Som zúfalá, 6 mesačný mi nespáva viac ako 20 minút

lolita555
31. máj 2019

Dobry den chcem sa poradit lebo uz som naozaj zufala.syn ma 6 mesiacov cez den toho vela menaspi cca 20minutove spanly ale vecerne uspavanie je horor.akoby neznasalo jeho brusko um.teda problem je v tom ze ked vypije flasu odgrgne si dost aj vygrcka ale potom stale place.stale grka aj tri hodiny od krmenia si vygrne.vecer katastrofa uspavam aj 2 hodiny.place a place pokial az ked sa poriadne pogrcka ak ma 3 krat zaspi..o pol hodky plac a zas ked ho zdvihn grgne
Skusala som uz aj ine mlieka aj arkove ale nic.nemate niektora podobny problem?

bagre
31. máj 2019

Drobci mali reflux, keď sme šli na ar-ko tak sa to zlepšilo, u vás evidentne niečo nie je dobre, ľúto mi je synčeka.. čo lekár na to?

dzulli1980
31. máj 2019

A akú máš fľašku? Tesní dobre? Nenahltá sa pri papaní aj vzduchu? ... vyšetrenie na reflux nerobili?

lolita555
autor
31. máj 2019

@bagre ja normalne rozmyslam ci nema alergiu na laktozu lekarka nas poslala na vysetrenia volala som tam a ze 2 mesiace cakat.

lolita555
autor
31. máj 2019

@dzulli1980 mam aventove flasky

lelet1609
31. máj 2019

@lolita555 našej avent fľaše nesedeli prešli sme na MAM fľaše a pekne sa napapala a negrckala

dzulli1980
31. máj 2019

Treba pozrieť, či sa mu do tej fľašky nedostáva vzduch resp. ako drobec ťahá, keď pije.

via88
31. máj 2019

Vsak skuste bezlaktozove um.

lenca1401
31. máj 2019

@lolita555 my sme tento problém chvalabohu nemali,ze by grckal krpec ale mal koliku čiže ostane si viem predstaviť...a to bol kojeny,druhy syn nie je a ja môžem odporučiť fľašu SUAVINEX ZERO ZERO!!!!Je to viac menej určené pre zeny co aj koja aj dokrmuju(no je to tam písané ale je to blbosť podla mňa)flasa je senzačna v tom ze vabo cuca a v nutri je silikónovy sacok ktory sa scucava a tym nemusí vypúšťať spätne vzduch.Stoji cca 14€.Len mne sa akurát včera odpálil vrchný lem a nedá sa kúpiť sáčok zvlášť,musi sa celá fľaša.je to ako prso.pery sú celi cas pricucnute na fľaši.teraz mam MAM a to je prd oproti tomu.A co sa týkal mlieka-neskusali ste FrancLate AR(na reflux a je lahko stráviteľné)Kamoska ho mala lebo jej dcera zo všetkého vracala.Nevyhoda-dostanete iba v lekarni a je iba do 1roka.

lenca1401
31. máj 2019

@lenca1401 a ked odstránite tento problém tak bude babo spokojnejšie,co sa týka spanku to Vam nikto zarucit nevie,starsi ma 3,5 a celú noc prespal az ked mal dobré dva roky.Mladsi na 5,5meaiaca a uz prespal celú noc 😁 ale iba jednu.Teraz zas zle spáva-podnety Bud sa rehoce alebo reve ci rozprava.Cim skor si zvyknete tym lepsie pre oboch.Vy budete ,,kludnejsia"a dieťa tiež.Ja ficim na káve,kedze nekojim a tento náš ne-skolkar (vysoká chorobnosť)nespava na obed tak si ani neoddychnem.Drzim palce 😊

barunka.k
31. máj 2019

@lolita555 príde mi to ako reflux...určite by som skúsila na vašom mieste AR mlieko ako písali hore baby...nám mala takto vystrajala cez deň a zistila som že má reflux tichy...uvidíte či sa po ňom ukľudní ..inak super fľaša je Dr.Browns s ventilom..chválili mi ju aj v nemocnici...dá sa ale dostať len v lekárni alebo zdravotných pomôckach...ale ozaj super vec..cena nejakých 12 EUR...

