Vyrážky na rukách a nohách

slavkavan
19. apr 2013

ahojte maminky, neviete nám prosím pomôcť?
malý má 9 mesiacov, začalo sa to malými červenými vyrážkami okolo plienky na zadočku, ale z vonkajšej strany plienky, podstate už na stehne. natierala som najprv sudocremom a potom imunoglucamom. nepomohlo a tie vyrážky sa tak zliali do veľkého červeného fľaku. boli sme u lekárky - dala mu pityol a vyrážky sa medzitým rozšírili aj na nohy a ruky, troška na líčka- sú také malé červené a vystupujúce vyrážky. zrejme nesvrbia, lebo malý si to neškriabe. teploty nemá žiadne. boli sme už aj u kožnej, lebo detskej lek. sa to nezdalo, tá nám dala fenistil kvapky a tekutý pýder. už som natierala 3 dni, ale vyrážky neustupujú, niekde aj pribudli... dala aj nejakú robenú mastičku, ktoru som dala dnes prvý krát, ale neviem, či pomôže.... myslím, že tiež len hádala, povedala, že možno z gumičky z plienky.... ale začalo by to takto po toľkých mesiacoch? zmenila som už aj značku jednoráz. plienok, ale žiadna zmena...

varticek
19. apr 2013

@slavkavan Keď kožná tipovala z gumičky z plienky, asi jej to prišlo ako kontaktná alergia. Nemenila si prášok na pranie, alebo aviváž?

adkablatka80
19. apr 2013

ahoj, skus sa spytat v lekarni na holtov krem. My ho pouzivame sice na svrbive flaky tiez v oblasti plienky, ale mame aj na lickach drobne vyrazky a zabera to. Vela ludi to pouziva na rozne problemy. Urcite to neuskodi, nie su to ziadne kortikoidy, ktore nam aj nezaberali. A stoji len 1,13 eur. Drzim palce

slavkavan
autor
19. apr 2013

veď to, že ani prášok ani aviváž... pridala som do príkrmov hov. mäsko, ale len dva dni a to je už týž. a pol dozadu... ináč nič nové - ani jedlo, ani prášky, ani voda, čaje....
a tá alergia-nepoľavilo by to, ked už od pon. dávam fenistil a natierame?

varticek
19. apr 2013

Ak by to bola alergia a ten alergén by stále pôsobil, tak by nepoľavilo ani po liekoch. Inak, alergiu môžeš dostať kedykoľvek, môžeš 20 rokov používať jeden a ten istý krém a zrazu na neho dostať alergiu. Ja by som možno skúsila chvíľu vysadiť aviváž celkom a prať v niečom inom určenom na citlivú pokožku, aby sa vylúčila táto možnosť.

slavkavan
autor
19. apr 2013

periem len v lovele tekutej a aviváž nedávam, ale aj tak dakujem, budeme skúšať dalej :/