30-minútové spánky u 5-mesačného dieťaťa

marussska
23. jún 2023

Ahojte!
Moja 5 a pol mesačná dcérka má počas dňa len 30-40 min spánky. Jednoducho otvorí oči, akoby ju niečo vyľakalo a je hore. Potrebuje spať, je umrnčaná, ona sama má nervy nato že sa zobudí a nedokáže ďalej spať. Tým pádom máme denne 4 až 5 takýchto krátkych spánkov. Ťažšie sa uspáva, o to je to náročnejšie :( Spí v postieľke, v kočíku, v autosedačke, v baby bjorn… Všade len 30min. Som z toho už zúfalá. V noci spí pokojne od 20:30 do 00:00 a potom sa do rána v postieľke v polospánku len metá a hádže a zdvíha nohy, pretáča sa… je strašne nepokojná. Tým pádom sa aj ráno budí úplne unavená :(
Vie mi tu niekto poradiť čo s tým? Neuspávam na rukách ani nedojčím a nemáme ani cumel.

svokrinjazykmonika
23. jún 2023

@marussska Niektoré deti sú proste také. Nechceš skúsiť cumlík? On sa teraz dosť zatracuje pretože môže ohroziť kojenie ale keďže nekojíš, tak si myslím že kľudne daj cumlík. Dieťa ma sací reflex, dudkanie ho upokojuje. Len to "neuspávam na rukách" ma zaujalo. Veď to s tým nič nemá, kľudne môžeš aj na rukách uspávať. A nosič si skúšala? Tam sa tiež dobre spí.

nikpa
23. jún 2023

@marussska daj ju večer neskôr spať nech potiahne dlhšie. A ten cumel preč nemá, nechce? Či chce a nedostane a preto je nespokojná...

werony_n
23. jún 2023

@marussska možno by som vyskúšala spankovu poradkynu, niekedy stačí málo, zmeniť možno režim a viete vyriešiť spánok

fifina75
23. jún 2023

@marussska staršia dcéra tak spávala 3x30min skúšala som všetko možné a nič... prešlo to časom ako rástla a mala dlhšie bdele okná, prešli sme na jeden spánok a ten trval 1,5-2 hod. Čo sa týka toho nocneho nepokojneho spánku ma to pre zmenu mladšia dcéra a tiež neviem čo s tym trvá to aj 2 hodiny čo sa v spánku stále prehadzujú nevie sa uložiť... zase len čakám kedy ju to prejde.
Asi to všetko chce len TRPEZLIVOST ✊✊

euka210
23. jún 2023

@marussska neviem poradit, len povedat, ze moje deti v takom veku mali 3x po 30min....pri prvom ma to tiez stvalo, no pri druhom som si povedala, ze asi taki su, ked to bolo v pol roku rovnake 🤷‍♀️

laurikalalinka
23. jún 2023

@marussska My sme mali 15min spánok,alebo vonku keď som chodila s kočiarom,vekom išiel spánok dlhšie..

milka1988
23. jún 2023

@marussska u detí je všetko iba obdobie aj môj malý mal také obdobie. Teraz spinká už aspoň hodinu a pol. Ale úprimne sibalo mi je spal iba 20-30 minút 🙈

kika831
24. jún 2023

@marussska moj syn to tak mal takmer od narodenia. Trvalo to do cca 2,5 roka. Aj ked sme presli postupne na 1 spanok denne- spinkal max 30 min. Bolo to velmi tazke a narocne obdobie. Nepomohlo nic. Treba sa na to nastavit a brat to ako to je.

ivangeline
24. jún 2023

Odgrgnut? Masirovat brusko. Odhadnut aspon rano,kedy dat spat. Mne tak vedela dcera mat pekne doobedie. ;D Inac sa metala a spala 30mins do svojich 8m.. s tym,ze som to vzdala a skusila od asi 6m len 2 spanky cez den. To som vedela ten prvy spanok nastavit,ze spala dlhsie. (hod a pol az 2),druhy bol narocny stale a je jedno kedy som skusala!vzdy 30min.. ;D a vecer dlhe uspavanie.. sme chodili uz na 18 niekedy..

zuzuliennka1
24. jún 2023

@marussska nie je to nic neobvykle. Je to obdobie, prejde, pride ine

andy_sixx24
24. jún 2023

To je úplne normálne tieto spánky.... Cca po 7-8 mesiaci si začne predlžovať intervaly bdenia a pospí dlhšie.... Jooj keď si spomeniem, že môj spával aj 15 minút 🙄 nie, nechýba mi to 😂

marussska
autor
24. jún 2023

@svokrinjazykmonika cumel nechce, od narodenia ju nato učím, veľmi by som chcela aby dudlovala lebo tým sa deti veľmi vedia upokojiť no ona za svet 🙈 Nosič máme, ale len keď ideme von a ona môže pozerať, strašne je zvedavá. Zaspať by tam nedokázala. Celkovo je ina veľmi zvedavé a živé dieťatko 🙈 Možno aj preto tie divoké spánky a prekonané noci…

marussska
autor
24. jún 2023

@nikpa cumel nechce aj keď ja veľmi chcem 😃 Jednoducho od narodenia ho odmieta, ešte aj teraz to skúšam ale ani za svet. Viem že deti sa tým vedia pekne upokojiť… Ja som skúšala ju dať spať aj neskôr aj skôr aj menej spať cez deň aj viacej ale to nič. Nemá to vplyv. Aké ako čítam, tak nie sme jediný s takýmto problémom 🙈 Tak teda verím, že toto odbobie prejde a bude lepšie 🙏🏻

marussska
autor
24. jún 2023

@ivangeline Odgrgnuta… to som si tiež myslela najprv. Aj bruško masírujem, aj na rukách popestujem, ritku pobucham, nič nefunguje 🙈

nikpa
24. jún 2023

@marussska hej, keď nič nepomáha tak len vydržať, je to iba obdobie. Spánkové zmeny u detí sú bežné, príde ich ešte niekoľko, raz bude lepšie, raz horšie