Zápcha u 6 mesačného dieťatka

lucia006
3. máj 2013

Poradte nieco dobre na zapchu,moj maly vzdy tazko kakal ,ma strasne tvrdu stolicu cca raz za 3 dni,dakedy sa stane ze kaka normlne sam do plienky ,ale potom zase zapchy ☹ davam mu obcas do ritky taky olej aby sa nemusl trapit ale uz velmi ani to nezabera,skusala som aj kvapky aj slivkovu stavu a nic. 😖 dakujem vopred

katy1979
3. máj 2013

@lucia006 treba hladat asi pricinu. Zapcha je uz len dosledok. Testy na laktozu vam robili?

xlucia
3. máj 2013

@lucia006 treba urobit testy na bkm, na laktozu a na lepok. este dnes chod kupit infandophilus. prve 4 dni davaj rano aj vecer potom jeden krat denne min. 3 mesiace

lucia006
autor
3. máj 2013

@xlucia maly pouzival 4 mes,infandophilis a potom biogaia,nic sa nezmenilo,ako stalo s ze tyzden kakal pekne kazdy den sam ,a ptom znova zapcha a tvrda stolica ,

karamel
3. máj 2013

Treba hladat pricinu v strave, pitnom rezime🙂

prhlavka
3. máj 2013

vyskúšali ste teda kade čo...ja som malej na stolicu dávala šťavu z ananásového kompótu, ale bola už staršia od tvojho drobčeka 😒 a ako čítam, dávala si slivkovú šťavu, to má asi rovnaký účinok... príjma dosť tekutín? a ešte by som odporučila každý deň s ním trošku cvičiť a pomasírovať boky, bruško...aby sa mu črievka rozhýbali...možno ho zapeká aj čaj, možno mu vadí značka čaju...redšiu stravu s dostatkom vlákniny...inak ti neviem poradiť

lucia006
autor
3. máj 2013

@karamel no predtym pil iba mliecko nutrilon comfort n koliky zapchy,ale zapchy mal aj tak ,teraz m a nutrilon 2 plus prikrmy ovocie zeleninka maso,ztoho to nema urcie kedze mal zapchy aj ked pil len mliecko,cajik pije a vodu lucku,neviem co by som mohla fakt vtej strave a piti upravit 😒

lucia006
autor
3. máj 2013

@prhlavka no pije na svoj vek myslim ze dost take3 flasky dvojdecove cajika ,striedam znacky raz mame hipp potom sunarku a tak vselijake prichute,plus pije mliecko,ano ten slivkovy som mu davala pit potroske a nepomohlo.raz ma zapchy raz nie nechapem 😒

anefi
3. máj 2013

Ak si už nebudeš vedieť rady, mohli by ste skusiť Duphalac, alebo niečo podobné na báze laktulózy (Lactulosa biomedica?). Ja som to začala dávať svojej dcérke, ked sme si uz naozaj nevedeli rady (skusali sme slivkovu kompotovu stavu, marhulovu, susene slivky - bola schona ich zjest aj pol sacku na posedenie a nic nepomahalo). Došlo to do takeho stadia, ze ked sa mala ist vykakat, tak plakala. Ked sme zacali davat laktulozu, stolica sa postupne upravila. Dobre je, ze nejde o klasicke prehanadlo a nesposobuje "zlenivenie" črievok, je to vlastne len disacharid (druh cukru), ktory prechadza črievkami bez zmeny. Mozu ju uzivat aj tehotne a co som pozerala je tam aj davkovanie pre deti mladsie ako 1 rok. Samozrejme najskor by som skusala dostupné prirodne alternativy, ale ak vam to nepomoze, tak skuste toto.

prhlavka
3. máj 2013

ak si nevie rady detská pediatrička ktorej chodíte, skús zájsť za inou...chlapci sú na tieto veci háklivejší, ako baby, možno potrebuje nejaké špeci vyšetrenie a možno je na niečo fakt alergický...a je dosť možné že na ten nutrilon...skús sa na to u lekárky spýtať, hádam bude múdrejšia ako my, viem si predstaviť, že to nie ej nič príjemné ani pre neho, ani pre teba, vyskúšaj keď sa naje aj to cvičenie, pritláčať mu nožičky k brušku a masírovať mu bruško

lucia006
autor
3. máj 2013

@anefi dakujem pekne za radu ,lebonz som ztoho jeho kakana zufala skusimto spomenut aj na najblizsej poradni.

