit fyzio. Znami cvicili s dceou vojtovku, lebo lezala stale na jednej strane

juliet86
15. sep 2018

@sirema daj na svoju intuiciu. najma ak uz mas aj starsie dieta. nie vzdy sa da spolahnut na kazdeho doktora. skus pozriet videa evy kiedronovej napr a a ak ste z bratislavy sla by som k top fyzio co je pre mna na babatka robert baumann physio medical v petrzalke. ak mate rozpocet.

lucy218
15. sep 2018

@sirema ahoj, mozno napisem a opytam sa hlupost ale tak skusim. 🙂 moj maly tiez rucicky malo pouzival co sa tykalo pasenia konikov ale vzdy som mu ich napravala a davala do spravnej polohy, on ich sice nemal uplne vzadu ale tiez ako keby nevedel co s nimi. Skusas mu ich aj ty napravat a davat tak ako ma mat? My sme potom zacali cvicit vojtovku ale to kvoli tomu, ze nedrzal hlavicku ked som ho mala na rukach ani sa nepretacal. Prve pokroky prisli po 3tyzdnoch, dobehol vsetko. Mozno tie cviky treba dlhsie cvicit a zaberu, u kazdeho je to individualne. Hlavne si vsimaj, ze ci pri cviceni robi to co ma. Ak mate vojtovku nahodou. Lebo ak zacina to robit tak je to na dobrej ceste. A este mame spolocne aj to, ze mam chalana tiez druheho a rovnako ako ty pozoruhem, ze je uplne iny a aj pomalsi vo vsetkom ako starsia. Ta bola a je ako strela vo vsetkom. Moj ma uz sice 13mes ale vsetko mu dlhsie trva. 🙂

sirema
autor
15. sep 2018

@lucy218 tak to sme na tom fakt podobne :D no jasne, skusala som mu to napravat, on najprv robil vsetko ako bolo treba, normalne sa drzal krasne na tych ruckach, ale potom prislo obdobie, ked zacal toto robit, on ich tiez nema uplne vzadu, ale ako keby si ich dopredu nevedel uplne dat - teda pred seba, ako keby mu ich daco tahalo dozadu, hned ako mu tie ruky pustim, spravi s nimi to, co vzdy :D vojtovku este necvicime, fyzio nam dala len jeden cvik (nie vojtovku, len na fitlopte na posilnenie ruciciek), potom poradila ako ho nosit..a Risko sa tiez nepretaca stale a to ma skoro 4 mesiace, tak uvidime, mozno bude treba fakt vymenit fyzioterapeutku, ideme k nej zase v pondelok, tak mozno to prehodnoti a da nam cvicit nieco ucinnejsie 🙂

noname26
15. sep 2018

Dajte scojmu dietku cas.ak na nom lekari ci fyzioterapeiti nic nevidia na diagnozu, nie jw to nic vazne
Deti nejdu vsetky podla tabuliek. Kazdopadne jednoduche motivacne cviky od fyzio byvaju fajn, bo navedu dieta na soravne vzorce pohybu ci pomozu spevnit potrebne svaly.

ankare
15. sep 2018

@sirema to su chlapci, tym vsetko trva dlho. 🙈 mam takeho jedneho doma. 😀

katka1981
15. sep 2018

@sirema, ku konikom sa vyjadrit neviem, ale pasticky su ok v tomto veku, otvara rucky postupne. A inak ja mam tiez to svalstvo tam dogabane kvoli tomu ze mam zle drzanie tela a idu i lopatly von a ramena dopredu a maser i masiruje jedno miesto co som nechapala a ze to aby to svalstvo uvolnil, ze ho mam skratene. Ale to by som ti musela ukazat. Neboj ked tak ti na rehabkach vsetko vysvetlia.

arasidka123
15. sep 2018

@sirema mne mala tiež nechcela ruky dávať dopredu a dr len povedala že aby som jej vždy ja posunula zozadu dopredu..a potom sa chytila a sama si ich dávala dopredu..

maca2017
10. okt 2018

No moj ma 4+2tyzdne. Konicky pasie uz dlho, dokonca sa na rucickach aj vzpriamy, len ich ma stale zatvorene. A este sa nepretaca. Podarilo sa mu to iba raz. Hlavicku na brusku dviha ale neudrzi moc dlho, vzdy zapikuje nosom dolu. Ono celkovo sa mu na brusku nepaci, aj ked za hrackami sa natahuje aj ich chyta. Celkovo sa mi zda menej pohyblivy a rucky celkovo pouziva tak zvlastne. Mudr tvrdi ze jej sa zda ok. No uvidim, este pojdem s nim fyzioterapeutovi a uvidim. Buduci tyzden ideme na poradnu, budem sa pytat na neurologiu 😕

maca2017
12. okt 2018

@sirema Ako ste na tom teraz?

sirema
autor
12. okt 2018

@maca2017 s tymi rucickami sa to zlepsilo, ale stale to nie je uplne oukej, zacali sme cvicit Vojtovku, podla neurologicky ma hypotonus, takze treba cvicit, to je vsetko co mi povedala 🙂

janahu7
17. jún 2019

@sirema
ahoj, nas 4mes.synator tiež veľmi rad drží ruky v päsť.. smiem sa spýtať, ako ste na tom dnes? Do kedy ste cvičili?

janahu7
17. jún 2019

@maca2017 ahoj,
vy ste ako so synčekom? Cvičili ste?

sirema
autor
17. jún 2019

@janahu7 ahoj, syn mal ruky v päsť dosť dlho, tuším aj do ôsmich mesiacov, nehovorím, že stále, ale mal ich v pästiach rád a často..za chvíľku bude mať rok a 1 mesiac, začína chodiť a ruky v pästi už nemáva 🙂 a cvičili sme možno dokopy 3 mesiace, on robil pokroky zásadne vtedy keď sme necvičili 😂 keď mal dákych 6-7 mesiacov, prestali sme cvičiť 🙂

janahu7
17. jún 2019

Ďakujem za odpoveď, mne by sa skôr nejaké tie masážne pozdávali, nie cvičenie. No ešte sa spýtam pediatra, no mam pocit, že skôr maminy vedia niekedy lepšie poradiť ako Dr. (osobná skusenost)

maca2017
17. jún 2019

@janahu7 Áno cvičili. Vojtovku tak cca mesiac. Potom sa zrazu začal otáčať na bruško, hneď išiel na štyri a keď mal 10 mesiacov tak začal sám chodiť ☺️

janahu7
20. jún 2019

@maca2017
Tak sa prudko rozbehol 🙂
Naš je taky veľmi pokojný..ma 4,5 mesiaca a teraz sa začal otáčať na bruško do jednej strany, no rad leží na chrbte a ruky ma rozpazene (pri hlavke), pozerá okolo seba a pozoruje okolie.