Zachádzanie sa pri každom väčšom plači

nelinka0401
7. feb 2012

ahojte baby.mám taký problém.malý sa mi začal asi tak pred pol rokom zachádzať.začalo to ked bol chorý a zvracal.odvtedy pri každom väčšom plači až omodrie.vždy ma chytí taká panika.niekedy ani fuknutie do tváričky nepomôže.už ho musím aj otáčať dolu hlavou.máte s tým niektorá nejaké skúsenosti a overené praktiky? dakujem za každú radu

nelinka0401
autor
8. feb 2012

baby,no nemáte s tým nejaké skúsenosti?

gabuci
8. feb 2012

mne moja mladšia to robila ,asi tak po roka či 7 mesiacov mala,bola na prebalovacom pulte,neľúbilo sa jej ,že ju prebaľujem,pod nosom mala všetko,aj pery fialové a prestala mi aj plakať.Párkrát sa to stalo,hned som povedala pediatrovi,pozreli nám dokonca aj srdiečko ale nič.Tak aj kardiolog povedal,že na to že je ešte maličká veľmi tá slečinka vie sa jedovať až až.Aby som ju zdvihla,pohladkala po chrbte,alebo tak trocha pobuchala po chrbte a potom mi začala revať..alebo naopak tak revala až z toho omodrela,že trocha vodičky jej na tvár aby sa spamätala,bol to hotový horor po istom čase s tým už prestala ked už bola rozumnejšia /o pár mesiacov/a vedela,že aj tak nebude mať všetko po vôli.Dokonca sesternica už mala dcérku tak 3-4 ročnu?Tak revala,už sa nevedela nadýchnuť poriadne,ani fuknutie do tváre nič,tak ako posledná možnosť ju obliala s vodičkou z pohára v kuchyni po tvári no to pomohlo.Je to trošku drastické ale aj podľa lekára sa spamätala...Ja neviem ako vlastne vedia byť také tie deti...toľko hnevu tvrdohlavosti v sebe mať. 😉

nelinka0401
autor
8. feb 2012

@gabuci no ved to.on sa mi zachádza z plaču.ked sa mu niečo nepáči alebo mu niečo zoberiem hned spustí rev a už aj ofialovie mu celá pusa.aj ja mu fúkam do tváričky.vodu som ešte neskúšala.pediatričke som to vravela.ked sme boli na štepenie som jej hovorila,že sa zachádza.aj ona mu fúkala do tváričky.normálne mám paniku ked máme ísť niekam dr.neviem,čo bude robiť ked mu budú brať krv.. ☹

lukajdik
9. feb 2012

mne sa Kubko zacal zachadzat ked mal 8 mesiacov,v noci sa zobudil a plakal tak ze zmodrel, pomohlo fuknutie do tvaricky, potom sa zachadzal ked sa mu nieco nepacilo, alebo ked bol velmi unaveny ,boli sme aj na neurologii,aj na kardiologii a vsade boli vysledky dobre. Poradili mi nestresovat ,aj ked to bol hrozny pohlad, fuknut do tvaricky, alebo obliat troskou vody, nam vzdy pomohlo fuknutie. Naposledy sa zasiel u doktorky pri ockovani v oktobri a odvtedy je pokoj. Uz to nerobi ani ked mu nieco nedam, poplace si ale zachadzanie preslo, zevraj z toho deti vyrastu, tak snad ... 😒 😒

silvijanka
9. feb 2012

Kočky tak na toto nespomínam rada.Moja Saška sa mi zachádzala ked bola unavená,alebo som jej neurobila po vôli.Ale až tak,že dokonca odpadla.Hlavné je nepanikáriť,ak sa dieťatko nemôže nadýchnuť,kludne zobrať na ruky,pod lopatkami ju stlačiť,to ju donúti sa nadýchnuť.Hlavné je nekričať,netriasť s dieťatkom.U nás nezaberalo ani fúkanie do tváre,ani voda.Vámpoviem,že ked som len mala podozrenie že ide revať,krvi by ste sa vo mne nedorezali.Doktor povedal,že z toho vyrastie,chvala bohu mal pravdu.

nelinka0401
autor
13. feb 2012

@silvijanka no tak to dúfam,že z toho čím skôr vyrastie.no ja som zažila pred dvomi dňami inú noc 😒 malý ma my zašiel v noci len sa zobudil začal strašne plakať...a potom nič...len čo som k nemu dobehla a hned najbižšie do kuchyne.chcela som ho už pprskať s vodou a vtedy sa nadýchol..no do rána som oko nezažmúrila...neviem,či sa mu niečo nesnívalo alebo tie jasenká ho dolia.vždy sa mi zašiel len cez deň ked sa jedoval.ale toto...

