Svrbenie tváre u štvorročného chlapca

avotalip
29. jan 2014

ahojte, mám syna, ktorého už týžden svrbí pokožka hlavy, tváre, krku, občas aj ruky, hrudník. Po miernom pošúchaní alebo poškriabaní mu pokožka prehnane sčervenie a vytvorí sa biela vyrážka, ktorá do pol hodinky zmizne. Nestretli ste sa s niečim podobným?

luba28
29. jan 2014

@avotalip nepoznam to,ale moze to byt nejaka reakcia z jedla,korenia,soli,prasku na pranie,....atd.....skus mu dat fenistil kvapky ci to neprejde,...

aristka
29. jan 2014

to by som riešila s dr. vyšetrí tj tvoje dieťa vidí ,urobí odbery ak bude treba a duplom ak je to je to týždeň trvajúci problém ..fenistil môže byť len záplata ,ktorá nevyrieši podstatu prečo sa to deje a či je to vôbec alerg.záležitosť...

m_ij_ka
29. jan 2014

@avotalip netuším čo by to mohlo byť. Rozhodne choď k lekárovi so synom, nech mu spravia vyšetrenia , zoberú krv a uvidíš čo ti poradí lekár 😉

avotalip
autor
29. jan 2014

tiež by som bola zato aby sa zistila príčina, momentálne berie lieky lebo má zápal stredného ucha, lenže to svrbenie začalo pár dní predtým ako začal lieky užívať. bola som s ním u lekárky, tá povedala že z liekov a ucha to určite nemá a nedala mu nič.... bola som s ním v pondelok. ak mu to neprejde tak určite pôjdem v piatok opäť, ale chcela by som dopredu vedieť čo to môže byť, na internete som nič nenašla.... myslím si že z prachu to nemá používam Lovelu, a do jedálnička som nič nezvyčajné nepridala... tak neviem...

aristka
30. jan 2014

@avotalip kto videl ti malého orl lekár ,alebo ti dala lieky ona .....či nie je možná spojitosť uška a čo sa deje s tváričkou...určite to doriešiť a nedaj sa odbiť ,ak povie nič nech ťa pošle aj dermatologičke....

avotalip
autor
30. jan 2014

@aristka orl lekár dal lieky, a dva dni nato som išla za našou doktorkou, ta povedala že s liekmi a uškom to nesúvisí. zajtra ideme ušnému, skúsim sa opýtať aj toho a zrejme zájdem opäť za tou našou doktorkou, pretože mu to neprechádza. Tak hádam zajtra budem múdrejšia... na internete som nič nenašla....

aristka
30. jan 2014

@avotalip určite ho poinformuj ,lebo ako píšeš je to okolo času ako mu začalo uško a začal brať lieky na uško ...súvis môže aj nemusí byť ,ale za opýtanie to stojí a súvis nech sa vylúči ...

avotalip
autor
31. jan 2014

vraj to je z liekov, tak uvidíme o pár dní, či to prejde...