Týždňové bábo nereaguje na zvuky

18. máj 2020

Ahoj baby, v nemocnici nam ani na druhy krat nenamerali uska 😔 na kontrolu mame ist za mesiac. Doktorka povedala, ze pricinou moze byt vela mazu alebo zostatkova plodova voda, ze nemam zatial stresovat a bat sa. Lenze vsade citam, ze uz v prvom mesiaci zivota, babatko reaguje a otaca sa za zvukom. My sa prihovorame, luskame prstami, pustame hudbu a teda reakcia takmer nulova 😔 myslite si, ze moze byt babo ok, ze este musi dozriet, aby sa otacalo za zvukmi alebo bude mat ozaj poruchu sluchu? Mate niekto podobnu skusenost a vsetko bolo v poriadku? Zacinam sa velmi bat 😔 Dakujem

sepkev
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
18. máj 2020

ahoj. my sme si tým prešli. Jedno uško namerali a druhé nie. Nasledovali vyšetrenia. Výsledok bol v našom prípade horší ako zlý...
Treba len dúfať že to bude dobré.

jaass
18. máj 2020

neboj sa 🙂 bude všetko v poriadku 🙂

kataka10
18. máj 2020

Ten nas tiez nereagoval az sme sa zlakli a to uz mal 2 mesiace ale teraz v 3.mesiaci zacal poriadne reagovat takze je to v pohode. Este tomu dajte cas. Aj nam na prvykrat nenamerali v nemocnici. Potom merali o mesiac neskor nejakym specialnym pristrojom a namerali takze by to malo byt v poriadku.

buducamama
18. máj 2020

Znamej dcerka takto na zvuky nereagovala, tiez sa bali, ze nepocuje, a nakoniec vsetko uplne normalne. Nepamatam sa ako dlho to trvalo, ale mozno aj dva tri mesiace. Takze ziaden stres.

cammille
18. máj 2020

Nasmu druhemu tiez nenamerali uska v porodnici, ale po mesiaci na kontrole uz ano a vsetko bolo v poriadku.
Ale ja som hned od prvych dni videla, ze reaguje na zvuky....
Snad aj u vas bude vsetko v poriadku, drzim palce😊

autor
19. máj 2020

@deti95060810 och to ma mrzi 😔 mate teda doma nepocujuce dietatko? Alebo ma poruchu sluchu?

nini1010
19. máj 2020

No ak je pricinou maz alebo plod.voda tak odsatim sa to hned vyriesi,ako to bolo aj u nas.Tiez nam 1.krat jedno usko nenamerali.Isla by som na usne,nech ti odsaju,precistia uska.Ak je to tento problem tak sa to hned vyriesi.

deti95060810
19. máj 2020

totálne hluché...ešte aj uško ktoré namerali v nemocnici a bolo OK, tak sa ukázalo na ďalších vyšetreniach že má stredne ťažkú poruchu...

eriryb
7. júl 2023

Pridam aj ja nasu skusenost. Nas malinky vobec do 2-3 tyzdnov nereagoval na zvuky a to starsia pri nom kricala, hucala, plakala. Rovno vedla hlavy.. a nic. Tak som sa tiez bala. Ale pomalicky uz zacal reagovat, vidim, ze ho trhne obcas, ked cosi buchne. Tak som rada. Niektore babatka isto aj neskor zacnu reagovat, len treba tomu dat cas. Fakt su schopne na zaciatku tie zvuky uplne ignorovat, aj ked tomu vobec clovek nerozumie, ako to dokazu. :D

majulino
7. júl 2023

Moja skúsenosť z pred pár rokov. Dcéru do 4mesiacov nevedeli namerat a my sme už po toľkých vyšetreniach nevideli ako reaguje na zvuky. Mysleli sme si, že je hluchá. Nakoniec akútny hnisovy zápal stredného ucha. Praskol jej hnisavy bubienok a zrazu namerali. Takmer 2x do týždňa sme boli v nemocnici.

terry658
7. júl 2023

Nám tiež nenamerali jedno uško a bolo všetko ok. Žiadna porucha sluchu.