Upchatý nos a zápach

katymt
26. jan 2023

Ahojte, moja 4rocna dcera ma casto problem s upchatym nosom. V marci 2022 jej vybrali nosne mandle,nepomohlo. Staci par dni v skolke a uz ma sople. Kazdy den konvickujeme,stale to riesime s Orl/ pediatrom,brali sme vsetky mozne nosne spreje. Robia jej vytery, vzdy tam je moraxella a kopec inych veci.Pritom jej nejde vela soplikov,ani pri vyplachu konvickou tam toho vela nie je. Naposledy chodila v decembri 3 tyzdne s plnym nosom a pomohli az Atb. Teraz zase 2 tyzdne upchaty nos,chrape a este z nej ide vyrazny zapach.ja uz som z toho zufala,zase sme boli u pediatra,zase zobral odbery a zase cakame. Co este skusit? Davam jej Cecko,decko,probiotika. Teraz este aj ten hrozny zapach z nej ide,ja uz som v koncoch....

janinah
26. jan 2023

Nestrčila si niečo do nosa?treba aby jej ORL dr ten nos pozrel

dzulli1980
26. jan 2023

No a tú "moraxellu a kopec inych veci" aj pediater rieši? Dáva zodpovedajúce ATB? Či širokospektrálne? Lebo tie sú zbytočné, nezaberú, len utlmia ... brala Bronchovaxom? ... konvičkujete správne? ... mojej dcére tiež nepomohol výber nosnej mandle, dlho sa trápila so zadnými sopľami, ale konvička ju dala na poriadok, za mňa je to malý zázrak, zlepšenie hádam o 80%.
@katymt

scorpionflower1
26. jan 2023

@katymt skúšala si Panaviral alebo Rinogerminu?

katymt
autor
26. jan 2023

@dzulli1980 bronchovaxon a iuvac brala 2 krat. Pamycon x krat, takisto viacere atb. Ale stale sa to opakuje,uz rok a pol. Aj inhalujeme vincentku. Takisto ma problemy s usami, vzdy ked ma sople,tak horsie pocuje.

katymt
autor
26. jan 2023

@janinah boli sme,pozeral orl vsetko. Povedal,ze to z hlienov. Ale doteraz nikdy nemala takyto zapach🤕

katymt
autor
26. jan 2023

@scorpionflower1 nie,teraz 3 tyzdne mame od Monsea optimum sprej,ale nepomaha

dzulli1980
26. jan 2023

Takto ... Pamycon sú slabé lokálne atb. kvapky, mojej dcére nezaberajú, takisto Summamed ATB jej nikdy nezabrali ... treba si vyžiadať od pediatra výsledky výterov z nosa a ísť k detskému pľúcnemu ... neviem, akú máte pediatričku, no naša dávala ATB len tak, bez ohľadu na to, aký nález dcéra v nose mala, až kým som netresla päsťou po stole, že ju udám pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti ... tiež sme sa dlho trápili, 3 roky ... ten zápach môže ísť aj zo žalúdka, nemusí súvisieť so sopľami.
@katymt

katymt
autor
26. jan 2023

@dzulli1980 ja mam pocit,ze ten zapach jej ide z nosa.
Mala aj augmentin naposledy od orl,potom bola 3 tyzdne ok.

isis234
26. jan 2023

@katymt podbel, čaj, skúste i preplachovať.Vironal z Energy je na to dobrý- 1 kv. ráno na jazyk a zapiť vodou alebo večer po jedle. Nemáva studené nohy? Kupel nôh v morskej soli najviac 20 minút. Skoré uzdravenie jej prajem. Niečo jej v škôlke vadí-- čo nemôže ani cítiť....možno správanie detí... alebo prístup učitelky

katymt
autor
26. jan 2023

@isis234 vironal poznam,sama som ho brala,ale mne nepomohol. Studene nohy nema,skolku sme pred pol rokom zmenili a problemy tie iste. Do skolky chodi rada,ale max 4 dni a je chora...

isis234
26. jan 2023

@katymt vironal je i pre deti, v jednej škôlke podávajú deťom tie prípravky,,chvália si ich.. alebo Drags imun, poprípade peľové zrniečka v jogurte,, .ráno za malú lyžičku med cmúlať

isis234
26. jan 2023

@katymt nádchovník do kofíka a do izby dať, z listov uvariť i čaj

anjelok
27. jan 2023

Nie som dr, ale z tolkych atb ma podla mna dole imunitu...skus tymto smerom. Mozno vysetrit alergie, intolerancie..zapach z nosa je zapal, ale to asi vies

katymt
autor
27. jan 2023

@anjelok alergie a intolerancie nema,robili jej vsetky testy u imunoalergologa.
Tiez si myslim,ze tam ma zapal,ale co s tym? Dr jej dala kortikosteroidny sprej do nosa nech je to odpuchne,ale ani ten nezabera😥

anjelok
27. jan 2023

@katymt aj laktozu, celiakiu?

