Zúžená predkožka u 2,5 ročného syna

lus2909
16. jan 2018

Ahojte dievcence dnes sme boli u dr. na preventivku a maly ma zuzenu predkozku teda neda sa mu pretiahnit pindur poslala nas na urologiu, viete mi niektora poradit ako to riesit mala ste s tym niektora problem? Dakujem maly ma 2,5 roka

ukulela
16. jan 2018

@lus2909 moj ma 3 roky a stiahnut sa mu da len do polovice, doktorka videla, neriesi. s tym, ze postupne sa mu to posuva, tak urologa zatial netreba .. ja som akurat dnes objednala slezovy krem, baby chvalia, tak dufam, ze pomoze ... na urologii zvyknu hned nasilne stiahnut. ja by som to nechcela. neda sa vam stiahnut vobec? ani trocha? kamoska bola teraz s malym na ciastocnej obriezke, jemu sa ale nedalo stiahnut nic a pri moceni sa mu robil aj balonik a to uz je problem, preto operovali. maly ma akurat 2 a pol.

maaaria3
16. jan 2018

@lus2909 https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/slezovy-krem-pri-stahovani-predkozky/ toto je téma, ktorá sa tomu venuje a my sme 6 rokov nevedeli pretiahnut, po krémiku to bolo za 4 dni hotovo... pre mna zázrak...

maggiba
16. jan 2018

Skus pozriet toto:
http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

https://www.docdroid.net/u54V2Yf/obriezka-a-nas...

Zas tu mas v podstate dva tabory: stahovat - nestahovat. Ja som za nestahovanie. AK nema zapaly, ci problemy pri cikani. Priroda, chalani, si to rucne-strucne vyriesia. A nikdy by som niekomu nenechala nasilne stiahnut. Problemy z toho mozu vzniknut nespocetne. Aj chlap so mnou v tomto suhlasi a podporuje ma.

Ale ty si mama, je to na tebe.

janci05
16. jan 2018

@lus2909 Ahoj. Tak ako píše lus2909, aj nám sa robil pri cikaní balónik, ale doktorka na preventívke mu pipíka pretiahla. Trošku mu potom krvácal a aj ho to štípalo pri cikaní, ale na druhý deň bolo všetko v pohode. Potom som si už pri kúpaní na to dávala pozor a pravidelne som sťahovala. Ešte som kúpila Slez nebadaný a robila som mu sedacie kúpele. Ten trošku uvoľnúje predkožku a doporučujem aj pred sťahovaním pipíka trošku premastiť nejakým neparfémovaným mastným krémom. Upravilo sa nám to a zatiaľ sme k urológovi nemuseli ísť.

lenadka
16. jan 2018

Môjmu ten slezovy krém od justu nepomáha. Naďalej mu to nejde viac, ale aspoň d krémom si to dá trochu naťahovať. Na ďalšej preventívke to zdôraznim dr. On tam pod kožou má takú guličku ako tuková na to by sa mal asi urológ pozrieť mal to malinké ako spendlikova hlavička už je to vo veľkosti ako spkacknute čierne korenie.

lus2909
autor
16. jan 2018

@ukulela ahoj pisa normalne nema problemy ani zapalene len sa mu to neda stiahnit tiez nie som zato ze mu to urobi niekto nasilu

lenadka
16. jan 2018

Ten krém používam pol roka

janci05
16. jan 2018

Oprava, myslela som ako píše ukulela.

zuzka38
16. jan 2018

@lus2909 2,5 rocny na urologii nema co robit preboha to co je za lekara...ved ro xce cas do 6rokov sa to neriesi..

lus2909
autor
16. jan 2018

@zuzka38 tak ona je mesuge dr. Uz neviem co mam robit

lus2909
autor
16. jan 2018

Akoze ti doktori mi idu uz fest na nervy, by som sa nato pozrela ci mamicky pred 30 rokmi stahovali pisakov detom, akurat taky prd makovy!

maaaria3
16. jan 2018

@lus2909 pozri tu temu, čo som písala... nas tiež samozrejme k urologovi... a vela mamičiek to rieši ešte bábatkám, hrúúúza... my sme čakali a potom kupili krém.... a pomohol... ale dnes bežne všetci riešia chlapcov a ich predkožky... a strašia mamičky... nová doba

blackcat8885
16. jan 2018

My sme cakali do 3,5r a nic a tak musel ist na obriezku syn. Marodovali sme 3tyzdne bolelo ho to hlavne prve 3-4dni ale zvladal to dobre. Zalezi od lekara niektori to netiesia v takom veku

zuzka38
16. jan 2018

@lus2909 neriesila by som to ak nema problemy cika normalne nechaj ho tak...

sashabb
16. jan 2018

@lus2909 určite žiadnemu urologovi nechoď. Nebude sa babrať, chytí strhne a ty budeš musieť potom riešiť. Ruky by som im za toto lámala 😖
Máte času habadej. Môj mal 4,5r. keď sa mu to odlepilo.🐧
@blackcat8885 syn mal nejaký problem keď ste museli? ja si myslím, že asi ste nemuseli 😕

paladia
16. jan 2018

Moj syn si presne pre toto presiel nasilnym stiahnutim. Cikal normalne, len mal koniec pipika cervenkasty a casto si ho chytal. Inak nic. Ani neplakal ani nic. A na urologii doktor len pozrel a hned rozhodol o stiahnuti. Nieco,co sa mne zdalo normalne, bolo pre neho vaznym problémom. Po stiahnuti malemu vycistil mnozstvo hnisu a mazu. Este tyzden,dva a musel by to absolvovat tak isto,akurat v omnoho vacsich bolestiach s opuchnutym pipikom. Pri stiahnuti plakal a aj cely den pri cikani. V noci sa uz len mrvil a mrncal,ked cikal a na druhy den si uz ani nespomenul,ze mu nieco robili. Takze minimalne pozriet a konzultovať by som to.isla. Pokial nie si urolog,riskujeszdravie svojho dietata. A vobec nie je pravda,ze si to chlapci.vyriesia rucne strucne. Ak by to tak bolo,neboli by urologie plne pubertiakov,ktorym to nefunguje.

