Začervenané pohlavné orgány u chlapca

ingridka2708
27. nov 2012

Mile mamicky poradte mi.moj maly ma problem so zacervenanymi vajkami.nepomaha nam ani sudokrem ani imazol ani dokonca pitiol.prebalujem ho kazde dve hodiny a nepomaha stale chodi a trha sa za plienku asi ho to svrbi.uz neviem co mu mam na to dat.nasa pani doktrorka tvrdi ze ho neprebalujem casto a ze to ma zapareninu no moj laicky rozum hovori ze to zaparenina nieje.dakujem za rady

janulka_d
27. nov 2012

asi by som išla s tým ku kožnej doktorke,ja som mala z ničoho nič pred rokom červený fľak na dlani,ktorý ma svrbel a kožná zistila,že to sa mi urobila pleseň na ruke,zakázala mi máčať sa,nesmela som mať ani vlhké ruky a pol roka som si to natierala s masťou,potom to prešlo,radšej to nezanedbajte a neskúšajte už žiadne krémiky,lebo môžu mať aj opačný efekt 🙂

sasrnka
27. nov 2012

@ingridka2708 nepouzivat ziadne vlhke utierky, len cistu vodu, vzdy poriadne vysusit. Vzduch je najlepsi liecitel v takychto pripadoch 😉 Zmenit znacku plienok... To je prve, co ma napadlo. Inak potom uz len kozna.
Mimochodom, ja prebalujem vzdy, ked citim/ vidim, ze je maly pocikany. Neriad sa casom!

mata1001
27. nov 2012

urcite navstiv bud inu detsku dr alebo koznu...chuda male-ked ho to svrbi...treba mu pomoct...isla by som este dnes...

silviapb
27. nov 2012

ahoj no moze to bit alergia na plienku skus inu znacku (u nas to pomohlo)alebo na utierky kup bez parfemu a nedavaj mu na ne ziadne maste ale cisty olejcek bez parfemu alebo mu sprav kupel a daj tam par kvapiek olejceku tiez bez parfemu.a ak to nepomoze tak budes musiet nastivit alegologicku ak ti tvoja dr.nepomoze ☹ vela stastia

ema13
27. nov 2012

@ingridka2708 Ahoj, ja nieco podobne riesim s dcerkou posledny tyzden a pol. Najprv sa jej na cikuske objavili ruzove akoby vyrazticky (neviem to presne popisat) a potom sa zacali sirit po cikuske a troska na stehienka. Zmenilo to farbu na cervenu a navyse to tiez malu svrbelo. Detska nam povedala, ze to vyzera na kvasinkovy povod. Dala nam Imazol (natierat 2x denne tenku vrstvu) a potom pri prebalovani hrubu vrstvu ineho kremiku, ktory pouzivame(davam Bepanthen). Na svrbenie sme dostali Fenistil kvapky (3x denne 7 kvapiek a svrbenie prestalo). Okrem toho nam odporucila svietit na tie miesta biolampou. A ked som sa opytala na pricinu, povedala ze "teplo, vlhko, sladke". Ide to dole pomaly a ked sa nejake miestecko vylieci, inde sa objavia nove vyrazticky...ale bojujeme dalej. A suhlasim s vymienanim plienok tak casto, ako to dieta potrebuje a pripadne zmenit druh plienok. My pouzivame aj latkovky a prilezitostne jednorazovky. A umyvam ju pri prebalovani len cistou vodou (sprcha), ziadne vlhcene obrusky, ani ina kozmetika. A ked to nebude pomahat, pripadne zbehneme aj ku koznej.

andrejka1983
27. nov 2012

@ingridka2708 ahoj,ja by som začala tým že by som ho nechávala častejšie bez plienok,nech sa vyvetrá ,vzduch je najlepšé liečitel. nepoužívat vlhčene utierky a po kakani a cikani ho oplachnut pod cistou vodou a utriet do sucha a nemastit....a ked tak s tým imazolom ale nedavat hned plienku nechat aspon 10 min trošku na vzduchu....a ked budeš kupat tak skus mu naliat do vaničky repík.....vieš on može mat aj nejaku alergiu na niečo a repik stahuje ekzemy 🙂

ingridka2708
autor
27. nov 2012

@mata1001 bola som dnes u koznej no odbili ma ze bud zaplatim prednostne 7eur alebo az 10.12 by ma mohla objednat ale nezarucuje ze ma stihne v ten den zobrat no skoda slov na nase zdravotnictvo

ingridka2708
autor
27. nov 2012

@ema13 ahoj vies ze to co popisujes mi mame asi to iste bo aj mi sme mali na cikaciku najprv malicke vyrazticky a potom sa posunuli na stehienka no dakedy tie fliaciky ustupia a dakedy sa mu vyderu na povrch no otazka dvoch troch dni a je to prec a potom zas

ingridka2708
autor
27. nov 2012

maminky zatial vam velmi pekne dakujem za vase rady vazim si to a pokusime sa to nejak vyliecit 🙂

xlucia
27. nov 2012

@ingridka2708 umy cistou vodou a natri jemne canestenom.

silviapb
27. nov 2012

@ingridka2708 no ved pre to tu diskutujeme ked nam nepomoze zdravotnictvo ☹ tak si poradime navzajom 🙂

ema13
27. nov 2012

@ingridka2708 no asi ano. Ja som z toho celkom prekvapena. Taka mala a uz kvasinky? A pritom ju umyvam a prebalujem ako aj predtym, nepouzivam zbytocnu chemiu a sladkosti mala este nejedla. A doteraz je len biele jogurty a sladke ma iba v podobe ovocia a sem-tam kusok ovocneho kolaca. No som zvedava, ako sa to bude vyvijat. keby som mala nieco nove, dam ti vediet.

ingridka2708
autor
27. nov 2012

@ema13 dobre urcite mi daj vediet zatial dakujem za radu

modrofuzik11
27. nov 2012

hmm, nam na zapareniny pomaha bepanthen a vzdy do sucha sucha vyutierat. ak je to vsak take akutne, ako pises, tiez by som radsej isla ku lekarovi, ktory dokaze posudit dany postih na odbornej urovni.

kociskova
27. nov 2012

@xlucia canesten je minimálne tuším od 12 rokov

renab
27. nov 2012

súhlasím so @sasrnka, a možno by som chvíľu skúsila látkové plienky.

visage1974
28. nov 2012

skúsila by som vymeniť značku plienok a umyvat v čistej vode.

xlucia
28. nov 2012

@kociskova na zapareniny ho moze daj aj malemu dietatu na nevyhnutnu plochu. moj ho mal ako 5 mesacny a overovala som si to v porodnici

mata1001
28. nov 2012

@ingridka2708 tak toto som zazila aj ja...sestra mi povedala ze volny termin maju az o tyzden.a ani zaplatit som si nemohla prednostne....a ja ze ci nepozna nejaku inu koznu lekarku ze pojdem tam a ona mi povedala ze ,,jeeej pockajte dnes tu mam jeden volny termin na 10.30h,,no ked islo o prachy tak hned mi tam jeden cas nasla..zaujimave...ja som potom aj muzovi hovorila ze keby ma nezobrala tak ja tyzden urcite necakam ale odisla by som do Sale alebo Trnavy to je jedno...aj keby som musela zaplatit ale zdravie mojho syna je prvorade...inak nechapem preco u nas nie je detska kozna,iba pre dospelych ktora berie dospelych spolu s detmi...je to chore...ako vsetko v tomto state...no a podarilo sa ti zohnat inu dr?alebo si bola u detskej?

ingridka2708
autor
28. nov 2012

no uz potom iba v mikulasi bo v lipt.hradku je len jedna a bola som u detskej ta mi dala imazol a zmenila som vcera plienky tak uz spal celu noc mozno to bolo tymi plenami chodim ho zakazdym razom prebalovania sprchovat a natieram kalciovkou,imazolom a jedna mamicka mi poradila opthalmoazulen tak skusim tym.uvidim potom napisem ze ako

mata1001
28. nov 2012

@ingridka2708 len nemiesaj vsetky masti dokopy...lebo to nerobi dobrotu...skus pouzivat len jednu par dni...ked to neprestane tak pouzi druhu alebo chod naspat k dr....inak aj moj maly mal cervene pupaciky medzi nohami(tam kde je gumicka od slipkov) a dr mi dala imazol.nam pomohol.mala som ho natierat 2x denne - pred natretim poumyvat cistou vodou.zmizlo to za par dni...

rebroza
10. dec 2012

ahoj. ja mam trochu iny problem, ale tema sedi...
moj syn ma uz cez 4 roky. vsimla som si, ze uz nejaky cas ma cerveny flak na pipikovi. ani sa nezmensuje, ani nezvacsuje. vyzera to ako daky ekzem (len nemam s ekzemami skusenosti, tak len odhadujem). syn sa na to nestazuje, nesvrbi ho to. mate niekto takuto skusenost?

jarmillka
12. dec 2012

@rebroza ahoj..moj maly ked mal začervenane miesto, stale som mu to natrela Ophthalmo-Framykoinom a bolo dobre..

rebroza
12. dec 2012

@jarmillka a nie je Opthalmo-Framykoin na oci? i ked zasa aj je dost jemny na oci, tak na ostatne asi tiez. dakujem. skusim.

jarmillka
12. dec 2012

@rebroza ano ano, je to do oči..presne tak, ved ked sa to može davat do oka, tak na pokožku to neuškodi..sice je to antibiotikum ale stačilo mi raz natriet a hned to preslo..

jarmillka
12. dec 2012

@rebroza a poradila mi to jedna zdravotna sestra..maly mal zrastenu predkožku a robili mu zákrok..vtedy som mu to dala prvy krat koli prípadnej infekcii..a odvtedy ked sa raz za čas niečo vyskytne, tak davam len to..

ducci
17. dec 2012

nam na vyrazky ci suche miesta velmi pomaha bepanthen.. samozrejme pri zapareninach caste menenie plienkov, prip. ak je teplo (co tedaz bohuzial ani nahodou neni 🙂 tak som malu nechavala behat s holou ritkou. a umyvanie cistou vodou. ak vsak tieto opatrenia nepomahaju tak fakt k doktorke.

miasun
24. jan 2016

@ingridka2708 ahoj, mozem sa opytat či ste nakoniec zistili čo to bolo? Mame zrejme rovnaky probleem .dakujem

elacarazedo
28. apr 2016

ahojte, moj maly ma cerveny pipik, najprv som si myslela ze ma suchsiu pokozku a rozskriabal sa ale je to skaredsie , ani sa stastazuje ze ho nieco boli, nejaka rada?

miasun
28. apr 2016

Nam pomohol sudocrem, stale sme natierali a dobre bolo potom