Teplota cez 38°C pri soplíkoch u 3-ročného dieťaťa

matiska15
13. sep 2023

Prosim Vas je teplota 38,2 a pod. normalna a bezna ked ma dieta 3 rocne zelene sople a kasle vraj zo soplov. Dychanie vraj ciste.

Len ja uz som zufala. 3 tyzdne dozadu toto iste.
Okolo si chore deti ze sople a kasle ale ved taketo prechladnutoa byvaju aj s takou teplotou ????

marianarem
13. sep 2023

@matiska15 Tak ma bud virus alebo bakterialnu infekciu, teplota je uplne bezny symptom. 38.2 nie je ani velmi vysoka.

optame
13. sep 2023

@matiska15 treba urobit vytery z nosa a hrdla.

matiska15
autor
13. sep 2023

@marianarem estelen v nedelubdobrala antibiotika co mala na anginu plus k tomu mala 7 chorobu. T3 tyzdne dozadu maala toto co teraz. A zasa s teplotami.

marianarem
13. sep 2023

@matiska15 No to je blbe, to nezavidim ,mate zrejme smolu a stale chytite nieco nove :( Ale teda moj tu tiez prave lezi s horuckou, nie si sama. Ten vyter by sa samozrejme zislo spravit, ale ked brala ATB, tak to bude skor dalsia viroza.

lb1984
14. sep 2023

@matiska15 😒 niekedy sa stane ze atb nezaberu, príp mohla chytiť niečo nové. Pri bežnom prechladnutí horúčka nebýva spravidla len zvýšená teplota. Ak bola v kolektíve tak skrz oslabenú imunitu po chorobe a atb v kľude mohla chytiť niečo nové alebo to iste ak je niekto prenasac. Predpokladám ze začala chodiť do škôlky?

matiska15
autor
15. sep 2023

@lb1984 praveze chudatenko sa tam este nedostala prave preto ze je aktualne stale chora.

lb1984
16. sep 2023

@matiska15 dáte to. My sme mali podobný problém v roku 2021 schytila nejakú pliagu vo februári teploty nad 38, zelené sopliky a takto sme to ťahali až do polky mája. Vybrali sme 2 atb raz 5 dní, potom o 2 týždne 14 dni, tak už len lokálne v podstate 2 mesiace kým jej nedodrbali nosnu sliznicu vtedy jej ich vysadili. Teploty mala striedavo týždeň max dva potom týždeň max dva bez teplôt. 2 rtg pluc. Vytery a odbery ani nerátam. By som neverila ze niečo také môže vôbec byť. A uz by som to ani nedala.