ukulela
31. máj 2019

@lolita555 moj tak spava na materskom ml. zaspavanie horor, akurat bez grcania a grgania. skratka neuspatelne dieta ... flasky avent natur? tie su lepsie. keby si mu vecer dala radsej po menej mlieka na dve davky? ja by som surila tie vysetrenia. hladala inde, alebo priplatila prednostne.

bagre
31. máj 2019

@lolita555 no buď dačo takéto alebo ešte s tým refluxom... tie detičky nemôžu byť v pohode, lebo sa im to vracia a páli ich to, takže síce zaspia, ale nie na dlho.. nemusia nevyhnutne grckať, ale príjemne sa necítia.. ak by sa mu dostal nejaký vzduch z fľaše pri jedení, tak by ho to nemalo trápiť ďalšie 3 hodiny. kamarátkinmu synovi diagnostikovali reflux okolo 6 rokov a on tiež veľa grgal. Reflux ste neriešili? Koľko ste dávali antirefluxné mlieko?

spoony
31. máj 2019

@lolita555 okrem vyriešenia grckania by som vám odporučila kúpiť protuiirefluxný klin - mojej dcére veľmi pomohol, tiež mala reflux ako maličká. Teraz má šesť a donedávna na ňom spávala. Ja som ho kúpila pred rokmi cez internet. Je to veľkosti vankúše, vyrobené z militanu s tým, že v reze má trojuholníkový tvar, teda dieťa má telíčko od lopatiek pekne telíčko pod uhlom s hlavičkou vo vyvýšenej polohe, týn pádom sa mliečko nevracia.

lolita555
autor
31. máj 2019

@lenca1401 dakujem skusim

lolita555
autor
31. máj 2019

@barunka.k praveze ja mam ar mlieko a nekludny je jeho to proste v tom bruchu tazi a neda mu spat

renatka100
31. máj 2019

@lolita555 ked ma 6 mesiacov uz by mohol vecer jest kasu - ryzovu, mozno bude pre neho lepsia ako mlieko, nam to poradila pediatricka a pomohlo a aj dlhsie vydrzala spinkat

lolita555
autor
31. máj 2019

@bagre dakujem anti mlieko davam cca 2 tyzdne ale ako som pisala uz grcka trosku ale place po najedeni a doslova akoby mal tazobu

lolita555
autor
31. máj 2019

@renatka100 papa ale to iste neklud a tazoba

bagre
31. máj 2019

@lolita555 ja som tie moje štople dávala do takej zdvihnutej polohy, len váš má už pol roka, tak sa asi viac vrtí a mení polohu pri spánku... a cez deň keď nie je len poležiačky tak mu je lepšie? napr. v kočíku ak ho už máte trochu zdvihnutého, alebo ak je dlhšie na rukách, pri hre.. je spokojný?

tatinka
31. máj 2019

@lolita555 nas krpec ma beba ar 1 proti ublinkavaniu,skus to,aj ked citam ar mlieko mate ale tak skus to proti ublinkavaniu,je to aj na rcept do 10 mesiacov este,nas mal zo zaciatku bebu klasicku a katastrofa,az nosom mu slo prudom kedze z toho mlieka grckaval, v lekarni mi poradila to co uvadzam a poviem ti,super,aNi raz za z neho nepogrckal a to uz mame 11 mesiacikov o par dni,ked mal asi 6-7 mesiacov skuaili sme beba ar 2 ale veru kedze ta dvojka nie je proti ublinkavaniu hned z neho grckal,takze sme sa znova vratili k predoslemu,asi tvojmu dietatku zle travi ked tolko grga,ale kludne moze mat aj to,co pises,alergiu....davas uz aj prikmi?

lenca1401
31. máj 2019

@renatka100 áno,zvykne to pomôcť,nam to hovoril gastroenterológ,je to vlastne za to zw začne prijímať vlakninu,cize tam nebude ,,mat len vodu", bruško začne tráviť ako má.Ale tiez bacha,my sme za ro zacali s prikrmami u kojeneho ked mal 4,5meaiaca,koliky prsstali ale s kakanim mal problém pekne DLHO! Dokonca ani teraz nekaka pravidelne...ale to je fakt u každého iné.

lidia73
31. máj 2019

@lolita555 je odobie, ze spavaju horsie, alebo nejake tazkosti? Brusko?

