Je možné, že počas užívania antibiotík znova vystúpi teplota?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

moja skoro 2-ročná dcéra mala 8 dní teploty a horúčky. Moč mala v poriadku, dýchanie čisté, CRP 8, ale potom sa jej zvýšilo na 26. Na základe výterov jej lekár nasadil Zinnat 125 mg. Mala steptokoka a hemofil bacily. Po asi 2 dňoch užívania antibiotík teploty zmizli a všetko bolo v poriadku. Teraz však začala hnačkovať a znova jej začala stúpať teplota. Už 2 dni má okolo 38,5°C. Zrážam jej ju čapíkmi a sirupom. Počas prvých dní teplôt užívala Isoprinosine, no stav sa jej nezlepšil ani po týždni užívania.

Je možné, že počas užívania antibiotík znova vystúpi teplota?

Aké vyšetrenia by sme mali absolvovať?

Nie je nebezpečné, že má teploty tak dlho?

Je to naozaj viróza?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možné, že i napriek užívaniu ATB je teplota. Jednak nemusia zabrať (čo by nemal byť Váš problém, nakoľko boli ordinované cielene podľa výsledku výteru) a jednak môže prebiehať zároveň viróza, ktorou sa nakazila medzičasom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas