Zápcha u 16 mesačnej dcérky

andynkotrpaslik
15. apr 2018

Ahojte maminky,mame 16 mesacnu dcerku. Problemy s kakanim mame odmalicka. Mava obdobie ked kakava kazdy den ,niekedy kazdy druhy den. Lenze teraz je to horsie. V pondelok mala poslednu stolicu - stolica mäkky sulec a trocha redsia. Od pondelka nie a nie kakat. Ja viem ze su tu rozne temy od zapchy. Ale potrebujem poradit. Nasa mala ma traumu uz len z prebalovania a nie to este jej davat cipok ,vzdy musime byt dvaja pri nej. Po zufalstve som volala doktorke a ta mi povedala aby som jej dala duphalac 2x denne .ako som jwj ho dala tak sa mi trikrat vykakakala ,sice to boli tvrde hovienka ale vykakala. Bol to piatok. A twraz je tomu dva dni a zase nic. Pravidelne davam duphalac ,slivkovu stavu,ovaene vlocky,jablko,vsetko co obsahuje vlakninu. A aj pije. Prosim poradte ake mate akusenosti. Rozmyslala som ze zase budem kontaktovat nasu dr.co sme k nej chodili na gastro.

wokokoza
15. apr 2018

Skús aj teplé kúpele, banán, slivky, nie všetko sa musí riešiť rovno liekmy

bibistec
15. apr 2018

No my sme na gastre vareni peceni aj ked konecne po vymene gastra neviem ktoreho sme ok. Treba zistit pricinu. U nas to bol lepok ak ked dcera alergiu na lepok nema. Ja by som poradila psylium z lekarne je to nenavykove rastlinka. Moze aj male dieta. Lieky by som este nedala. Drzim palce ale nie je to normalne ak ma pestru stravu a aj pije. Niekde bude problem a este k tomu aj ta psychika.

marion09
15. apr 2018

@andynkotrpaslik skus dat pomaranc

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

Ten duphalac nie je nevykovy . Ja som malej nikdy lieky nedavala. To uz musi byt . Len problem je ze cipok odmieta. Od narodenia behame po doktoroch a mala ma uz traumu len ked vidi sestricku zacne plakat. Snazime sa ako najviac vieme ,citam co pomaha na vykakanie a tiez uz mzm pocit ze by aj chcela aj nechce. Ci to neni psychika. Este sme na plienkach . Na nocniku nechce byt . A nutit ju nebudem.

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

@marion09 pomarancovu stavu ? Alebo jej ho dat spapat ? Lebo som pocula ze je alergen .

martina2ve
15. apr 2018

Treba skusit probiotika.my davame dcere od narodenia,pediatricka je s tym OK. A mozem povedat ze nam to usetrilo kopu placu a bolesti🙂

lindusss2016
15. apr 2018

@bibistec psyllium treba zapijat velkym mnozstvom tekutiny, s tym mavaju deti problem. Ale su aj take vlakniny, pri ktorych netreba tolko pit, treba sa konkretne tak pytat v lekarni, nech poradia.

marion09
15. apr 2018

@andynkotrpaslik ano je to alergen ale pre koho ako,moja tiez tazko a malo kakala ale od roka jej davam cca kazdy 3.den spapat pol pomaranca a odvtedy kaka pekne

lindusss2016
15. apr 2018

@andynkotrpaslik v 16 m us pomaranc v klude moze, vyskusaj najskor trosku. Ja ked dam mojej dve mandarinky, tak ju vzdy prezenie 😀

marion09
15. apr 2018

@lindusss2016 pomaranc ci mandarinka obsahuju viac vlakniny ako slivky😉

lericenkam
15. apr 2018

@andynkotrpaslik ahoj, ja by som ti poradila uvarit obycajny rumancekovy caj a viac ho osladit ,dat cca dve, dve a pol lyzicky cukru, nech nie je prikry,ale len poriadne sladky a dat ho tri razy cez den. U nas toto vzdy pomohlo. A banan by som nedavala , ten sa dava pri hnacke. Vsetko dobre .