nelinka0401
autor
13. feb 2012

@lukajdik no aj ja sa chystám v piatok na očkovanie..ked mal 15 mesiacov sme nestihli pre jeho časté choroby..no dúfam,že sa mi tam nezajde 😒

evala777
13. feb 2012

mne sa malý začal zachádzať asi ked mal pol roka, stávalo sa to pravidelne, ked som to spomenula pri kontrole pediatričke, tak mi vravela, len nepanikárte, na toto žiadne dieťa ešte neumrelo, pretože pud sebazáchovy je u deti veľmi silný. Ked som jej oponovala, že bol celý modrý, tak ma len upokojila, že sa nemusím báť, stačí fúknuť do tváričky poprípade stlačiť bruško v miestach tesne pod hrudným košom, a hlavne zachovať kľud, že by sme sa čudovali ako si vedia malé deti dosiahnuť svoje. A v podstate mala pravdu, ked sa to u nás opakovalo, tak som si naoko prestala malého akože všímať (samozrejme že som ho pozorovala, a niekedy som mala aj riadny strach) a prestal s tým. Teraz má malý štyri roky a stane sa mu to už len výnimočne a sú to fakt len prípady, ked sa veľmi ľútostivo rozplače, napr. ked sa udrie alebo tak. takže len žiadnu paniku a oni z toho vyrastú 😉 🙂

xxmargaretka
13. feb 2012

ahojte..
tak s tymto mam skusenosti viac nez dost ☹
anicka to robievala ked ju nieco bolelo..prvy krat mohla mat 2-3mesiace a pri poslednom mala nieco cez 4,5r..
zo zaciatku stacilo fuknut,potom som musela uz oblievat a ku koncu nepomohlo uz nic-som ju dala dole hlavou a modlila sa aby sa prebrala..
vsetky vysetrenia dopadli dobre a neurologicka mi povedala,ze do 5r sa vyvija nervova sustava takze je to normalne a,ze ju mam dat lahnut na zem,ze do 2min sa preberie..

nelinka0401
autor
13. feb 2012

@xxmargaretka
@evala777 no ona sa to lahko povie,že nepanikárte.. 😒 aj dr.mu raz fukala do tváre čo sa bála,že sa malý zajde..ale vtedy sa ešte nezachádzal.že do 5 rokov?? to fakt?už len si na to zvyknúť.ale vždy sa zlaknem ked zostane ticho ked plače..niekedy sa aj pár dní nezajde a niekedy aj 5 krát za deň.

xxmargaretka
13. feb 2012

no prave lahko sa to povie,ale neviem si predstavit,ze by som ju dala lahnut a cakala 2min co bude..nastastie to uz mame za sebou-teda dufam..

anavila
13. feb 2012

@nelinka0401 ahoj..moj Misko to tiez robí, ma dva roky. On ked sa narodil, tak mal tzv. modru masku, trocha sa asi pridusil, tak si myslim ze to z toho ma,ale to si len myslim, vobec to nemusí mať s tým súvis. Fukanie tiež nepomáha, manžel mu dvihne ruky, keď sa zajde. No to sú najdlhšie sekundy kym to prejde. Hrôza. No ale treba dúfať, že z toho vyrastú. 😵

nelinka0401
autor
13. feb 2012

@anavila aj malý ked sa narodil tak bol taký farebný 😀 ale to mal potom vysokú žltačku z toho.to mi dr.povedala až ked mu z tváre žltačka prešla a vyšla mu na telíčko.ale tam bol fakt žltý.až pod lampu sme museli ísť na 2 dni.dvíhať ruky som mu neskúšala,to mu pomáha?aj u nás už to fúkanie nejako moc nepomáha.

lubinka26
13. feb 2012

aj moja to robi 😒 Ked sa to stalo prvykrat, myslela som, ze zosaliem. revala som este asi hodinu a nevedela som sa z toho spamat. nevedela som este u fukani do tvaricky, mala zmodrela a upadala do bezvedomia. sem-tam sa jej to este stane, ale zatial fukanie pomaha, chvalabohu. nech je to uz prec...

nelinka0401
autor
13. feb 2012

@lubinka26 😒 no neviem si predstaviť,čo by som robila keby mi odpadne.a potom,čo??sama sa prebrala alebo ako?pre prípad keby sa to stalo aj nám aby som vedela,čo mám robiť.u nás zaberá fuknutie..a ked ani nie to tak som ho musela pretočiť dolu hlavou a vtedy sa nadýchol

evala777
14. feb 2012

@nelinka0401 ved ja viem, že sa to ľahko povie, ja tiež doteraz trpnem, ked sa rozplače a ostane ticho ale snažím sa navonok zostať pokojná a nepanikáriť, roztrasiem sa až potom ked už je dobre 😒

nelinka0401
autor
14. feb 2012

@evala777 no ved to,teoria je iná ale ked to máš zaviesť do praxe,už to také jednoduché nieje.myslím ten pokoj.ale tiež ked vidím ako len vychychuje a prekláňa se,nie je mi všetko jedno 😒

erika160669822
4. mar 2012

aj moj maly no teda uz prostredny syn teraz ma 17 sa od pol roka zachadzal a doktor mi vtedy kazal ho nechat tak ze ved on sa nadychne no hovby ale to trvalo kym sa nadychol.Tak som s nim bola tiez na neurologii a tam mi povedala tiez obliat trochou vody alebo hodit na zem pokrievku tak my sme pouzivali vodu alebo caj co sme prave mali po ruke.Zachadzal sa do 4 rokov ale to uz tak ze hral divadlo akoze sa zachadza tak som mu vdry NADYCHNI SA LEBO TI TAKU SLAHNEM ze hned sa vedel nadychnut tak uz som vedela ze to na mna hra.Teraz je z neho velmi dobry student a hlavne mily a citlivy chalan.

