Trojmesačné dieťa grcia

ojko99
1. júl 2021

Ahojte chcem sa poradiť syn mal 3 mesiace pije 120ml um mlieka vypijeho celé grgne aj vygrcia.

lucia147852
1. júl 2021

Je rozdiel či vygrcne alebo grca prúdom. Ak len vygrcne, je to normálne. Ak grcia veľa, prúdom môže ísť o reflux

ojko99
autor
1. júl 2021

@lucia147852 len vygrcne aj trz dopapal a vygrcne také hustejšie ako keby môže to byť aj z toho ze my kaka len 1 krát?🤷‍♀️

mima172
1. júl 2021

@ojko99 Ak je to odgrcnutie malého množstva, cca 1PL, tak je to normálne u bábätiek. Naša zvracala aj veľa, vždy po papani sme ju nechávali min 30 minút vo vyvýšenej polohe. Po cca 4tom mesiaci to ustalo.

lucia147852
1. júl 2021

@ojko99 ak len takto raz to nevadi. Je to taký prebytok z bruska. Moja takto vygecla po každom kŕmení, pri odgrgnuti

silvus138
1. júl 2021

@ojko99 My sme mali reflux - mne grcal, po každej dávke, mala som ogcaný gauč, posteľ, prezliekala ho 6x, seba prezliekala, plakal - dráždilo ho mlieko a bol hladný stále. Skúšali sme sirup antirefluxný ten mi celý vypľul - 16eur skončilo na jeho podbradníku, museli sme prejsť na AR mlieko a super 🙏.

ojko99
autor
1. júl 2021

@silvus138 tak ako on mer to vypije aj keď vygrcia on ne kričí že je hladný keď mrnci dám mu vodičky trosku cumlík a zaspí no ale sa mi to nezdá aby po každé fľaše napr jedol o 15.30 a o 17.30 ešte vygrcol nebude to tým skôr ze je hladný zároveň plný a kaka mi len 1 krát?

lenicka777
1. júl 2021

Myslím ze je to úplne v pohode co ma navyše tak da von a ked pekne kaka to s tym asi nic nema kakanie 🙂 aj moj. Malý vždy grgol a trochu vygrcol pokial nevracia prúdom tak ai myslím ze je to ok teda aspon nam tak vždy povedala pediatricka

silvus138
1. júl 2021

@ojko99 aj môj len 1x denne veď to je v poriadku. Maximálne 2x. Kľud.

andreatytler
2. júl 2021

@ojko99 Kludne moze vygrcnut aj par hodin po jedle. Malinke deticky, este namaju dozretu traviacu sustavu a jedlo sa im vracia casto hore. Zevraj v 6 mesiacoch, kedy zacnu s tuhou stravou sa grckanie skonci. Nas takto grckal az do 10 mesiaca. Je to uplne normalne. To hustejsie co grcka je zrazene mieko. To je tiez normalne.
Tiez kakanie 1x denne v tomto veku je normalne.
Voda zrieduje mliecko co mu davas. Cim redsie, tym lahsie sa vygrcne... skus davat menej, alebo ziadnu vodu.

ojko99
autor
2. júl 2021

@andreatytler
@andreatytler že pri um mlieko mu nestačí mame problém s oblickou mechurom panvou zappachal nám aj moc brali sme anitbitotika boli sme aj ma nefro v Nitre

andreatytler
2. júl 2021

@ojko99 Tak to jasne ze s vodickou pokracuj. Dufam ze sa ten problem vyriesi.