Zápcha 10 dní po pôrode - čo mi pomôže?

mirka0406
13. júl 2020

Prajem pekný deň, chcela by som sa spýtať. Som 10 dní po pôrode (dojčím) a mám hroznú zápchu. Nepomáha mi na to ani prehánadlo čo mi dali v lekárni, ani slivková šťava nič. Glycerínové čipky som skúšala a raz to trošku išlo ale tým že bola stolica tvrdá tak som plakala a zvýjala sa od bolesti, prosim vás o radu ako na to. Čítala som aj o klystíre (domácom) máte niekto skúsenosti? Za odpoveď vopred ďakujem🙏

asia83
13. júl 2020

@mirka0406 Po synovi mi to tiež išlo najprv veľmi ťažko. Veľa piť, ovsené vočky, slivky, nie iba ich šťava, zelenina, zelený banán. Žiadne pečivo, mäso, čučoriedky, zrelý banán, tvrdý syr.

katarinka89
13. júl 2020

@mirka0406 pohár capovaneho studeného piva

eliska13
13. júl 2020

@mirka0406 znova cipok nech stolica zmakne a veľa vody, ovsenne vločky ráno ako kašu, do jogurtu...alebo vlákninu od Nestlé do džúsu je drahšia cca 18 eur, ale veľká dóza a stačí jedna lyzicka

ja_mama
13. júl 2020

A pijes dost popri kojeni? Lebo ozaj treba pit riadne kedze ta aj dietatko vycucne ;) ak dost nepijes mozes skusat kadeco a aj tak to nepojde...ja som aj 3 litre za den vypila v prvych mesiacoch a stale ma susilo ked sa mala najedla..inak tie slivky, cerstve/susene/stava/kompot to mne vzdy zabralo a aj ten cipok potom len ho treba mozno dlhsie nechat posobit?

pehavcek
13. júl 2020

Veeeeela tekutín. Najmä za vločkami. Inak majú opačný účinok. Slivkovy a marhuľový kompót. A mne pomáhal aj silný kurací vývar. A pamätám si ze pri tlačení na stolicu som si masirovala brucho aby to šlo von. Mala som pocit ze znovu rodim. Také to boli bolesti.

katicca
13. júl 2020

@mirka0406 Ake ti dali prehanadlo? Klasika prve co mali po ruke? Ak si nahodou neskusía LACTULOSA BIOMEDICA sirup urcite skus, ja som mavala priserne zapchy viac ako 10dni a toto jedine mi pomohlo..

katty2012
13. júl 2020

@mirka0406 pomohol klystir opakovany, po asi 5 hodinach na wc, bolo to hrozneee, ale trebalo zasiahnut odspodu, jedenie a pitie hocicoho uz nepomahalo

mirka0406
autor
14. júl 2020

@katty2012 nad klystírom som rozmýšlala už zo zúfalstva. To sa kúpi v lekárni a doma spraví?

mirka0406
autor
14. júl 2020

@katicca Duphalac

mirka0406
autor
14. júl 2020

@katarinka89 toto som si dala večer s partnerom studené flaškové a tak ma prehnalo že som sa dlho tak dobre necítila😅🙏