blackcat8885
16. jan 2018

@sashabb ja sa do toho nerozumiem proste sa to nedalo stiahnut a lekar povedal ze treba lebo ze bude mat maly potom problemy tak siel. Neverim roznym babskym radam. Mozno by sa to poriesilo aj bez operacie to uz nezistim

lus2909
autor
16. jan 2018

@paladia lenze moj nema ani cerveneho pisaka a pisa normalne nema ziadny problem

lus2909
autor
16. jan 2018

Dakujem baby tak sme sa zhodli s muzom ze zatial to nebudeme riesit vyskusame slez a uvidime, dakujem este raz

maggiba
16. jan 2018

@paladia Vies, otazne je aj, ako sa doma celkovo ich rodicia stavali k sexualite a ku komunikacii ohladom tohto ako takej. Jasne, ze uz aj ja som pri malom pocula:"Nechaj si toho pipika, fuj." Co som razne zatrhla.

Nevravim, ze na urologiu nema ist, nech skontroluje, ak z toho bude mat lepsi pocit, ale nechat nasilne stiahnut, to vidim ako problem.

Ale uz som napisala: dva tabory, rozdielne nazory. Ani samotni odbornici nie su jednotni.
Synova pediatricka tiez stahovanie zakazala rovno na prvej, babatkovskej poradni.

zuzka38
16. jan 2018

@blackcat8885 som v soku obriezky 3eocnym co nemajú problém. 😱

lus2909
autor
16. jan 2018

@paladia nic v zlom ale chces mi povedat ze aj nase babky,prababky a mamky nasich chlapov pred 30 rokmi stahovali pisakov ci utekali k urologovi,pochybujem

sashabb
16. jan 2018

@paladia ako vieš že im to "nefuguje" ? ja poznám aj dospelých chlapov ktorí museli podstúpiť obriezku okolo 30-tky. Jednoducho problém môže nastať hocikedy aj v dospelosti a vôbec to nemusí mať súvis so sťahovaním "od bábätka"

paladia
16. jan 2018

@maggiba my sme tiez nemali stahovat. Ale ked mu na poradni na rok a pol skontrolovala, odporucila urologiu,lebo sa jej to nezdalo. A bohuzial,mala pravdu....Ale teraz uz nema problem. Uz si pipik nechyta,nema ani cerveny a pri.kupani stahujeme, ma to pekne,dokonca sa smeje,ked pipo robi kuk 🙂🙂. Tie dva tabory su tu.presne preto,ze niekomu sa to.upravi same este v babatkovskom veku a niekto potrebuje zasah lekara. No ja viem,ze ak este budem mat syna a bude mi urologia odporucena,urcite pojdem,lebo toto,co mu doktor vycistil....to bolo hrozne. Fakt si nechcem ani predstavit,co by bolo,keby sa mu to tak hrozne zapáli a opuchne.

sashabb
16. jan 2018

@zuzka38 takto si dr. naháňajú robotu. Buď vystrašiť matku, že sa MUSÍ alebo nasilu dokaličiť a potom musia 😵

paladia
16. jan 2018

@sashabb no lebo takych poznám, ked mi mama pubertiaka povie,ze mala stahovat,lebo teraz jej 16 ročný syn zaziva trapne chvile na urologii. A ked to lekar potvrdi,ze je to zanedbane od dietata,tak nie je o com. Bohuzial,vela chlapcov ma taky problem.Ale netvrdim,ze to vsetky matky zanedbavaju. No pointa ma byt,ze netreba prevenciu podceniť. Mne lekar vysvetlil rizika a opytal sa,ci mu moze stiahnut tu predkozku. Takze si myslim,ze pri.podozreni na problem,konzultacia ako preventivne opatrenie neuškodí.

paladia
16. jan 2018

@lus2909 mozem ti povedat,ze mojmu chlapovi ano. Predkozka a dva tabory su tu omnoho dlhsie,nez len par rokov. Odkial by.potom boli babske recepty? So slezom narabala uz moja babka,ked mal brat taky problem,lebo to.mala na,svojom synovi vyskusane. Takze si myslim,ze predkozky sa uz nejaku dobu riesia 😉

sashabb
16. jan 2018

@paladia tak ale toto je aj o hygiene a keď to matka zanedbala tak sa môže hanbiť teraz ona a nie jej syn u Dr. 🙄

ukulela
16. jan 2018

baby a tiez treba rozlisovat, ci je predkozka len prilepena a staci cakat, kym sa zvacsa odlepi sama natahovanim, prip pomoct kremami, kupelmi atd - tam nevidim dovod nasilne pretahovat (pokial sa neobjavuju zapaly, alebo ine komplikacie) a ine je, ked je predkozka zuzena a sama sa neodlepi, resp nebude sa dat pretiahnut. vtedy kremy nepomozu.