nika3136
31. máj 2019

@lolita555
Ahoj a akú značku mlieka momentálne používaš? Mojej dcére najviac sadol Sunar ale dávala som jej pri každom jedle aj Gastrotuss (alebo môžeš dávať Nutrilon Nutrilon).
Ak nebude žiaden efekt tak kúp to bezlaktózové a vyskúšaj. Držím palce, viem, aké je to hrozné. Prešli sme si tým tiež

dancura
31. máj 2019

Dcerka sa podobne spravala. Ja som kojila a cize sa nenapapala raz a vela ale menej poo viac krat. Tak ci tak plakavala cca 3 hod kazdy vecer a cez den spavala 30min len. Zistili jej reflux a alergiu na bkm..cize sme museli vysadit vsetko mliecne- je speci UM vola sa Neocate- velmi drahe, ni na gastre ho predpisu na recept. Skus odpozorovat,ci nema hlieny alebo krv v stolici. U nas sme to riesili tak,ze som nejedla nic mliecne-pozor na stopove mnozstva napr v chlebe atd. Taktiez dcerka spavala vsetky denne spanky v satke- zvisla poloha pomaha pri refluxe.Popravde, len to muselo nejako prejst. Od cca 9mesiacov sa to trosku zacalo zlepsovat. Teraz ma vyse 2 rokov, no stale sa budi cca 6-8x a noc. Je to tazke, no vydrz- raz sa to zlepsi.

map0007
31. máj 2019

@lolita555 presné toto máme od malička, teraz sa to zlepšilo.Ale urobili sa dcére vyrážky na nôzkach.Ak zje veľa mliečneho.Ja som ju dojčila dosť dlho,ale keď som ja zjedla jogurt, alebo vypila mlieko, zjedla chlieb s maslom.Teda viac mliečneho to presné bolo tak ako píšete,grcala po dojčení, spánok nula bodov.Chrapala pri spánku.Boli sme na sono,tam zistili reflex.Davať do vyššej polohy spinkať.Ake neprestávalo to.Ono sa jej vracalo mliečko a potom ju akoby pálila zaha.Museka som piť sójové a bezlaktoxove.Dokonca aj teraz dcére by kupujem ryžové sójové.Lebo dr.to neriešil☹ a Sunar nechcela a skúšala som už teraz aj kravské ale to je tiež tak vypije vyvracia a vraví bibi bruško, ukazuje.Ale stále chce jogurty,aj keď len zje čokoládou mliečnu hneď osypane nôžky, niekedy až líčka.☹

malinajahoda
31. máj 2019

@lolita555 nepijete náhodou Nutrilon?

martinenka886
31. máj 2019

@lolita555 skusala si vsetko? Kocik vonku, vnutr, nosic, hudbu a take tie klasicke veci? Neviem ja by som mozno este skusila nosic, ale zase ako aj pisu baby, proste v tych 4mes. az pol roku je troska kriza so spanim a treba to preckat, drzim palce 🙂

xxxkatka
1. jún 2019

@lolita555 okamzite vysetrit laktozu a BKM. Presne takto sme to mali my. Ked som na MK hladala radu mamicky (az asi na dve) ma tu vysmiali, ze nech ho stale nosim, ved som doma na MD, tak sa mam dietatu venovat a nic ine nerobit. Skoncili sme na urgente so zauzlenymi crievkami. A vtedy sa zistila vrodena intolerancia laktozy. Takze sa nedaj prosim ucicikat radami "deti placu", "v tomto veku byva kriza" atd. Skus poprosit pediatricku, aby vam predpisala na skusku bezlaktozove mlieko (eventualne dalsi krok mlieko na bkm) a uvidis, ci sa to zlepsi. Ak hej, zvysok poriesis na gastre.

barunka.k
1. jún 2019

@lolita555 a mliecko máte akú značku ? Možno je ťažké bábätku a treba zmeniť...ja keď som sa pýtala na intoleranciu tak mi povedali že by mala hnačky a je to sprevádzané aj vyrážkami a pod...ale radšej vyšetriť všetko...to je fakt...pripadne to mliecko skúsiť vymeniť ...držím palčeky nech sa Vám skoro uľaví

barunka.k
1. jún 2019

@xxxkatka Kriste pane a to čo za kravy (maminky)Vám takto mohli niečo take napísať 🤦‍♀️