Umývanie pipíka mesačného chlapca

jeepers
26. jún 2014

Ahojte, chcem sa spytat ci mame riesit nejake specialne umyvanie pipika 🙂 Mame mesacneho chlapca a lekarka nam povedala ze nemusime nic riesit ,ale tak sa mi to nezda tak sa pytam ci nejak stahujete predkozku alebo pouzivate specialne mydielka ??? Dakujem za tipy a rady 😎

dobromila
26. jún 2014

@jeepers lekárka má pravdu 😉

ushuaia
26. jún 2014

@jeepers ja mam dcerku, ale pracovala som s drobcami v nemocnici...babo ziadne specialne mydlo nepotrebuje...najlepsie je detske mydlo BUPI, u chlapcov sme predkozku stiahli, presli mydlom a umyli vodou...hotovo...,ale aj vela hygieny skodi... 🙂 netreba to prehanat

jeepers
autor
26. jún 2014

@ushuaia mozeme to robit aj ked ma iba 1 mesiac ??? Alebo je to zatial zbytocne ?? Ziadny zapal,alebo tak sme nespozorovali tak ci otvorenie predkozky prave nezapricini nejaku bakteriu ...dakujem

desszi
26. jún 2014

@jeepers nie, netreba ani stahovat predkozku ani pouzivat nic specialne, nam lekarka vravela ze cca do 1,5 roka netreba vobec s predkozkou nic robit, ona sa prirodzene fyziologickymi procesmi sama bude "uvolnovat" ako ma

ushuaia
26. jún 2014

@jeepers preslo mi pod rukami ,,dost deti,, ale este som sa nestretla so zapalom co by bol sposobeny mydlom...

ushuaia
26. jún 2014

@jeepers zase aby si nikto nemyslel ze sme nejako nasilne stahovali predkozu...za kazdu cenu umyt...iba jemnucko a vravim nie kazdy den...je to to iste ako by som u dievcatka vynechala pukulku...aspon moj nazor...

stefka33
26. jún 2014

@jeepers Na tejto téme sa nevedia zhodnúť ani lekári, tak aj tu nájdeš úplne rozporuplné odpovede. Za mňa osobná skúsenosť - sťahovať od narodenia. Netreba mydlo, stačí stiahnuť a opláchnuť vodičkou. Mamičky čo sťahujú od narodenia nemajú neskôr problémy s fimózou a ani prilepením predkožky na žaluď. Keď som prišla na poradňu tak lekárka hneď vyskúšala či to ide. Išlo to bez problémov, tak vravela sťahovať pri kúpaní a opláchnuť vodou. Ale vraj nie je chyba ani nerobiť to. Predkožka sa vraj v určitom veku aj keď prirastie, sama uvoľní. Málokedy je nutný zásah urológa, alebo chirurga.

barbora59
26. jún 2014

mne povedala doktorka u 2,5 rocneho syna ze teraz mozme pri umyvani zacat stahovat

darzneba
26. jún 2014

nieeee, treba to nechat

mahulenka87
26. jún 2014

netreba nič špeciálne 🙂 Keby niečo nebolo v poriadku, dr. vás upozorní.

slniecko2
26. jún 2014

@jeepers nepretahovat-pipik je prirodzene zrasteny s predkozkou. jeho pretahovanim by ste mu to natrhli, ublizili a zbytocne urobili zapal. moji chlapci maju zrastene az doteraz (5,5 a 4 roky) a bola som s nimi na urologii, teda nie uplne zrastene ale zase nie je to presne ako by malo byt a povedali mi ze to sa samo spravi a netreba nic nasilu. ked ma babo 1mesiac-toboz nic robit s tym. nasa dr to kontrolovala az v jednom roku a to malemu dost natrhla (ono to nebolo vidiet hned ale az ked sme prisli domov-ja som s tym nic nerobila a zrastlo sa to ako pred tym-asi som mala mu to uz potom vzdy cistit,a le bolelo ho to)

svetlusska
26. jún 2014

ja mam tiez chlapceka, ale tak nam sa predkozka stahovat nedala, naozaj iba malicko tak som mu pri kupkani to co slo pretiahla aby som mu ho ocistila troska. ale tak robila som to naozaj len raz za cas...teraz ma 2 roky a uz sa mu to da pekne pretiahnut...mne lekar povedal ze ono sa to postupne samo spravi postupne..mal pravdu...

latvia
27. jún 2014

@jeepers predkozka az po 2 rokoch by sa mala stahovat, nie skor.my sme nestahovali, specialne neumyvali

norwayka
27. jún 2014

Ja ti poviem ako je to v Norsku a tu ti vsetci povedia rovnako: Jednoznacne nestahovat. Vacsina chlapcov to ma poriesene este pred nastupom do skoly prirodzene, dalsi najneskor v puberte a len minimalnemu percentu sa s tym musi nieco robit. Skor sa moze zle urobit ako dobre...

drobcek26l
27. jún 2014

Ja som malému nesťahovala. Teraz bude mať 2 roky a až teraz som to prvýkrát vyskúšala a ide mu to jedna radosť. Presne ako písali niektoré baby, tým že si to drobci občas sami ponaťahujú tak sa im to uvoľní samo od seba. Keby bol s niečím problém vždy sa treba pýtať lekárky

john3535
15. dec 2019

@jeepers Nič špeciálne netreba,jemne stiahnuť predkožku,len pokiaľ ide!, umyť čistou vodou a bodka.

john3535
15. dec 2019

@jeepers Ohľadom predkožky, nič sa nesťahuje.len pokiaľ ide. Každý chlapec vie ako a kedy si to spraví sám a nie mamička, prirodzeným rastom chlapčeka sa predkožka uvoľňuje sama,( určite ste si všimli, že sa chlapci radi hrajú s pipikom,netreba ich hneď trestať je to prirodzené tak ako aj erekcia k tomu slúži a napomáha) Niekomu sa uvoľní predkožka v jednom roku a niekomu dôjde k uvoľneniu až v puberte,je to individuálne. Odliepanie predkožky sa rieši len pri zdravotnom probléme.