Čo ste dávali deťom na zapareniny?

dovidopp
8. aug 2022

Mamičky čo ste dávali detickam na zapareniny skúsila som už všetko a nepomáha nič aj plienky som menila skúšala som rybaciu masu sudokrem a Nič aj vetrame zadoček prebalujem každá 2/3 hodiny

karhu
8. aug 2022

omyt vodou, jemnucke mydielko, alebo i bez, osusit, vetrat par hodin vkuse..dat bavlnene gate bez plienky a pod neho nepremokavu plachtu, podlozku

tina_tar
8. aug 2022

@dovidopp dookola vetrať čo najviac to ide a keď mi už nezaberá nič tak Neo pythiol zaberie vždy. Raz mal syn ale fakt extrém nešlo to vyliečiť ničím a pomohla až kožná. Držím palce, je to niekedy riadna skúška nervov

janana2000
8. aug 2022

@dovidopp Aloe vera balzam na pery od forever... Nam pomohlo výrazne na zapareniny

ildiko36
8. aug 2022

@dovidopp za mna len pythiol, mam 3deti a to zabralo hned po prvom použití, da sa kúpiť v lekarni.

viestta
8. aug 2022

Vylúčiť vlhčené utierky, pri každom prebaľovanie umyť cistou vodou, ak nie je voda, tak namočenou zinkou. Vetrať koľko sa dá. Pityol je dobrý, pretože obsahuje protizápalové látky. Ten klasický od zentivy

nikpa
8. aug 2022

@dovidopp po stolici umývať pod tečúcou vodou s detským jemným mydlom, žiadne vlhčené. Keď už sú zapareniny červené a mokvave, veľmi pomáha kúpeľ v hypermangane. Skús imazol, je silnejší ako ostatné voľnopredajné maste, keď nezaberie, smer kožná.

tara42
8. aug 2022

@dovidopp nam na zapareniny pomohol len Neo Phytiol. Nepouzivala som ho pravidelne, max 5x za dva roky. Potom som presla opat na sudocrem.

annnna18
8. aug 2022

Pythiol top 🙏

riskoh
8. aug 2022

Umývať len vodou,bepanthen baby

mercy13
8. aug 2022

Aj my sme mali hroznu zapareninu, ked malý hnačkoval, pomohla nam kombinacia phytiol, imazol, hypermangan

vreckovka2
8. aug 2022

@dovidopp ak to mal akutne - umyvat len cistou vodou povas dna, vysusit, vetrat. Pripadne natriet jemne krem od alteya. Zmena plienok na eko. Vecer umyt mydlom a imazol natriet. Ked uz bolo ok vsetko, tak umyvanie, vetranie a plienky rovnako. Natieram vsak len na noc jemne bepanthen baby. U nas zabralo len toto a viac zaparenina nebola.

mamabudiakova
8. aug 2022

Ahoj, synovi nezabral sudocrem, bepanthen, ani pasta s rybím olejom a vadila väčšina plienok. Používame nechtikový krém proti zapareninám od Weledy a na umývanie Biodermu ABCDerm. Zabral nám pri akýchkoľvek zapareninách, či to bolo pri hnačke, alebo keď išli zúbky. A veľmi dobre pomáha aj kúpeľ v repíku. Treba vynechať všetky druhy vlhčených útierok. Umývaj zadoček pod vodou, čo najčastejšie a nechaj dieťatko voľne bez plienok cez deň.

dominika7990
8. aug 2022

@dovidopp Ja ešte skúšam framykoin vždy. Dcére napríklad vždy červene krásne vyliecilo. Ak nezaberie napísať kožnej email alebo ísť rovno k nej. Mala som so synom raz to iste. Absolútne nič nezaberalo (skúšala som biodermu na rit, sudokrem, imazol, rybaciu mast, framykoin) . Ona mu poslala online masť na predpis a bum na druhý deň (po 3.natreti) už o 80% krajšia riť.

laura164
9. aug 2022

Nám pomohol iba fungucidin z lekárne, nič iné nepomáhalo

ivanka12311
9. aug 2022

Imazol krém pasta...asi najlepšie na zapareniny👌

mamkalentedkova
9. aug 2022

Za mňa tiež phytiol ..v decembri,keď sme.mali covid ,malinká strašne hnačkovala ,riťku mala úplne červenú ,phytiol zabral hneď .Inak ako radia baby vyššie ..čistá voda ,žiadne obrúsky ,čo najviac vetrať a švagriná používa aj látkové plienocky ,keď je zle ☺️