Rozbitá hlava a vlasy v zalepenej rane

suhada
26. apr 2016

Ahojte, vcera sa dcere stal uraz - spadla rovno na roh radiatora a roztala si hlavu na temene - ma to cca 1,5 cm, pomerne hlboke. Boli sme na pohotovosti, povedali ze sit netreba a dali nam tam tzv motylik, ktory ma do 7 dni odpadnut sam. Bolo uz neskoro vecer, dcera strasne plakala, chcela spat, proste stres, tak mi ani nenapadlo pozriet, este v nemocnici ako to ma spravene, sli se domov, zaspala, vsetko vyzeralo ok. Len dnes rano pozeram, a zda sa mi to velmi zvlaste zalepene, vyzera to akoby to prelepili aj s vlasmi 😖 Vlasy jej nestrihali, ani neholili, to som vedela, ale myslela som ze to aspon dokladne odhrnuli, a nie, mam tam na tom zlepene chumace, a ja mam normalne pocit, ze ich musi mat aj v rane...Umyvat nemozme cely nasledujuci tyzden, takze to nemam ako "skumat". Zda sa vam to ok? Mali ste uraz hlavy vo vlasovej casti - ako vam to zalepili, zasivali?

darina1952
26. apr 2016

@suhada ahoj, ja by som sa vrátila do nemocnice, nech sa na to pozrú či je to v poriadku 🙂

loginexistuje
26. apr 2016

@suhada ja by som tam sla znova ... ved sa jej to tusim rozhadza ta rana a malemu decku to mali previazat alebo dat aspon tu natahovaci obvaz ci prelepit lepsie asi si do toho nesahalo.

dominika6
26. apr 2016

@suhada
nám sa stalo to isté a zašívali to...a hlavu mala obviazanú obväzom aby sa jej tam nedostali nečistoty...a strihali nám vlásky pred šitím

suhada
autor
26. apr 2016

ono to na fotke vyzera ovela horsie ako v skutocnosti, rana je len ten maly kusok hore, ako vidno tu naplast, a to cervene pri tom chumaci zlepenom, to je len hlbsie oskrete, nie je to pokracovanie rany. Ja som tam volala a uistili ma ze zlepene vlasy tam nevadia, ze urcite nemame skusat umyvat, a ze je takmer nemozne zeby pri takom banalnom zraneni urobili chybu..proste ze nemame chodit...ja teraz fakt neviem. Obvaz jej nechceli dat ani vtedy, pytala som sa nato. Siahat si na to nema ako, je to vzadu

darina1952
26. apr 2016

@suhada keď ti to takto vysvetlili... už len sleduj či sa rana náhodou nezapáli a nebude tam abces. Máte ísť aj na kontrolu?

suhada
autor
26. apr 2016

@daniela praveze nemame, ze po tyzdni to bude uplne zahojene a hotovo. A este aj nasa detska ma dovolenku, zeby som aspon tam skocila 😒lebo nemocnicu mame dost daleko a sama som bez auta s detmi

suhada
autor
26. apr 2016

@darina1952 pardon, teba som myslela 😝

darina1952
26. apr 2016

@suhada verím že sa pekne zahojí - držím palčeky 🙂

mamaf
26. apr 2016

Ahoj. Ja som tiež sestrička na pohotovosti. V prvom rade mali vlasky okolo rany troska oholiť. Motýlik nedrží na vlasoch, ale na koži. Podľa fotky sa mi zdá, že ho tam vôbec nemá. Ja by som v lekárni kúpila peroxid a motýlik. doma perixidovym tamponikom jemne umyla ranu, aby sa vlasky oddelili, potom vlasky okolo rany jemne oholila. ranku dezinfikovala A po chvíli usušila suchým tamponikom a na oholené okolie a tak nalepila motýlik. Motylik treba nalepiť na pravú alebo ľavu stranu okolia rany, trosku natiahnuť motýli, tak aby sa okraje rany spojili čo najbližšie. Motýlik je tenký prúžok, ktorý sa lepí a sám neodpadne po 7. Dňoch. Skôr sa musí odlepiť alebo sa odlepí aj skôr. . Preto ho treba sledovať či je ešte na ranke. Ale keď to nepojde, treba zájsť na pohotovosť., nech sa na to pozrú. Možno je to iba povrchová ranka a motylika jej už nenalepia

