Zaležaná hlavička u dvojmesačného bábätka

7. jan 2022

Damy potrebujem poradiť. Mám doma bábo 2 mesačné. Snažíme sa polohovať, ale stále sa mrví, trošku vidno zaležanie. Už mám vankúšik proti preležaniu objednaný. Máte s ním skúsenosť? Pomôže to ešte? Do ktorého mesiaca sa hlavička formuje? Máte ešte nejaké tipy? Ďakujem za každú odpoveď

es2021
7. jan 2022

Na to je este urcite cas aby sa to upravilo.. poradte sa s doktorkou na poradni

im709vf
7. jan 2022

Môj mal fest zlezanu hlavičku, ešte ako polročný to bolo vidno.. mal totižto torticollis a v noci si sám stále pretocil hlavičku na stranu, ktorú chcel on.. teraz ma 4 roky, a hlavičku ma krásnu 🥰

medeaa
7. jan 2022

aj moj mal zlezanu, mierny torticolis. Polohovi sme kedy sa len dalo, aj vankusik sme pouzivali a upravilo sa to. Tiez vracal hlavicku na tu svoju pohodlnejsiu stranu, ale ked spinkal tvrdo, vtedy sme napolohovali a vypodlozili aby ju hned nepretocil.

kacena4
7. jan 2022

neboj v roku este nie je uzatvorena fontanela a zrastene lebecne svi mozete "napravovat" casu mate dost ak je len trosicka je to esteticke vlasky prekryju

majo_majo
7. jan 2022

Naša mala zležanú hlavu a stále u na sú doktorky hustili že treba tú helmu lebo sa to nenapraví , ale keď sme sa rozprávali s ľuďmi čo s tým mali skúsenosť tak sa nám tá helma nepozdávala. Nakoniec sa to začalo napravovat , keď už nelezala nachrbte. Treba jej postaviť hračky aby sa za ňou otáčala. Alebo ju podľahnúť tak aby sa otáčala za vami na tú nezležanú stranu. Ale museli sme pre istotu ísť neurologičke na ultrazvuk. Dnes nieje nič vidieť 👍

bubik6x
8. jan 2022

Ja som používala tento, pretože dcéra spala len na jednej strane, nech som ju akokoľvek uložila aj tak sa otočila, a s týmto vankúšom sa jej to už nepodarilo, a do dvoch mesiacov mala už krásne vyformovanu hlavičku