Treba dať pred Pamyconom Nasivin?

hanaxxx
10. nov 2022

Ahojte, mam davat synovi 4x denne pamycon. Je nevyhnutne davat predtym Nasivin na odpuchnutie sliznice? Totizto Nasivin som uz davala 7 dni a to pred 10timi dnami. Bojim sa mu teraz davat opat a dokonca 4krat denne. v navode je uvedene maximalne 3krat denne. mam obavy, ze sa tym dostaneme do zacarovaneho kruhu a bude mat upchaty nos uz nie z nadchy, ale z nasivinu. Zatial som mu pred pamyconom do nosa strekla morsku vodu a odsala (aj ked neodsajem dokopy ziadne sople,ma ich niekde vzadu, resp mu stekaju do hrdla, ma ich priesvitne). Vdaka za rady.

nitka1157
10. nov 2022

@hanaxxx nasivin nedavaj vobec. Pred pamykonom len morsku daj a odsaj.toto zopakuj 3x 4x len medzi tym chvilku pockaj.podari sa ti vytiahnut soplik. Potom az daj pamykon..mne to dr vzdy tak kaze

1mina
10. nov 2022

Mne ani raz nekazali davat nasivin predtym...normalne som len dala morsku vodu (aliamare alebo cosi na ten styl) odsala sopliky a tak kvapla pamykon do v ramci moznosti prazdneho nosteka

1mina
10. nov 2022

Celkovo dr mi radia veci ako nasivin malokedy, led tak pred spanim aby sa lepsie vyspali, zato prestriekavat nostek morskou vodou stale stale a odsavat/smrkat...teraz som bola aj na orl so starsou mala zapalene uska z bakterii zo soplov , a toez ze hlavne smrkat smrkat (alebo odsavat mensie deti)

bagre
10. nov 2022

morskú vodu, vysmrkať a pamycon - hotovo

hanaxxx
autor
10. nov 2022

@1mina no ja tiez davam aj do usi kvapky, sice nenasla nic doktorka na orl, ale ocividne ho usi bolia, tak mu okrem pamyconu dala aj kvapky do usi a myslim, ze mu pomohli

hanaxxx
autor
10. nov 2022

Dakujem vam, napisali ste mi, co som chcela pocut 🙂

zuzkaa1991
10. nov 2022

@hanaxxx my to mame pravidelne....sprej do nosa davam max 7 dni ak nema upchaty nos(upchava sa jej cca 3krat denne) tak nedavam pred pamyconom ale.ak ma tak dam sprej a potom pamycon inac ako pisu vysse morsku vodu aj....
My bohužiaľ fungujeme 7dni sprej dva týždne pauza a zas kedze tak casto je chora...a nemozem vidiet trapit dieta led nevie dychat....a nic ine nezabera dokonca len jedna znacka spreju ani nasivin jej nezabera

1mina
10. nov 2022

@hanaxxx no moja plakala.kednu noc ze ju usko boli, sli sme k obvodnej, dala.kvapky atb do usi, nosa, a za tyzden este horsie (uz neboleli ale nepocula) tak na orl a zapalene obe usi a antibiotika. A 3 dni po nej to chytil mladsi a tiez atb a zapalene usko. Som sa pytala ze fakt sa to siri medzi nimi

nitka1157
10. nov 2022

@zuzkaa1991 nebude na nieco alergicka?

deedol
10. nov 2022

@zuzkaa1991 boli ste na orl? kamoska toto mala s dietatom a pomohlo odstranenie nosnych mandli.

1mina
11. nov 2022

@zuzkaa1991 vidite a neni ozaj alergicka ? Nemava aj nejaky ekzem ? Moja mavala plny nos pravidelne a iba v noci, rano dve hodiny smrkala a cez den ok...po 3 rokoch prisli nato ze je alergicka na roztoce

zuzkaa1991
11. nov 2022

@1mina alergicka ja skolku 🤣🤣🤣 ona smrka cez den aj ma zväčšenu nosnu mandlu sme.mali ist výberat.len covid mala tento rok mame.zlte sople tak neviem.....uvidime co bude ďalej ale alergie sa nepotvrdili kedze je mala (4.5r) ma.len nejaku intoleranciu ze teplo chlad 🤷‍♀️ ze to moze byt...ale ked nie je v skolke aj mesiac (minulý rok) tak nic nebolo....ja som reagovala teraz vydrzala 6dni v skolke rekord uz opäť davame sprej do nosa po 2 tyzdnoch...a to bude az do aprila

hanaxxx
autor
11. nov 2022

A za kolko dni vam ten pamycon zvycajne zaberie? Moj maly ho berie cez 48 hodin, ale poobede mal zase plny nos. A to sa mi posledne dni zdali, ze sice ma sople, ale dycha sa mu lepsie. V stredu som po 9tich dnoch vysadila sinupret, orl lekar povedal ze uz mu ho nemusim davat, ale som rozmyslala, ci mu nezhustli zase sople a preto nemoze dychat a tak som mu ho dnes znova dala.