lucia006
autor
3. máj 2013

@prhlavka no kym sa nevedel hybat sam tak sme cvicili,teraz tak nalopte vacsinou,lebo uz sa sam prevracia plus nozky vpuse ma stale,dr mame tu len jednu za inou by som musela cestovat daleko,a skusali sme aj ine mliecka ako nutrilom 😒

svetlusska
3. máj 2013

@lucia006 ahoj my sme sice boli kojeny a sme stale...ale nas napr.zapekalo ze sa nemohol vykakat z mrkvy a ked hned po nej vypil mlieko bola to hotova katastrofa...vteddy nam pomohol teplomer .ale niie vzzdy.

katy1979
3. máj 2013

@lucia006 toto vyzera na laktozu ci bkm. Poziadaj pediatricku o testy ci skus kupit take mlieko. V lekarni ti poradia ake.

xlucia
3. máj 2013

@lucia006 ty davas granulovane caje??

lucia006
autor
3. máj 2013

@svetlusska no moj papa kazdy den mrkvu ,toto ani ma nenapadlo,zeby mohlo zapekat.ale predtym nepapal mrkvu ked bol mladsi.

lucia006
autor
3. máj 2013

@xlucia ano granulovane

lucia006
autor
3. máj 2013

Pretoze sackove obsahuju fenikel a on nemoze fenikel.

svetlusska
3. máj 2013

@lucia006 neviem ako pri UM ale pri materskom nas zapekalo hlavne ak som dala surovu a za tim mlieko hotovo...varena trocha menej...ptom som mrkvu vylucia na tyzden a ak som mu davala tak iba v malych mnozstvach....a bol pokoj...a skus pouzivat normalne sackove cajove jednak nie su prisladzane, mozno aj to mu robi problem..moja kamoska prri malom mala velky problem s hipp cajom granulovanym tiez maly strasny problem so stolicou zacali pouzivat klasicke a bolo dobre...granulovane caje jej neodporucala ani lekarka...

svetlusska
3. máj 2013

@lucia006 aha to som nevedela..my sme zase feniklovy caj pili na prdiky...beriem spat tie sackovee...

xlucia
3. máj 2013

@lucia006 ak ti denne vypije take mnozstvo granulovaneho caju ako pises, tak si prave nasla dovod, preco tak mizerne kaka. tie caju su totalny humus plny cukru. okolo caju to ani nepreslo. vysad caje, daj znova probiotka a do dvoch tyzdnov ti bude nastalo kakat normlane

lucia006
autor
3. máj 2013

@svetlusska no ano nemoze mal ztoho velke krce,a mrkvicku este ked nepapal aj vtedy mal zapchu,

lucia006
autor
3. máj 2013

@xlucia a ake cajiky mam teda davat ked cistu vodu nechce?a vo vsetkych sackovych stale najdem fenikel

aha1
3. máj 2013

môj malý prestal mať zápchy a nadúvanie keď som začala so zeleninovou polievočkou na masielku on keď má 6 mesiacov tak sú také jogurtiky a výživy, ktoré môže už od 4 mesiacov a malému od narodenia dodnes (má dva roky) dávam piť iba harmančekový čajík ten mám dosť pomáhal on obnovuje črevnú flóru atď ale to iba ak nie ste alergici. Ja sladím čaj iba medom a najlepšie ničím

svetlusska
3. máj 2013

@lucia006 hmmm eeste ma napada moznost kuknut v bio obchode ci nahodou tam neebudu mat nejaky detsky caj bez fenyklu...ale to je len napad

xlucia
3. máj 2013

@lucia006 ja som bezne kupovala vlekarni sackovy pre deti bez feniklu, takze su. na cistu vodu sa musi naucit, inak pride o creva a zubky 😲

janka191
3. máj 2013

no kamoškin mal podobny problem davala mu bieli nizkotučny jogurt zmiesany s jablckom a vzdy sa jej potom vykakal inak mu stale ked videla ze tlaci pomahala trubkou. a nedava ziaden banan... Môj nastastie kaka az vela 🙂 ja som stale davala probio Dophilus lebo z Bio gaje mi hnackoval

lucia006
autor
3. máj 2013

@aha1 kedysi som tiez davala iba harmancekovy potom som zacala striedat lebo so m myslela ze nemoze vkuse stejny 😒 😒

lucia006
autor
3. máj 2013

@xlucia no dufam ze sa nauci,alebo bude pomne nikdy som nepila a ani nepijem cistu vodu 😵 no a ako sa volal ten cajik?

lucia006
autor
3. máj 2013

@janka191 no mne nehnackuje ani zjedneho pravy opak. 😒

aha1
3. máj 2013

@lucia006 ja keď som čajik zmenila tak ho zasa začalo bolieť bruško takže po dvoch týždňoch sme zasa prešli na harmančkový čajík. Nám pomáhalo aj cvičenie s nožičkami a masírovanie espumisan ako aj gélik flatulin