Večerný plač trojmesačnej dcérky

evkakozickova
9. feb 2021

Ahojte,moja 3 mesačná dcérka každý večer veľmi plače a ja neviem prísť na to čo jej je. Večer jej stále masírujem bruško,aj sa vykaka a aj tak veľmi plače. Nechce ani papať,ani cumlík prosté nijak sa nedá utíšiť až potom sa únavy a zaspí. S bruškom sme nemali od narodenia žiadny problém to len posledné týždne takto plačka.

julliska
9. feb 2021

@evkakozickova to sú koliky.. Často začínajú od 3-4mes.. Len vydržať, vyrastie z toho 🙂

ecko80
9. feb 2021

@evkakozickova Ahoj, ja mam taku skusenost, ze mala plakala od asi 3 tyzdnov do cca 3 a pol mesiaca kazducky vecer. Nie dlho, asi pol az tristvrte hodinu. Koliky to neboli, bolo to len z unavy, tolkych podnetov cez den, nevedela to spracovat... Postupne to preslo.

landsmanka
9. feb 2021

koliky :( aj ked masirujes a kaka ju moze boliet brusko

evkakozickova
autor
9. feb 2021

Ale veď nikdy ju nebolelo bruško veď kolíky majú ustúpiť po 3 mesiaci.

tehulka2011
9. feb 2021

@evkakozickova "nikdy ju nebolelo brusko" - ved zije len 3 mesiace, meni sa, koliky su bezne v obdobi medzi 1-6 mesiacom, aj my sme mali, bohuzial, raz to prejde

landsmanka
9. feb 2021

@evkakozickova mozu aj nemusia, nie vsetkym detom skoncia. zalezi aj od toho ci si nepridala do jedalnicka nieco nove, teda ak kojis ak je na UM tak koliky mozu byt z nevhodneho mlieka

cookie29
9. feb 2021

@evkakozickova teoria a prax...
moj maly plakaval mozno do 3-4 mesiacov aj par hodin... si predstav, ze si male babatko, v bezpecnom svete a zrazu Ta z neho vystrelia na inu planetu... kde je nove absolutne vsetko... nic a nikoho nepoznas, ani svet, ani zvuky, ani formy, svetlo, vone... nic z toho neexistovalo... ako by si sa citila? Kolko by Ti tvralo, kym by si sa ako tak zadaptovala a citila bezpecne? Dietatko musi niekedy dostat zo seba vsetky tie celodenne vnemy, ktore su pre nas normalne...

ecko80
9. feb 2021

@evkakozickova Maju ustupit, to sa tak pise v clankoch. Mojmu starsiemu koliky len v 3. mesiaci zacali, trvali do 5. mesiaca.

lely1234
9. feb 2021

@evkakozickova ahoj bohuzial su to koliky. to iste bolo aj u nas cca od 1 do 3,5 mesiaca. Posledny mesiac uz to nastastie nebolo kazdy den. Vzdy vcer som ho masirovala cvicili sme.s nozkami nech sa vyprdka. Ale nikdy mi to nepomohlo :-/ Presne od 19 do 20 plac zvijal sa, len na rukach. Mali sme taky nahrievaci vankus na plece a na to som si polozila babatko. Plus sme skusali balonix sirup. Je to hrozne fakt uplne ta chapem. Presne ako pises po tom zvijani sa unavil a zaspal. Len to vydrz a vela sily. Je to velmi vycerpavajuce ked nemozes nijak pomoct. Ale prejde to. To ti mozem zarucit 🙂

baloo
9. feb 2021

@evkakozickova takyto plac nemusia byt nevyhnutne koliky. Moj syn takto plakával do 5-6 mesiaca pravidelne v rovnakom case, rovnako dlho a nedal sa utisit az kym sam nezaspal. Zvykne sa to nazyvat “zacarovana hodinka” kedy dieta uvolnuje stres, ktory prezilo pocas dna. Pre take male babo je stres hocico (kuse ho vysacka na bodynku, svrbel ho chrbatik, fukalo na neho vonku, pocul novy zvuk...) ani o tom nemusis vediet. Kazdopadne samo to prejde, ako prislo - tak odislo.

evkakozickova
autor
9. feb 2021

Dnes na nás zabral biely šum 🙏,aj keď poplakala ale bolo to oveľa lepšie ako včera.

miris666
9. feb 2021

@evkakozickova mali sme to isté do 4 mesiaca🙄bolo to strašné...ale prešlo to ani neviem ako

jana0608
9. feb 2021

Úplne to poznám nás rical od narodenia cele dni do cca 3 mes bol to. Horor, nerada si nato spomínam,naozaj to samo prejde neboj☘️neverila som ze to raz bude lepšie a prešlo 💓všetky kvapky sveta na koliku som kúpila nič nepomohlo iba nosič ☘️keď bolo moc zle

7ammy7
9. feb 2021

Náš tak plakal až do roka. Vždy v rovnakú dobu. Po zdravotnej stránke všetko ok. Podľa lekára tiež uvoľňoval stres a spracovával nové vnemy. Postupne plakaval kratšie a kratšie (od 8 mesiacov ho stačilo len prituliť a zaspal) až nakoniec prestal úplne. Z toho musí vyrásť,chce to čas.

dagas
9. feb 2021

Naša malá hrozne plakávala každý večer už sme nevedeli čo s ňou a mala 3 mesiace a jeden týždeň keď jej vykukol prvý zúbok.