nelinka0401
autor
6. mar 2012

@erika160669822 mne sa zdá,že to malý už robí pomenej..nie tak často.len najhoršie je ked sa mi zajde v noci.aj tútú noc začal z ničoho nič plakať .ledva sa nadýchol.už som chcela ísť poprskať vodou..no samé horory zažívam ☹

erika160669822
6. mar 2012

nikdy necakaj na to kedy sa sam nadychne zajde sa oprskaj ak mu to pomoze.Vela strachu som zazivala aj ja.Nikde som ho s nikym sameho nepustala lebo som sa bala ze mu nebudu vediet pomoct.Boli to tazke casy.

nelinka0401
autor
6. mar 2012

@erika160669822 no ved to.oprskám ho.nemôžem ho nikomu dať.každý sa bojí,že čo ak začne plakať a zajde sa mu.

erika160669822
6. mar 2012

ja som to mala asi do 4 rokov vas to snad prejde skor.

nelinka0401
autor
6. mar 2012

@erika160669822 jaj..kto to tak dlho vydrží??? 😒

erika160669822
6. mar 2012

@nelinka0401 vase malinke to tak dlho vydrzi.

ella_joy
24. máj 2012

Ahojte, aj moj maly (14m) to ma, ale dnes ma vystrasil, ako fuknutie funguje ked je na zaciatku, ale tak sa mi vytocil,ze ho hodilo dozadu a bol handrova baba, fukat som mohla kolko som chcela, nohy sa mi podlamovali, nejak som ho prebrala,ale vobec sa mi nepaci, cakat ci sa preberie sam..mozete mi poradit okrem fukania a vodicky do tvare este nieco, co Vam zaberalo? Velka vdaka!

nelinka0401
autor
28. máj 2012

@ella_joy ahoj.mne to malý už tak často nerobí.Chvalabohu.ale tiež hned omodrie a fuknutie nepomôže.ja ho poprskám vodou ale niekedy stačilo si ho aj pritisnúť a čičíkať.ale raz so ho musela normálne otočiť dolu hlavou.aj teraz pri najmenšom náznaku plaču už aj stojím pri ňom a čakám ako to bude pokračovať ☹ ale už to zvláda lepšie.teraz sme boli týžden v nemocnici a tam mal veru stále dôvod na zachádzanie sa a ani raz sa nezašiel.denne mu brali krv

ella_joy
30. máj 2012

@nelinka0401 supis,tak pomale zlepsenia. U nas naopak, maval to tak raz za mesiac, a teraz pomaly kazdy tyzden 2x...,snad sa intenzita nezvysi... 😨 Vacsinou potom ho taha na spanie, ako chapem, ze ma menej kyslika, a je ospanlivy, ale on mi zachrni, ho musim budit..najhorsie je to,ked to robi von, ked to vidia ine matky, tak len krutia hlavou, asi vyzeram jak krkavcia mat...blbe mi je vysvetlovat,kazdej kazdykrat, ze proste sa zachadza,lebo nie je po jeho...ja som robila to iste..mama ma z toho dostala tym, ze ma strasila,ze ma splachne do WC a budem plavat s potkanmi.. 😀

nelinka0401
autor
1. jún 2012

@ella_joy tak držím palce aby vám to čím skôr prešlo.jedna baba tu písala,že to môže trvať aj do 5.rokov.tie,čo to nezažili,tak nevedia aký je to pocit ked ti dieťa na rukách modrie a odpadáva 😢 ale tie,čo to poznajú určite nebudú krútiť hlavou.aj ja som sa bála,že čo spravím ak mi to urobí vonku..myslela som si,že budem musieť nosiť flašku s vodou a hned o ošpliechať 😖

ematko29
3. jún 2012

ahojte až teraz som našla túto tému,moja nelinka sa mi zachádza od svojich 9mesiacov.s prestávkami.boli sme aj na neurologii aj na kardiologii apovvedali,že z toho vyrastie.teraz má už 3roky a pol roka mala pauzu avčera zase ☹ ja už nechápem ako mám dať také dieťa do škôlky ?to sa proste nedá,peniažky nám treba ale ju nemôžem nechať okrem manžela nikomu.zmodrie mi tak aprestane dychať ,že jej musím kusnuť do líčka avtedy sa preberie ☹

ematko29
3. jún 2012

@ella_joy no ja ju kusnem do líčka avlebo ju šťípem ,ale neviem ako pojdem do práce 😢 co ste vy robili ako ste sli do roboty?ale pozerám ,že všetky máte mensie deticky ako ja