Zašitá rana na hlave

15. nov 2023

Dobry den,
pred cca 2tyzdnami si syn urobil riadny uder do temena hlavy. Kde nasledne bola privolana sanitka, zasivali mu otvorenu ranu. 2.5-3cm dlzka a cca 1cm hlbka?Ma 18rokov..Stehy su uz vytiahnute...Chcem sa opytat ak ma niekto s tymto prosim skusenosti..Problem je...Kedze to riadne krvacalo...Mal nastastie vyholenu hlavu....Ale na rane je zaschnuta krv..Ta je poprilepovana o vlasy, ktore mu za tie 2tyzdne vyrastli...Hlavu si uz umyl ale na tej rane ta zaschnuta krv s poprilepovanymi vlasmi nie a nie ist dole.Ako to dat dole?Akoby ste to spravili aby sa to oddelilo?Dakujem za radu.Mna este napadlo dat betadine mast...A casom to zmekne a pojde..?

januska12323
15. nov 2023

Nechala by som to tak. Ak máš hocijaké zranenie krv ostáva vo forme chrasty a tým chráni ranu. "zmizne" keď príde jej čas.

aaao
15. nov 2023

Ja som v tomto hrozna ja by som tu chrastu rypala dole 🤦‍♀️🤦‍♀️

kacena4
15. nov 2023

urcite nevhajte tak, časom a umyvanim sa to zlepsi

autor
15. nov 2023

@aaao No vsak to... aj ja som taka😒....Ze by som to najradsej dala dole...
@januska12323
@kacena4 asi to bude takto lepsie...Nechat to tak...

janinah
15. nov 2023

Pošli mi fotku za denného svetla.som operačná sestra

autor
15. nov 2023

@janinah jedna foto(starsia)je este so stehami a druha uz vybrate.Nie su to moc detailne foto.Co by si ty navrhovala?Nechat to tak?

janinah
15. nov 2023

Namoč vatové tyčinku co sa čistia uši do betadine a opatrne tu krv môžeš ciastocne odmocit a odstrániť, úplne to ale nepôjde....nič sa nestane,ak to necháš tak.

aaao
16. nov 2023

Alebo uvarit kamilky/repik namocit vatovy tampon a prilozit nech sa to rozmaca pomaly

autor
16. nov 2023

@janinah
@aaao Dakujem