anjelok
27. jan 2023

Skusali ste aj bactoral? To su orl probiotika..ked bude vyliecena, nasad..aj vzdy po atb

katymt
autor
27. jan 2023

@anjelok jaj,tak to neviem. Ale brali jej tam krv a robili tie kozne testy,tak snad vsetko pozreli. Skusim sa opytat dr.

katymt
autor
27. jan 2023

@anjelok ok,dakujem...kupime

stanulienkat
27. jan 2023

Ak sa zle vyberie nosna madla (ked cast zostane), moze dorast a robit sarapatu. Konvickujte Vincentku so stipkou soli aj v case, ked je zdrava-preventivne.

anavixy
27. jan 2023

Zapach z nosa nie je zapal vseobecne(ten moze byt aj virusovy), ale konkretne bakterie. Tie antibiotika davaju podla citlivosti?? To je najpodstatnejsia otazka… pamycon je sice lokalne atb do nosa, ale urcite neucinkuje na vsetko. Doktorka vie aj o zapachu teraz aktualne a cakate na vysledky sterov, ano?
Robi kontrolne stery aj po dobrati atb?

katymt
autor
27. jan 2023

@stanulienkat to robime,aj ked je zdrava tak konvickujeme. Orl hovoril,ze jej mozno ta mandla dorastla,aj ked jej ju vyberali pred necelym rokom. Tak treba tam pozriet sondou,ked bude zdrava. Len sa bojim,ze jej ju zase vyberie a zase to nepomoze. Ked jej ich vybrali minuly rok,tak jej to zdravotne vobec nepomohlo...

katymt
autor
27. jan 2023

@anavixy pred 2 dnami jej robila vyter,tak cakame na vysledky. Po prelieceni atb jej robi kontrolny vyter a vacsinou negativny. Potom ide do skolky a do 3 dni je chora a cele to ide odznova. Potom jej uz doktorka nechce dat atb,dava vacsinou trifed,nasivin a podobne...to jej nepomoze a dcera sa trapi 2-3 tyzdne. Ale takyto zapach este nikdy nemala,to je uz katastrofa...

majulino
27. jan 2023

@katymt u nás zabralo až keď sme všetci členovia domácnosti išli na stery. Tam sa zistilo, že som ja nosičom a nakazujem deti. Manžel mal výter vporiadku... Po mojom prelieceni sa to už neopakovalo. Ja som mala pomnoženeho streptokoka a stafylokoka

stanulienkat
27. jan 2023

@katymt tak jej ju zle vybrali. Asi tam cast nechali. Nam to velmi pomohlo.

katymt
autor
27. jan 2023

@stanulienkat to neviem,doktor vtedy hovoril,ze vsetko vybrali.teraz vaham ci jej to dat znova vybrat alebo co s nou😔

katymt
autor
27. jan 2023

@majulino mozem skusit,ale myslim,ze problem je v skolke. Na jesen bola so mnou 5tyzdnov doma a u starkych a bola zdrava. Potom prisla do skolky a na 4 den uz kychala a zase sople.

scorpionflower1
27. jan 2023

@katymt To vyberanie mandle sa ma robit v celkovej narkoze, lebo inak to vyberu zle, nechaju tam cast a dorastie to. Ked jej to robili v celkovej anestezii, tak sanca, ze jej to dorastlo je 2 %. Ten kortikoidny sprej davas ako dlho? To vraj treba davat aj 3-4 tyzdne. Jedna dr. z NUDCH odporucala taku kuru pre casto chore deti. Kazdy den pred skôlkou Panaviral (to je sprej na baze lactoferinu a betaglukanu) a hned ako po nu prides do skôlky (najlepsie este v šatni) vyplachnut slanou vodou a zasa Panaviral (do kazdej dierky 2 vstreky) a 5 mesiacov Rinogerminu (ta sa uziva len 7 dni v mesiaci) to je nosove probiotikum.
Moja dcera ma tiez 4 a na jesen bola velmi casto chora, dostala aj covid a mesiac mala problemy - sople a upchaty nos mala od polky novembra az do Vianoc, nam zabral ale kortikoidny sprej. Odvtedy nebola v skôlke, nechala som ju doma v januari. Davam jej Panaviral, teraz prechladla prvykrat od toho covidu, co sa tahal do Vianoc a sople mala 3 dni, Nasivin na prepchatie nosa som jej dala len asi 4x za celu chorobu, takze tie sople netrvali 2 tyzdne ako sme boli zvyknuti. Este ale nechodi do skôlky, pojde vo februari, tak som zvedava a dufam, ze tie choroby uz nebudu take hnusne ako na jesen.