Vyšetrenie sluchu u trojročného dieťatka

janalv
30. mar 2016

Maminky, máte skúsenosti s vyšetrením sluchu u menších detičiek /3r./. Dcérka zrejme slabšie počuje na jedno uško, už pri narodení sa nepodarilo urobiť skríning sluchu. Detská lekárka nám odporučila vyšetrenie v Ba na detskej ORL klinike. Viete mi opísať, ako to prebieha, prípadne ak máte iné skúsenosti ako ste riešili,keď vaše dieťatko slabšie počulo, kde ste boli, aké vyšetrenia a pod. Ďakujem.

tecko28
30. mar 2016

@janalv to ta velmi neskoro poslala, ked uz skrining v porodnici nevysiel. ☹ Ak je porucha sluchu idealne je to riesit do 6 mesiacov veku dietata, pri nasom zdravotnictve to samozrejme trva dlhsie, vzdy sa dlho caka. Ja s malym beham uz od decembra a stale nevieme nic konkretne. Myslim, ze najprv by jej skusili urobit BERA vysetrenie a hlavne tympanometriu ci je cely prevodovy system ucha v poriadku. Ak cez BERU v poriadku prejde, tak super, ak nie nasleduje ASSR, to sa robi v celkovej anesteze (na Kramaroch), na Antolskej staci ak je dieta kludne. Ona je uz velka, mozno ani to by nebolo treba ak dokaze uz odpovedat co pocuje a co nie. Ak na druhe usko pocujej v pohode a rec je v poriadku-rozvija sa, tak to zdrave usko ju dokaze potiahnut a mozno jej nedaju nacuvatko

janalv
autor
30. mar 2016

@tecko28 Po narodení sme boli ešte zopár krát na kontrolných skríningoch, ale stále sa to nepodarilo. Potom nás poslali do krajskej nemocnice, ale ked som sa tam chcela objednať, tak sme nemali šťastie, bud mali voľno / vianoce/ alebo poruchu na prístroji. a ked sme už mali cca 5mesiacov, tak nám povedali, že už je "stará" na takéto vyšetrenie a treba počkať, kým bude staršia. tak sa teraz skúšam dozvedieť, čo nás vlastne čaká ako staršie detičky. Malá je ukecaná už od skorého veku, len sem-tam má problémy s niektorými slovíčkami. Máme odsledované, že počuje horšie len na jedno uško, k druhému /zdravému/si prikladá hracie hračky, aby lepšie počula.

tecko28
30. mar 2016

@janalv je super, ze ma apon jedno zdrave. vysetrovat ale budu zrejme obe. V 5mes uz bola stara? Mozno na OAE, ale je dost inych metod. Moj ma pol roka a ideme na ASSR, nech sa cim skor niekde pohneme. Neviem ci ste sa uz objednavali na tie Kramare, ale tiez je tam niekedy cakacka aj 2-3 mes

janalv
autor
30. mar 2016

@tecko28 zatiaľ sme nič neriešili, lebo máme druhé malé bábo a staršia dcérka je dosť na mňa naviazaná, takže ak by sme museli v nemocnici zostať, tak nech druhá dcérka je už staršia a samostatnejšia, aby bezo mňa vydržala 1-2dni. Zatiaľ sme to len tak predbežne preberali s našou detskou lekárkou a preto som založila aj túto diskusiu, aby som mala viac info o tom, čo nás čaká a ak sú nejaké iné možnosti, o ktorých vedia mamičky, ktoré si už tým prešli, aby som sa o tom dozvedela skôr, prípadne to mohla navrhnúť ako riešenie našej detskej lekárke. Budem vdačná za každú radu a skúsenosť.

tecko28
30. mar 2016

@janalv skuste este tu na MK skupinu Máme dieťa so sluchovým postihnutím , tam su aj maminy s vacsimi detmi nech vam napisu ako to u nich vysetruju

gviera
30. mar 2016

Už som písala svoju skúsenosť v tomto smere do jednej témy. Skús popozerať tu na MK podobné príspevky 🙂 🙂 🙂

janalv
autor
30. mar 2016

Ďakujem, skúsim pohľadať spomínané diskusie. 🙂

lennkka17
30. mar 2016

@janalv ak dieta nebude spolupracovat tak mu urobia vysetrenie sluchu v narkoze

janalv
autor
31. mar 2016

@lennkka17 Ved tomu by som sa rada vyhla.

tecko28
31. mar 2016

@janalv zavolajte si na Antolsku, tam robia bez narkozy a povedia vam ci sa to da aj pri 3 rocnom, ake maju skusenosti. Sestricky su tam velmi trpezlive

janalv
autor
31. mar 2016

@tecko28 super, vdaka za radu. Dnes som zistila, že na jednu súkromnú kliniku u nás v meste raz do týždňa chodí prednosta z ORL kliniky v BA / operácie a podobne/. Chcem im zavolať, či by bolo možné ísť k nemu na konzultáciu, myslím, že on je taký správne fundovaný odborník, čo nám poradí. aj ked zrejme je pre dospelákov a nechcem podceňovať ani našu detskú lekárku, ale myslím, že on by nám mohol poradiť ako odborník.

veveronika333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza187
22. jún 2020

@tecko28 prosím ťa nemôžeš ma pridať do spomínanej skupiny, neviem ju nájsť
Ďakujem

tecko28
22. jún 2020

@zuza187 na fb je skupina Dieťa s poruchou sluchu v ranom veku tam to "viac žije" https://www.facebook.com/groups/495174873926531/