Zaparenina u 8-mesačnej

22. feb 2024

Ahojte prosim o radu uz sme s manzelom zufali. Nasa mala ma 8 mesiacov a obcas sa jej toto spravi na zadocku nevieme ci je to zaparenina alebo to ma z agresivnejsieho hovienka. Prebalujeme casto,vetrame zadocek skusali sme rozne kremy Bepanten, Sudocrem,Rybiu mast, mast od Bebelo proti zapareninam aj detsky zasyp. Po kazdej stolici umyvame zadocek. Vzdy sa jej to zahoji ked striedame krem ale zasa sa jej to spravi po case. Neviete mi s tymto prosim poradit?

zuzkaa1991
22. feb 2024

Opýtať od detskej imazol ak mala naznak hned som namastila malej ;) a pouzivame doteraz a to ma.6r ak náhodou sa jej objavi nieco n zadocku
Skusit zmenit plienky aj to moze sposobivat co mamicky zvyknu pisat my sme použivali DADA viac.priedusne boli;)

kk77
22. feb 2024

Ahoj, nejdu jej zubky? Vtedy byva takato agresivna stolica. Kazdopadne synovi pri takychto zapareninach pomahal kupel v repiku, normalne posadit do lavora, trosku sa vymachat, pohrat, potom jemne osusit, pozor nie suchanim, ale pritlacanim a pouzit Imazol krempastu. Pozor je aj Imazol Plus a to nie je to iste.

kk77
22. feb 2024

Imazol krempasta je volnopredajna mast.

sejbipi
22. feb 2024

Nám tiež pomohol vždy len imazol

enoula
22. feb 2024

Aj spiridea je fajn, mozno skor ako prevencia, aby ten krém chranil pokožku, bola tam ochranna vrstva a nie až nasledne riešiť dosledky...

zuzkaa1991
22. feb 2024

@kk77 fakt som nevedela kedze naposledy tiez mi predpisala detska ked som žiadala

paulahr
22. feb 2024

Nám imazol pomohol párkrát ale keď mal syn už moc tak nephytiol, ten krásne všetko zahojil

juliet86
22. feb 2024

ak nepomoze imazol krempasta. akupel v hypermangane/repiku tak je mozne ze tam je uz rozvehnuta bakterialna infekcia a vtedy uz pomoze len lokalne antibiotikum framykoin predpisuje pediater pripadne deratolog. vela stastia

autor
22. feb 2024

@kk77 mame zubkov 7 uz, momentalne dalsi nejde. Dakujem vyskusam ten repik. Inak a tym Imazolom mate pravdu muz pytal na to nieco v lekarni a pani mu dala Imazol Plus samozrejme ze som si o tom citala a nieje vhodny pod plienky tak neviem ci by pani lekarnicka nemala zmenit profesiu

plamienka555
22. feb 2024

Ukázalo sa nám to, keď rástli zúbky. Nepomohlo ani prevetrávanie, ani oplachovanie vodou po každom prebalovaní, ani imazol plus. Po pár dňoch nám zabralo pretieranie bórovou vodou a zinková masť od Herbacosu. Po kakaní sme zadoček umyli vodou a detským mydlom, osušili. Na tampón naniesli bórovú vodu, pretreli a nechali poschnúť. Následne naniesli tenkú vrstvu zinkovej maste a tiež nechali len tak na vzduchu. Nakoniec krém na zapareniny (Hipp) a šup do plienky (Pampers premium care).
Neostáva nič len skúšať, každému bábätku zaberá niečo iné.

autor
22. feb 2024

No len to keby ti je bakterialna infekcia tak by to mala stale nie? Toto sa jej spravi obcas potom je par dni tyzden pokoj a potom zasa to ma. S Pediatrickou som to zatial neriesila ale urcite budem. Dakujem

autor
22. feb 2024

@plamienka555 Dakujem krasne. Vyskusame 🙏

andreatytler
23. feb 2024

U nas mali urcite potraviny takyto efekt ze sposobili okazmite zapareninu. Za 10 minut co bol v tej pokakanej plienke mal hned vyrazky. Lebo v tomto veku to ich travanie nie je dokonale a vela veci nimi len prejde nenatravene. Skus si zapisovat presne co zje a ci tam nebude nejaka korelacia.

autor
23. feb 2024

@andreatytler ano aj nad tym som rozmyslala 🙂

taktotedanie
23. feb 2024

Vyhod vlhcene utierky

vakatko
23. feb 2024

Skús ozdraviť črevnú floru probiotikami a dávajte jej viac alkalickú stravu, kyslé potraviny môžu spôsobiť podráždenie.