suhada
autor
26. apr 2016

@mamaf ale pokial viem, rana sa moze sit ci lepit max po 12 hodinach, pocula som dokonca ze do 6 hodin, inak hrozi infekcia. A ty tam tu naplast nevidis? Ja som predpokladala ze su to tie priesvitne kusky po bokoch rany, teda myslela som ze je to aj na rane len to nevidno

suhada
autor
26. apr 2016

@mamaf a prosim ta, vies mi povedat presne, ako sa vola to tmavocervene miesto pod ranou? Povedali mi ze je to len povrchove a nic s tym netreba, vcera som si to kvoli vlasom ani nevsimla, ale dnes ked som to pozerala tak sa mi to zda tiez cudne, najprv som myslela ze je to krv, ale neda sa to osusit, vyzera to ako cervene zele. Inak my sme v Nemecku, tu maju celkovo taku vlaznu zdravotnu starostlivost, tak sa necudujte..

belasy_motylik
26. apr 2016

Ja tam nič na spojenie strán rany nevidím a tie vlasy tam nemajú čo robiť. Vyzerá to celkovo ako neošetrené.

monulienka242
26. apr 2016

Ahoj, ja mám takúto skúsenosť s mojím synom na ktorého spadol bicykel a udrel ho do vlasovej časti nad čelom. Nebola to našťastie hlboká rana, len také poriadne šuchnutie, ktoré krvácalo. Hádam 2 týždne mi syn nedovolil toho miesta sa chytiť, nemohli sme ani vlasy umývať. Za ten čas sa mu urobila chrasta, ktorá sa potom sama odlúpla a jednoducho sa dala z vlasov vybrať, nič sme nemuseli strihať. Verím, že aj u vás to bude podobne a dobre to dopadne. Držím palce !

mamaf
26. apr 2016

Máš pravdu. Rana sa šije do 6 hodín. Ak sa nezastihne hneď nechá sa len tak zahojiť. Pozorne som pozrela foto až neskôr som si všimla motylika. Naše motyliky vyzerajú skôr ako papierový leukoplast. Neviem čo myslíš červene želé. Môže to byt vyzrazana krv alebo serum. . Podľa obrázku sa to tažko posudzuje. Naozaj to môže byt iba povrchová rana. Na druhej strane je dôležité, či ranu na pohotovosti dobre vyčistili. Ak áno tak by som to nechala tak a sledovala ranu a dcérku. Pri teplote alebo bolesti alebo keby z rany vytekal nejaký hnis, hneď utekať k lekárovi. Zatiaľ vlasky neumyvaj, možno jemne vyces krv z vlaskou.

mamaf
26. apr 2016

Červene želé môže byt aj časť rany, okraje neboli priložené k sebe. To by nevadilo. Znamená to, že rana bude širšia. Ale zase vo vlasatej časti to nevadí

buba183
26. apr 2016

Synovi sa to stalo na hubach presne na Yemeni.sili mu Mali SME ho 3 dni pozorovat hlavne vnoci a potierala son my to vodkou proste liehom ranu any sa vysusila.samozrejme SME mu to strihali okolo a cistili hned po uraze jazva ostala.prajem skore zotaveni

suhada
autor
27. apr 2016

dakujem baby, neboli sme s tym nikde, videla to kamoska nazivo, a vravi ze to tu robia presne takto s vlasmi, ze to proste odpadne spolu s chrastou. Tak dufam ze to bude ok, dcera je uplne v pohode, ani na dotyk to nema citlive 🙂