Užívanie antibiotík a teplota neklesá

lenka2710
6. okt 2021

Baby, ja už som nestastna! Malý ma od nedele teploty, 39! Začalo to v sobotu, slzenie oči a biely sopeľ, tak som myslela ze nádcha! V nedeľu už sople žlté, ocka začali hnisat, a teplota, najprv len okolo 38.max 38,5
V pondelok už 39,v utorok som šla k dr! Dycanie mal čisté, hrdielko trochu červené a crp mal 41,na základe toho dostal antibiotika Summamed, raz za deň 5ml!Dala som mu ich včera, dnes a teplota stále rovnaká, každých 5 hodín stúpa nad 38,5
Ja už neviem, žeby antibiotika ešte nezabrali?? Niekde som čítala že po dvoch az troch dňoch začínajú zaberať, ale ja už som zúfalá! Keď mu dám cipok, tak do pol hodky cule dieťa, a prejde 4-5 hodina a zas to isté
Ešte mu dám zajtra antibiotika a keď nezaberu, v piatok k dr zasa, ale sama povedala, že crp nieje až také vysoké, dýchanie v pohode aj hrdlo, čo to môže byť???
Malý ma 15 mesiacov, zuby??? Nedávno tu všetky deti okolo zvracali a hnackovali, malý sa mintam tiež u dr pozvracal, ale asi skôr z toho ze tam rical ako tur, tak dr myslela, že to je to, ale od vtedy mi vôbec nezvracal ani nehnackoval 🤷‍♀️ inak piť pije, aj papá ako tak, nieje to bohviečo, ale spapa

janci05
6. okt 2021

To su dlhodobe atb. Este je skoro na to aby zabrali. Mojmu teda vzdy pomohli tak na 4.-5. den bol v pohode a este potom doznievaju.

fial22
6. okt 2021

@lenka2710 mali sme pred týždňom veľmi podobné, stým že mala vysoké teploty ale bez iných príznakov. Šli sme na pohotovosť crp tiež 45 , poslali nás domov a na druhý deň sme prišli s močom kde sa ukázalo že ma zápal obličiek. Hneď nás zobrali do nemocníce a tiež ATB ktoré mala priamo do žily zabrali az na 3-4 deň stále teplota lietala. A to nebolo dobré. V skratke. Nemusí to byť váš prípad, ale choďte radšej za dr a zoberte aj moč ak sa dá. Držím silno palce nech je všetko ok 👍

lenka2710
autor
6. okt 2021

@janci05 ved ja sa tiež ešte v kútiku duše spolieham na to, že po 2.lyzicke antibiotik to len tak rýchlo neprejde, ved viem podľa seba, keď užívam antibiotika, že až tak po 4-5 tablete mi je lepšie, ale aj tak! Dnes večer behal, smial sa, hral sa pekne a meram teplotu a 38,7! Kebyže neodmeram, ani by som nevedela ze nejakú ma, proste bol čulý, usmiaty

janci05
6. okt 2021

@lenka2710 to aj moj. Moze mat aj 39, ale spat a oddychovat nebude. Cez den v pohode a vecer teplota stupne, to je normalne. Neboj, mali sme uz par krat Summamed a vzdy zabral.

euka210
6. okt 2021

@lenka2710 klud, viem ze je to tazke, ale atb zaberaju po 2-3 dnoch, cize aby dnes bolo dobre je este skoro...pockaj do piatku. Stava sa pri chorobach, ze lieky na teplotu len kratko ucinkuju, preto sa moze kombinovat po 4h paracetamol s ibuprofenom, ci davat zabaly ci sprchy. Moj mal raz 2dni 40C horucky a takisto lieky zabrali na chvilu a atb zaucinkovali po 2-3 dnoch. Takze to chce fakt cas. Teolota znamena ze telo bojuje.

lenka2710
autor
6. okt 2021

@janci05 asi 4 mesiace dozadu mal tiež vysoké teploty, 4 dni! Ale úplne bez príznakov, tiež som niesla moc, ten mal čistý a na 5.den bol pokoj! Dr mi vtedy povedala, že pravdepodobne zuby
Ale teraz mal aj crp zvýšené, tak počkám ešte zajtra a ak to bude rovnaké, pôjdem v piatok aj s močom a nech mu zasa spraví crp, alebo ja už neviem, normálne som z toho chorá aj ja

janci05
6. okt 2021

@lenka2710 tak ak zajtra nezaberu tak zbehni pred vikendom k dr. Netreba sa az, tak bat. I ked chapem, ze mas obavy, ale takychto stavov bude bohuzial este vela.

lenka2710
autor
6. okt 2021

@euka210 máš pravdu, ja sa tiež tým ukludnujem, že ešte je skoro aby zabrali, keďže užíva len raz za deň lyžičku, takže mal len dve zatiaľ
Striedam Panadol a nurofen! Ale dnes už bol lepší, aj sa hral, behal, smial sa, včera bol hrozný pohľad naňho! Kebyze večer neodmeram teplotu, ani neviem ze ju má! Už aj očko sa spravilo, aj soplik sa už pomaly stratil, len ta teplota

lenka2710
autor
6. okt 2021

@janci05 ja viem, mam ešte staršie a tiež som si odtrpela choroby s ňou, ako každá matka! Ale vždy su tam obavy, každý sa bojí o to svoje ňuňu 😊

azurova99
7. okt 2021

@lenka2710 ATB zaberajú cca aj po 3 dávkach aspoň pri.malej poznám to dobre tez má horúčky do 40 niečo strašné chcete pomôcť ale nemôžete nijako obklady veľa tekutín viem ťažké do nich vtedy dostať ale už keď nechce tak aj so stiekackou do nej som pchala aj keď po kvapkach

zuzliq
7. okt 2021

@lenka2710 ahoj aj podľa mňa je ešte skoro. Mojim sa polepší tak na 3-4 deň. Tak isto máva vysoké teploty, ja aj sprchujem a dávam zábaly. Keď mu klesne na 38.5, behá ako zdravé dieťa.

lenka2710
autor
7. okt 2021

Baby už lepšie, klop klop, naposledy mal večer teplotu a odvtedy už len tak do 37,5
Včera keď som prišla zo školy ráno, už mal 39,takze už je to hádam na dobrej ceste 🙏🙏
Pit pije, chvalabohu aj papal, aspoň výživu a polievku som do neho dostala
Akurát som mu dala tretiu dávku antibiotik a hádam už bude dobre

lauritakalejova
10. aug 2022

môže mi niekto poradiť že moje dieťa ma už od 2.8 .2022 stále teploty mal tiež predpísané sumamed ale nezabralo mu to používal zo do piatka anic sla som sním na pohotovosť a tam mu urobili crp mal 72 adali mu súprax antibiotiká a prednison čipky a ešte môže mať stále teploty