Je v poriadku, keď dieťatko po zavedení príkrmov nekaká každý deň?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

dcérku som začala pred 2 týždňami prikrmovať (zeleninové príkrmy - zemiak, mrkva, maslová tekvica, brokolica, cuketa). Dovtedy mala stolicu pravidelne každý deň.

Po zavedení príkrmov kaká raz za 3 dni. Nemám pocit, že by ju bolelo bruško a zemiak nie je súčasťou každého príkrmu.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku, ak dieťatko je v poriadku a nemá iné ťažkosti. Spolu s príkrmami sa kvôli stolici podávajú do každého obedného príkrmu aj oleje a začína sa ponúkať vodička.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička