USG kĺbov novorodenca

1. feb 2023

Dobrý deň. Nikto nám nepovedal, že je potrebné urobiť usg kĺbov do 6.týždňa. My sme v 10, teraz som volala k lekárke a sestricka ma vykricala, že už je neskoro😢😢😢

jaskolka
1. feb 2023

A keď ti dávali výmenný lístok, kedy to bolo?

autor
1. feb 2023

@jaskolka 26.1.

hederamonstera
1. feb 2023

V nemocnici po porode zistili problem?

autor
1. feb 2023

@hederamonstera nie, nikto mi nič nepovedal práveže. Úplne si pripadam ako najhoršia matka na svete

jaskolka
1. feb 2023

Zvláštne, lebo to robí doktorka hneď na prvej poradni. Hneď mi dala výmenné lístky na usg kĺbov a obličiek. A už bolo na mne, kedy si tam zavolám a dohodnem termín.

jaskolka
1. feb 2023

@hederamonstera usg kĺbov sa robí ako screenig u všetkých novorodencov, ale nie každá porodnica ho robí hneď. Preto obvykle na 1. poradni sa dá výmenný lístok a vysvetli sa, že dokedy ho treba urobiť.

autor
1. feb 2023

@jaskolka niktomi nič nepovedal :(

jaskolka
1. feb 2023

Nič,už to nevrátis, tak chod teraz, keby doktir namietal, tak normálne vysvetli, že si aj neskoro dostala výmenný.

snehulak77
1. feb 2023

Nie je neskoro, ale keby bol problém, tak liečba môže trvať dlhšie a pod. Normálne tam chod, nech to skontrolujú. Aj tak tam pôjdeš ešte za tri mesiace druhýkrát 😉 a žiadne výčitky, nerieš to vôbec

minesasubu
1. feb 2023

zaujímavé každý ti povie inak, my sme išli keď mal malý 3 týždne tak nám kázali a teraz sme boli na kontrole v 6 mesiacoch
Kľudne zavolaj A objednaj sa hneď na najbližší termín a uvidíš čo ti povedia

hederamonstera
1. feb 2023

A v papieroch o novorodencovi z nemocnice to nemas napisane? Resp opytaj sa tvojej pedi, ci to nekontrolovali v nemocnici ;)
Klud, nie si najhorsia. Nic sa nedeje. Vsetko bude ok☺️ urcite su klbiky v poriadku.

Moja pediatricka tiez neriesila klbiky, az ked som sa jej opytala, ci to mame riesit alebo nie. Dala nam vymenny listok, ze ked chceme, mozme ist.

nevenka
1. feb 2023

Nam robili teraz sono v porodnici, pri predchadzajucich 3 detoch nie, az pri stvrtom. A kazali prist na kontrolu, ked bude mat 4 tyzdne. A tam povedali, ze vsetko ok, ak chceme, mozeme este prist pred dovrsenim 4.mesiaca. vsade inak, ako pozeram 🤔

myrra81
1. feb 2023

mne tiez Dr. povedala ze sa mame hlasit na klby v 8 tyzdnich a potom tusim este raz neskor. sama by som si to z prsta nevycucala, co maju co hulakat na teba??!!! nic strasne sa nestalo