Vyrážka ako štípanec

gemelos
17. dec 2018

Prosím Vás nestretli ste sa niekto s týmto? Malá má 20 mesiacov a už asi týždeň sa jej minimálne 1x za deň na tvári vytvorí vyrážka, niekedy viac na tvári niekde alebo aj na krku už mala, niekedy len 1-2, niekedy viac pokope, čo vyzerajú ako štipanec od komára. Vôbec neviem čo to je. Zmizne to tak do pol hodiny same, je to červené, v strede biele vypuklé, presne ako od komára. Robí sa jej to už cca týžden úplne každý den a hned mizne. A je jedno či sme doma, alebo na návšteve, je jedno čo predtým zjedla..napr. dnes ráno nejedla ešte nič a urobilo sa jej to.

gemelos
autor
17. dec 2018
saraz
17. dec 2018

môj syn mal tiež presne take, u neho to bola alergia na vajicka, tiež ho to svrbelo.

saraz
17. dec 2018

Tiež som hľadala, čo ho mohlo poštípať, ale až keď sa mi cely vyhodil z vajíčka a vyšla mu pozitívna alergia, vtedy som si to uvedomila z čoho sa mu to robilo.

saraz
17. dec 2018

este som zabudla napisať, to čo sa robí synovi sa volá žihľavka - alergicka reakcia

katarinamarkova
17. dec 2018

@gemelos jednoznacne alergia na niečo....musis nájsť pojitko......jedlo?zviera?prach?avivaz?

gemelos
autor
18. dec 2018

Ju to ale nesvrbí a urobí sa jej to hocikedy, nie po zjedení potraviny len, aj nalačno. Tu som sa ale dočítala, že to môže byť "len" vírus, ktorý odznie.. Tak uvidím. Lebo je pravda, že je nachladnutá a soplíky má..tak možno aj toto sa pridružilo.
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vyrazky-ktore-sa-nahle-objavia-a-do-10-minut-miznu/