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

@lericenkam ahoj . Ten aj davam aj sladim. A vdaka bohu ze ho pije a potom jej davam cistu vodu aby to mala na striedacku. Banan mi nikdy nechcela jest a to viem ze sa dava pri hnacke. Dakujem.

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

@marion09 dakujem Vam baby. Tak teda skusim pomaranc . Lebo uz som ozaj zufala . Ja len dufam ze sa to zlepsi a ze bude kakavat.

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

Este som sa chcela opytat co by som jej pri zapche ako obed mohla uvarit ? Dakujem.

marion09
15. apr 2018

@andynkotrpaslik zemiakovobrokolicove pyre

eririka
15. apr 2018

@andynkotrpaslik čípok veľmi pomáha !!!! Aj u nás je to boj, ale musím do malého dostať,ináč tiež odmieta, krik - plač - atď !

kllamarka
15. apr 2018

Nam velmi pomaha brokolica - varievam kremovu polievku hadam kazdy treti den. Este lepsie pomaha papat špaldove vsetko - od chlebika az po kolace. Peč jej vsetko zo špaldovej muky.

eririka
15. apr 2018

@andynkotrpaslikčípok veľmi pomáha !!! Aj mi bojujeme čípkami, ale vyhrávam ja ! Malý tiež odmieta, krik, plač, umenie je donho dostať !!! ale ked sa tam dostane, určite splní svoje !!! Aj na horúčky dávam čípok i keď je to nenormálny boj
!!!!!

bibistec
15. apr 2018

@lindusss2016 tak nemusi az neviem ake mnozstvo. Moja zas totalne nepila a stacilo male mnozstvo psylia pol cajovej lyzicky na to 1,5 dcl a boli

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

Lenze vcera sme jej dali cipok a nic ..proste ziadna kakanka. Dnes som volala na pohotovost ci mi nevedia poradit. A mam jej davat duphaloc je neskodny a neublizi. Ale veru aj sa zastavim a kupim aj tu spaldovu muku. Pocula som ze je velmi dobry aj mak . Baby moc Vam dakujrm za vsetky rady. :*

little_honeybee
15. apr 2018

@andynkotrpaslik skus kamilkovy cajik. Na presnu davku sa opytaj v lekarni. Je velmi ucinny.

m2612
15. apr 2018

@little_honeybee Maly ma obcas tiez problem zo stolicou pomaha ked nic uz ine napustena aj tepla vanicka s harmanc.odvarom-tam sa vyclapoce dlhsie ako inokedy a nasledne to ide.Zohreje to cele telo aj brusko.Inac aj olivovy olej som dala resp.lanive semienka.

deti95060810
15. apr 2018

moje deti po banáne zapeká...skús psylium

andynkotrpaslik
autor
15. apr 2018

Ani kupel teply ani teply s kamilkami. Cajik kamilkovy pijeme. Aj do prikrmu davam olivovy olej. Potrebujem volat nasej dr. Gastra. Chcem sono bruska.

lindusss2016
15. apr 2018

@bibistec ja psyllium uzivam a na dlcajovu lyzicku sa ma zapit 1-2 pohare vody, cize na pol.cajovej je to 0,5-1 pohar vody, moja ma dva roky a nvm si predstavit, ze take mnozstvo tekutin do nej naraz dostanem

bibistec
16. apr 2018

@lindusss2016 aha ok ja som dcerke nejako nanutila a musela vypit a pomahalo ale my sme.potom prisli na pricinu problemu tak to netrvalo dlho

bibistec
16. apr 2018

Urcite chodte na gastro a usg nestaci pytajte normalne komplet vysetrenia a hlavne odbery krvi

sense
16. apr 2018

My sme vylucilimali ryzu,mrkvu banan....davala som viacto tekvicea, pseno, kamilkovy caj nesladeny, dobre zaberal aj fenikel sna hruskov, odvar z ovsenych vlociek al susenych sliviek

andynkotrpaslik
autor
16. apr 2018

Dnes im volam. Potrebujem si byt na istom.

sam262
17. apr 2018

Nám pomáha acidko... Vanilkové vypije, čisté jej moc nechutí 🙂